در مرحله تشخیص، پزشک شما علاوه بر این که در رابطه با زندگی جنسی شما سوالاتی را از شما می پرسد، درباره سوابق بیماری شما نیز سوالاتی را مطرح خواهد کرد و ممکن است معاینه فیزیکی نیز انجام دهد. اگر شما بطو همزمان مشکل انزال زودرس و نعوظ داشته باشید، ممکن است برای بررسی سطح هورمون های مردانه (تستسترون) در بدن شما نیز آزامایش خون یا آزمایش های دیگری از شما گرفته شود.
باعلم دات نت : انزال زودرس شایع‌ترین اختلال جنسی در بین مردان زیر ۴۰ سال است. در بین افراد بالای ۴۰ سال هم این مشکل وجود دارد ولی اختلال شماره یک نیست.
در بعضی موارد، پزشک ممکن است پیشنهاد کند که به یک متخصص ارولوژی یا یک متخصص بهداشت روانی مراجعه کنید که در حوزه اختلالات جنسی نیز تخصص داشته باشد.
درمان قطعی زود انزالی/درمان با گیاهان دارویی/قرص درمان /آمپول درمان زود انزالی/آموزش تصویری /درمان زود انزالی با سیر/ با حنا/خداحافظی با زود انزالی
درمان قطعی زود انزالی

انزال زودرس یا زود انزالی چیست ؟

زودانزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته می‌شود که فرد زود‌تر از زمانی که می‌خواهد به انزال برسد و یا اینکه به حدی زود به انزال برسد که شریک جنسی‌اش از ارتباط جنسی لذت کافی نبرد.

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده با وجود اینکه بر طبق اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمانهایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه جنسیشان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است.

اما پیشنهاد شده که اگر در ۵۰% یا بیشتر موارد ارتباط جنسی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا شریک جنسی‌اش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌شود مورد تشخیص و درمان قرارش داد.

در ضمن این مهم است که اول ببینید کی بود که متوجه شدید که این اختلال را دارید و از کجا متوجه شدید.گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود.

بطور طبیعی مدت زمان لازم برای اینکه یک مرد به ارگاسم برسد بین۵ تا ۱۰دقیقه (بسته به سن و شرایط جسمی فرد) متغیر و به‌طور متوسط ۵ دقیقه برای مردان جوان است. هر چند بیشتر آقایان تمایل دارند مدت زمان بیشتری تا رسیدن به ارگاسم داشته باشند ولی زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و کیفیت ارگاسم به ویژه همزمانی ارگاسم طرفین از اهمیت برخوردار است.

انواع انزال در مردان

انزال زودرس : اگر انزال هنگام رابطه زناشویی قبل از 2 دقیقه صورت گیرد به آن انزال زودرس گفته می شود .

انزال دیررس : وقتی مدت زمان انزال بیش از حد طولانی شود یعنی به 15 تا 20 دقیقه برسد انزال دیررس است؛ البته در صورتی که تحریک جنسی کافی باشد .

نبود انزال یا انزال خشک : در این نوع از اختلال مرد در یک رابطه زناشویی به هیچ وجه انزال را تجربه نمی کند .

انزال پسگرد : انزال پسگرد شیوع زیادی بین مردان جامعه دارد. مرد هنگام رابطه زناشویی انزال را احساس می کند، ولی مایع منی از مجرای ادرار خارج نمی شود و به مثانه بر می گردد و سپس با ادرار دفع می شود بسیاری از بیماری ها ممکن است باعث انزال پسگرد شوند.

در مردانی که دچار بیماری دیابت هستند که عروق محیطی درگیر شده است انزال پسگرد بیشتر دیده می شود .

انزال دردناک : انزال دردناک معمولا ناشی از عفونت های غده پروستات است که فرد هنگام خروج مایع منی دچار سوزش از مجرای ادرار می شود که گاه بیماران آن را به آب داغ تشبیه می کنند .

انزال زودرس در برقراری رابطه زناشویی مشکلی ایجاد نمی کند. حدود 30 درصد مردان جامعه دچار انزال زودرس هستند؛ یعنی از هر سه مرد یک نفر دچار این اختلال است.

اغلب این مردان مشکلی هم ندارند . گاهی زن و شوهرها برای درمان مراجعه می کنند و وقتی علت را پرس و جو می کنیم می گویند خانم به ارضای جنسی یا ارگاسم نمی رسد. البته این برداشت نادرست است. چون طرفین از فیزیولوژی جسمی یکدیگر اطلاعی ندارند .

