پوست بزرگ ترین عضو بدن و اولین قسمتی است که مورد توجه افراد دیگر قرار می گیرد. زیبایی و شفافیت پوست تاثیر بسزایی در زیبایی تان خواهد داشت. اگر پوست سالم و زیبایی نداشته باشید، اعتماد به نفس خود را از دست خواهید داد. نگران نباشید.

توصیه های طب سنتی برای داشتن پوست سالم
توصیه های طب سنتی برای داشتن پوست سالم

متخصصان طب سنتی راهکارهایی را برای مراقبت و سلامت و حفظ شادابی پوست ارائه کرده اند که قصد داریم در این مقاله با جزئیات کامل آنها را توضیح دهیم. بنابراین اگر می خواهید یک پوست شفاف و درخشان و زیبا داشته باشید، این مقاله برای شما نوشته شده است. اگر پوست شما دچار تیرگی، رنگ پریدگی شده و یا پر از جوش و آکنه شده است، اصلا نگران نباشید. در اینجا سعی کردیم تا روش های طب سنتی و گیاهان دارویی را برای حل مشکلات پوستی ارائه دهیم.

نکات توصیه شده در طب سنتی برای داشتن یک پوست سالم و شفاف

1.. مصرف غذاهای سالم

یکی از راهکارهایی که متخصصان طب سنتی برای مراقبت و سلامت و حفظ شادابی پوست ارائه کرده اند ؛ این است که آنها عقیده دارند که زیبایی از درون انسان شروع می شود. اگر به طور صحیح غذا نخورید، ابتدا در پوست شما نمایان خواهد شد. اگر می خواهید یک چهره روشن، درخشان، موهای براق و ناخن های قوی داشته باشید، باید از آنچه که وارد بدن می شود، شروع کنید. در ادامه چندین ماده غذایی که تاثیر بسزایی در زیبایی پوست شما داشته و می تواند آن را سالم و درخشان کند، توضیح می دهیم.

  • مصرف غذاهای تقویت کننده روده: متخصصان طب سنتی عقیده دارند که روده سالم می تواند باعث ایجاد یک پوست سالم و شفاف شود. بنابراین غذاهایی مصرف کنید که می تواند سلامت روده را حفظ کند. سیر، تره فرنگی، قسمت های سبز گیاه قاصدک و مارچوبه سرشار از فیبر هستند و می توانند روده را سالم نگه دارند. همچنین بر مصرف ماست و کفیر جهت تقویت روده نیز تاکید زیادی شده است.
  • غذاهای خونساز مصرف کنید: اگر به کم خونی دچار باشید، دچار رنگ پریدگی و زردی پوست می شوید. متخصصان طب سنتی توصیه می کنند تا غذاهای خونساز مثل گوشت، زرده تخم مرغ و سبزیجاتی با برگ سبز مثل اسفناج مصرف کنند که خونساز است و می تواند مشکل کم خونی بدن را رفع کند.
  • زردچوبه: زردچوبه می تواند التهاب را به خوبی تسکین دهد و به عملکرد مناسب مغز و بهبود سیستم ایمنی کمک می کند. متخصصان طب سنتی توصیه می کنند که آن را با آب گرم مصرف کنید تا فلور طبیعی پوست را متعادل کرده و از سلول های پوستی در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند.

2. ماسک شوید و بابونه برای پوست جوش دار

متخصصان طب سنتی توصیه کرده اند که از ماسک شوید و بابونه برای برطرف شدن مشکل پوست های جوش دار استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است یک قاشق غذاخوری شوید و بابونه را با یک لیوان آب دم کنید. سپس آن را از صافی رد کرده و روزی دو تا سه مرتبه پوست را با استفاده از این مایع شست و شو دهید. استفاده از این ماسک برای رفع جوش های سر سفید و سر سیاهی که هنوز در پوست عمیق نبوده و فراگیر نشده اند، توصیه می شود.

3.  استفاده از سرکه سیب برای داشتن یک پوست شفاف

اگر پوست تان مستعد آکنه و جوش است، متخصصان طب سنتی شست و شو صورت با سرکه سیب را توصیه کرده اند. برای این منظور کافی است تا کمی سرکه سیب را با آب ترکیب کنید. آن را در یک بطری ریخته و به خوبی ظرف را تکان دهید تا با هم ترکیب شوند. سپس آن را بر روی نواحی مستعد جوش و آکنه بمالید. اجازه دهید تا به طور طبیعی بر روی سطح پوستتان خشک شود. سپس صورت خود را با آب شست و شو دهید.

4. استفاده از عسل و لیمو برای جوان سازی پوست

ترکیب این دو ماده خاصیت ضد عفونی کنندگی فوق العاده ای دارد و می تواند بدن را از وجود باکتری ها و ویروس ها پاک کند. به همن دلیل مصرف آن در هنگام سرماخوردگی نیز توصیه می شود. از عسل و آبلیمو می توانید به شکل ماسک نیز استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است تا یک قاشق چایخوری لیموترش را به دو قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید. کمی آن را در کف دست خود نگه دارید تا گرم شود و سپس آن را بر روی گردن و صورت خود مالش دهید. کمی صبر کنید تا خشک شده و سپس آن را با آب گرم از روی صورت خود پاک کنید. استفاده از این ماسک می تواند شادابی و درخشندگی را به پوست تان بازگرداند.

منبع: salamdonya