دلایل انزال زودرس

– غیرطبیعی یودن سطح هورمون های بدن
– غیرطبیعی بودن سطوح مواد شیمیایی مغز به نام انتقال‌دهنده‌های عصبی
– غیر طبیعی بودن فعالیت واکنشی سیستم عصبی
– برخی از مشکلات تیروئید
– التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادرار
– ویژگی‌های ارثی
– آسیب دیدن عصب در اثر جراحی یا تروما (نادر)

مهمترین عامل ایجاد و تشدید انزال زودرس در مردان اضطراب است. از دیگر عوامل می‌توان به اختلال نعوظ، افسردگی، توقعات غیر منطقی جنسی از خود، مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر اشاره کرد.

اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند.

در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد. ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تأثیر می‌گذارد.

درمان زودانزالی یا انزال زودرس چیست ؟

در برخی موارد، درمان برای انزال زودرس ممکن است شامل اقداماتی ساده مانند ارضا شدن فرد یک یا دو ساعت قبل از شروع رابطه جنسی باشد تا بتواند در طول رابطه جنسی با شریک خود انزال را به تاخیر بیندازد.

درمان قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی/با عمل جراحی/فیلم آموزش درمان /آمپول درمان زود انزالی/ با سیر/درمان زود انزالی با گیاهان دارویی
درمان قطعی زود انزالی با داروهای گیاهی

برای درمان انزال زودرس هیچ دستگاهی که مورد تایید مراجع معتبر علمی باشد، وجود ندارد.

از نظر علمی 3 درمان شناخته‌شده برای انزال زودرس وجود دارد؛ روان‌درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی. در حال حاضر در شروع، درمان استاندارد دارودرمانی است.

انزال زودرس درمان دارویی انتخابی ندارد و برای درمان آن داروهای مختلف از خانواده‌های دارویی متفاوت وجود دارند. ممكن است درمانی برای یك فرد موثر باشد اما بیمار دیگری از آن سود نبرد بنابراین پزشک باید پس از گرفتن شرح حال و بررسی‌های لازم، تصمیم بگیرد بهترین دارو برای بیمار کدام است.

معمولا افراد به دنبال درمان انزال زودرس نیستند؛ ولی گاهی این اختلال آنقدر شدید است که مرد حتی قبل از برقراری رابطه یا با کوچک ترین تحریک یا ظرف مدت زمان بسیار کم مثلا چند ثانیه دچار انزال می شود. اینجاست که نیاز به درمان پیدا می کند .

در علم پزشکی تاکنون داروی گیاهی برای اختلالات جنسی ساخته نشده است، اگر هم باشد تقلبی و کاملا بی تاثیر است . از پزشک عمومی می‌توانید شروع کنید چون آزمایشات هورمون را ایشان هم می‌توانند برایتان توصیه و تعبیر کنند.

اما در مراحل بعدی اگر مثلا متوجه شدید که تعادل هورمو‌‌نهایتان بهم خورده می‌توایند با راهنمایی پزشک عمومی به پزشک متخصص غدد مراجعه کنید و یا بعضا به متخصصین کلیه و مجاری ادرار یا اورولوژیست‌ها.

در حال حاضر بیشترین داروهایی که برای درمان دارویی انزال زودرس تجویز می‌شوند، داروهایی هستند که میزان سروتونین را در مغز بالا می‌برند. مورد استفاده اصلی این داروها در درمان افسردگی است ولی با مقادیر و رژیم درمانی متفاوت در بیماران مبتلا به انزال زودرس تجویز می‌شوند.

در مجموع هیچ دارویی توسط اف دی‌ای یا آژانس نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا برای درمان انزال زودرس تاییدیه نگرفته البته در کشور‌های مختلف این قضیه متفاوت است.

استفاده از کاندوم نیز در به تأخیر انداختن انزال کمک می‌کند. کاندوم با کاهش حساسیت در هنگام مقاربت تاثیر خود را می‌گذارد و سبب می‌شود که مشکل زود انزالی تا حدی حل شود. فقط از یک برند خوب استفاده کنید: اگر می‌توانید از لاتکس استفاده کنید، کاندوم‌های برند تروجان برای این هدف عالی عمل می‌کنند

عوارض مصرف برخی از داروها می تواند باعث انزال زودرس شود

عوامل پزشکی بازدارنده نظیر آسیب های جسمی، تداخلات دارویی و مشکلات هورمونی هم از دیگر عوامل زود انزالی هستند .

تاثیر ورزش بر زود انزالی

حرکات ورزشی روزانه علاوه منافع دیگر برای پیشگیری و درمان زود انزالی مؤثر هستند. تمرکز اصلی در نرمش‌ها و ورزش‌های روزانه تحت فشار قرار دادن عضلات بخش تحتانی است. از آنجایی که اندام شکمی نقش بسیار مهمی در رابطه جنسی بازی می‌کند، نرمش‌های تقویت عضلات شکمی را بیشتر متخصصان توصیه می کند

روش های درمان خانگی و گیاهی زود انزالی (انزال زودرس)

برای درمان زود انزالی باید ذهن و بدن خود را به صورت همزمان درمان کنید.در ادامه این مطلب برخی از روش های خانگی برای درمان زود انزالی آورده شده است که علاوه بر این روش ها در صورتی که مشکل شما حاد است ، باید با یک پزشک نیز مشورت کنید.

1 ) برای درمان انزال زودرس از هندوانه استفاده کنید

از هندوانه در برخی از کشورها به عنوان “ویاگرای طبیعی” یاد می شود.یکی از خواص اصلی خوردن هندوانه ، آرام کردن عروق خونی است.برای استفاده از این خاصیت هندوانه می توانید علاوه بر خوردن هندوانه از روش زیر استفاده کنید :

هندوانه را به قطعه های کوچک برش بزنید و کمی پودر زنجبیل و نمک به آن آضافه کرده و مصرف کنید .

2 ) استفاده از مارچوبه برای درمان انزال زودرس

مارچوبه به دلیل خواص دارویی و درمانی بسیار بالای آن طرافداران زیادی دارد.تقریبا تمام قسمت های گیاه مارچوبه خاصیت دارویی و درمانی دارد.یکی از خواص این گیاه دارویی درمان زود انزالی است.

مارچوبه منبع خوبی از ویتامین ها ، پروتئین ها و مواد معدنی ضروری برای درمان زود انزالی است.مانند : ویتامین A، تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، اسید پانتوتنیک (B5)، نیاسین (B3)، فولات، ویتامین B6، ویتامین C ، ویتامین E و ویتامین K و مواد معدنی مانند: فسفر، پتاسیم، سلنیوم، روی، منگنز.

روی و ویتامین A برای تولید تستوسترون ضروری است.ویتامین B3 باعث افزایش گردش خون در بدن می شود و سطح کلسترول را کاهش می دهد . ویتامین C می تواند تعداد اسپرم، جریان خون و فشار خون در آلت تناسلی را افزایش دهد.

متابولیسم بدن نیز می تواند بر روی عملکرد جنسی مرد موثر باشد.خاصیت ضد التهابی ترکیبات موجود در مارچوبه مانند : پروتودیوسین، دیوسژنین، آسپارینین، ساراساپوژنین، ایزورامنتین برای تنظیم متابولیسم بدن مفید هستند.

قرص پاروکستین برای زود انزالی/آمپول درمان قطعی /انزال زودرس داروی گیاهی/اسپری درمان/زود انزالی /بهترین قرص تاخیری فوری
بهترین قرص تاخیری فوری

برای استفاده از این خاصیت می توانید از روش زیر استفاده کنید.

دو قاشق چای خوری پودر مارچوبه را در یک فنجان شیر به مدت 10 دقیقه بجوشانید. این نوشیدنی را می توانید روزی سه بار مصرف کنید.
این نوشیدنی برای شما توصیه نمی شود اگر :

اگر به پیاز و لاله ها حساسیت دارید .
در صورتی که به شیر حساسیت دارید.

3 ) تاثیر زعفران در درمان زود انزالی

کاروتنوئیدهای (لیکوپن، α-کاروتن، β-کاروتن و زاکسانتین) موجود در زعفران خواص آنتی اکسیدانی دارند و می تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید باشند.علاوه بر این مواد معدنی موجود در زعفران مانند : روی، فسفر، منگنز، آهن، سلنیوم و … می تواند برای درمان زود انزالی بسیار مفید باشد.برای استفاده از این خاصیت می توانید نوشیدنی زیر را تهیه کنید.

بادام زمینی را در یک فنجان شیر بجوشانید و کمی زعفران ، زنجبیل و هل به آن اضافه کرده و هر روز صبح قبل از صبحانه بنوشید.
فشار خون تاثیر زیادی بر روی سلامت جنسی مردان دارد. برای جلوگیری از افزایش فشار خون باید از مصرف بیش از حد خوراکی های حاوی سدیم خودداری کنید.بادام زمینی حاوی مواد شیمیایی مانند L-کارنیتین، ریبوفلاوین و فنیل آلانین است  که برای سلامت جنسی و درمان زودانزالی بسیار مفید است.

زنجبیل نیز به دلیل داشتن روی، فسفر، منیزیم، پتاسیم و آهن و همچنین آنتی کاسیدان هایی مانند : کورکومین، سالیسیلات، اسید کافئیک، کپسایسین، بتا کاروتن و جینجرول برای درمان انزال زودرس می تواند استفاده شود.

این نوشیدنی برای شما توصیه نمی شود اگر :

در حال کاهش وزن هستید . زیرا بادام موجود در این نوشیدنی می تواند موجب افزایش وزن شود
اگر یبوست دارید. زیرا بادام می تواند باعث تشدید یبوست و نفخ شود.
اگر داروهای درمان اختلال دوقطبی مصرف می کنید.
در صورتی که فشار خون شما پایین است
اگر شما مشکل سنگ کیسه صفرا دارید.
در صورتی که بیماری قلبی دارید
اگر دیابت دارید
روش های درمان خانگی و گیاهی زود انزالی (انزال زودرس)

4 ) تاثیر دارچین بر درمان زود انزالی

از دمنوش دارچین نیز می توانید برای درمان انزال زود رس استفاده کنید. برای این منظور می توانید از روش پیشنهادی زیر استفاده کنید.

2 قاشق غذاخوری دارچین را در کمی آب بجوشانید و روزی دوبار بعد از وعده غذایی مصرف کنید.
این روش برای شما توصیه نمی شود اگر:

اگر سطح قند خون شما کم است.
اگر داروهای کاهش قند خون مانند متفورمین مصرف می کنید
اگر عمل جراحی ، دندانپزشکی در پیش دارید
در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین ، پلاویکس و آسپرین مصرف می کنید

5 ) برای درمان زود انزالی ، پیازچه بخورید

پیازچه برای درمان زود انزالی بسیار مفید است.پیازچه خواص ضد التهابی و انتی اکسیدانی دارد و نوعی آنتی هیستامین طبیعی است.

همچنین حاوی ویتامین C ، پتاسیم ، مس ، منگنز ،فیبر و …است.پیازچه فشار خون را کنترل می کند ، اسپرم را افزایش می دهد و برای افزایش میل جنسی و درمان انزال زودرس بسیار مفید است .

مصرف پیازچه برای شما توصیه نمی شود اگر :

شاید دوست داشته باشید
کاهش درد مفصلی با روش های خانگی و طبیعی
مصرف بیش از حد ویتامین C چه عوارضی دارد ؟
سوزش معده دارید
اگر ریفلاکس معده دارید

6 ) جنسینگ هندی یا آشواگاندا برای درمان زود انزالی مفید است

جنسینگ هندی یا آشواگاندا یکی از بهترین روش های درمان انزال زودرس است .از این گیاه در سراسر جهان برای درمان مشکلات جنسی ، افزایش قدرت جنسی ، ناباروری ، افزایش میزان منی و تعداد اسپرم و درمان زود انزالی استفاده می شود.این گیاه دارویی برای درمان استرس و اضطراب نیز بسیار مفید است .

برای استفاده از خاصیت جنسینگ هندی یا آشواگاندا برای درمان زود انزالی می توانید از روش پیشنهادی زیر استفاده کنید.

یک قاشق چای خوری جنسینگ هندی یا آشواگاندا را در یک لیوان شیر بجوشانید و کمی عسل به آن اضافه کرده و هر روز صبح مصرف کنید.
مصرف این نوشیدنی برای شما خوب نیست اگر :

دچار افسردگی هستید و داروهای درمان افسردگی مصرف می کنید
اگر فشار خون بالا دارید
در صورتی که دچار بی خوابی هستید
اگر دیابت دارید
اگر ناراحتی معده دارید و یا دچار اسهال و استفراغ هستید.
اگر زخم معده دارید و داروهای درمان زخم معده مصرف می کنید
در صورتی که در دو هفته آینده عمل جراحی و یا دندان پزشکی دارید
در صورتی که مشکلات قلبی دارید و داروهایی رقیق کننده خون مصرف می کنید
اگر مشکل تیروئید دارید
در صورتی که دچار مشکلات عدم تعادل هورمونی هستید

7 ) تاثیر زنجبیل برای درمان زود انزالی

زنجبیل خواص دارویی و درمانی بسیار زیادی دارد که یکی از این خواص ، درمان مشکلات جنسی مانند انزال زودرس می باشد.ترکیب زنجبیل با عسل به میزان زیادی تمایل جنسی مردانه را افزایش داده و از زود انزالی جلوگیری می کند.برای این منظور می توانید از روش پیشنهادی زیر استفاده کنید.

یک قاشق چای خوری زنجبیل را با کمی عسل اصل و طبیعی مخلوط کرده و روزی یک بار و برای حد اکثر یک ماه مصرف کنید.
این روش برای شما توصیه نمی شود اگر :

سابقه سنگ کلیه و سایر مشکلات کلیوی دارید
اگر به عسل و یا زنجبیل حساسیت دارید
در صورتی که دیابت دارید

8 ) آجیل بخورید

انواع آجیل و بخصوص مغز گردو و پسته می تواند برای درمان زود انزالی بسیار مفید باشد .

9 ) آووکادو بخورید

یکی از خواص دارویی و درمانی آووکادو ، درمان زودانزالی است.این خاصیت آووکادو به دلیل وجود ویتامین ها و مواد معدنی موجود در آن است .مانند: ویتامین E ، روی ، ویتامین A ، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، آهن، فسفر ، پتاسیم و غیره . می توانید آووکادو را به صورت سالاد و همراه با ریحان و پرتقال مصرف کنید.

آووکادو برای شما مناسب نیست اگر :

اگر به لاتکس و اووکادو حساسیت دارید

10 ) خرما بخورید

خرما علاوه بر درمان مشکلات قلبی ، اسهال ، یبوست و سرطان ، می تواند برای درمان زود انزالی نیز مفید باشد.خرما غنی از فیبر ، مواد معدنی و ویتامین های مختلف است که می تواند برای تقویت قوای جنسی و افزایش مقدار منی و افزایش تحرک اسپرم مفید باشد.

برای این منظور می توانید قبل از خواب شیر خرما بنوشید و یا می توانید به شیر خرما ، عسل و هل اضافه کنید.

خرما برای شما مناسب نیست اگر :

دچار اسهال ، نفخ ، درد شکم و یا سایر مشکلات گوارشی هستید
اگر دیابت دارید و داروهای کنترل قند خون مصرف می کنید

11 ) تخم کدو تنبل

دانه های کدو تنبل می تواند قدرت جنسی مردانه را افزایش داده و از انزال زودرس جلوگیری کند.دانه کدو تنبل حاوی مقدار زیادی منیزیم است که به بهبود گردش خون در بدن کمک کرده و میزان تستوسترون خون را افزایش می دهد

.علاوه براین چربی های موجود در دانه های کدو تنبل برای سلامت قلب و درمان مشکل نعوظ بسیار مفید است.

چربی های غیر اشباع دارای اجزایی هستند که برای جریان خون و قلب مفید هستند و می توانند در کنترل عواطف و جلوگیری از انزال زودرس یا اختلال نعوظ کمک کننده باشند.

اگر در “پوزیشن” خاصی شدت تحریک کم می شود می‌توانید از آن پوزیشن استفاده کنید که انزال دیرتر اتفاق بیفتد
زوج درمانی: بهبود رابطه زوج و درک بهتر از رابطه جنسی و استفاده از تکنیک‌های مثل “قطع و وصل” و فشار دادن سر آلت
دارودرمانی: برخی داروها از جمله ضد افسردگی ضد سروتونینی انتخابی (ُSSRI) مثل پروزاک به تاخیر انزال کمک می کنند.
در نهایت به این نکته توجه کنید که از شروع تحریک جنسی تا انزال به‌‎طور متوسط پنج تا ده دقیقه برای مردان طول می کشد، اما برای زنان طولانی‌تر و بطور متوسط سیزده تا بیست دقیقه و حتی طولانی‌تر است.

در جوامع محافظه‌کار و بسته که زنان از آموزش جنسی محروم‌تر می‌مانند و میل و نیاز جنسی آنها سرکوب می‌شود، این امر ممکن است رسیدن به اوج لذت جنسی (ارگاسم) را در آنها به تاخیر بیندازد.

بنابران بجای اینکه رابطه جنسی صرفا به دخول تقلیل داده شود، مرد بهتر است با ناز و نوازش و محبت و کارهای مقدماتی دیگر (foreplay) زن را به اندازه کافی تحریک کند تا وقتی که عمل دخول صورت می گیرد و مرد انزال می‌شود، زن هم بتواند به اوج لذت جنسی برسد.

حتما لازم نیست زن و مرد همزمان به اوج لذت جنسی برسند و ممکن است زوج‌ها ارضای جنسی را هر بار برای یک نفر در نظر بگیرند.

روش ها و تکنیک های عملی برای جلوگیری از انزال زودرس

1 ) توقف رابطه جنسی
یکی از ساده ترین روش های جلوگیری از انزال ، توقف رابطه جنسی است . بلافاصله در زمانی که احساس نزدیکی به انزال دارید ، رابطه جنسی را متوقف کنید و بعد از چند دقیقه دوباره ادامه دهید.

2 ) تکنیک کگل
تصور عموم بر این است که تمرینات کگل فقط برای مردان مفید است در حالی که این تمرینات می تواند برای زنان نیز مفید باشد.تمرین کگل می تواند به کنترل انزال در مردان کمک کند.

3 ) استفاده از کاندوم ضخیم تر
استفاده از کاندوم زخیم تر می تواند تحریک را کمتر کرده و به دیرتر انزال شدن کمک کند.

داروهای درمان انزال زودرس

در صورتی که روش های خانگی و گیاهی برای شما مفید نبود می توانید از روش های دارویی برای درمان زود انزالی استفاده کنید. از این روش ها نباید به صورت خودسرانه استفاده کنید و هرگونه مصرف دارو برای درمان زود انزالی باید زیر نظر متخصص و پزشک انجام شود.

مطالب موجود در این مطلب فقط جهت اطلاع رسانی بوده و جایگزین تجویز پزشک نیست.این سایت هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد. توجه داشته باشید که هیچ دارویی برای درمان انزال زودرس تولید نشده است و این داروهایی که در ادامه مطلب اشاره خواهند شد ، کاربرد دیگری دارند ولی برای درمان زود انزالی نیز می توان در شرایطی از آنها استفاده کرد.

برخی از داروهای درمان زود انزالی عبارتند از :

1 ) سرترالین

سرترالین نوعی دارو ضد افسردگی است که در مواردی می توان از ان برای درمان زود انزالی استفاده کرد.معمولا اثرات این دارو حداقل تا سه هفته بعد از شروع درمان آغاز می شود. درصورتی که بعد از 45 روز الی دو ماه از شروع مصرف سرترالین هیچ گونه علائمی از بهبود در خود مشاهده نکردید با پزشک خود مشورت کنید.

2 ) سیتالوپرام

سیتالوپرام نیز از داروهایی است که در شرایطی می تواند برای درمان انزال زودرس مورد استفاده قرار گیرد. تاثیرات این دارو نیز مانند سرترالین بعد از 3 هفته آغاز می شود .

3 ) فلوکستین

فلوکستین نیز نوعی داروی درمان افسردگی است که می توان از آن برای جلوگیری از زود انزالی استفاده کرد.مصرف تمام داروها می تواند عوارض جانبی در پی داشته باشد. برای اطمینان از اینکه این دارو برای شما مضر نیست ، قبل از مصرف فلوکستین برای درمان انزال زودرس ، با پزشک خود مشورت کنید.

4 ) پاروکستین

پاروکستین یکی از داروهای مهارکننده باز جذب سروتونین قدرتمند است که می تواند در مواردی برای درمان انزال زود رس مورد استفاده قرار گیرد. تاثیرات پاروکستین نیز دقیقا مانند سرترالین است .

5 ) ترامادول برای درمان زود انزالی

ترامادول از داروهای مخدر صنعتی است که عوارض جانبی زیادی دارد و بسیار اعتیاد آور است ولی در مواردی تحت نظر می توان از ترامادول برای درمان زود انزالی استفاده کرد. (اصلا توصیه نمی شود)

6 ) بی حس کننده های موضعی برای درمان زود انزالی

کرم ها و اسپری های بی حس کننده می تواند برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که فرد نسبت به این داروها حساسیت نداشته باشد ، استفاده از کرم ها و اسپری های بی حس کننده مانند اسپری لیدوکائین می تواند یکی از موثرترین روش های درمان زود انزالی باشد.

متاسفانه استفاده از این روش معایبی نیز دارد. بی حسی آلت مردانه می تواند باعث لذت نبردن مرد از رابطه جنسی و حتی باعث بروز مشکل نعوظ شود .