این روزها اسم عظیمیه کرج ، قبل از هرچیز، فست فودها و رستورانهاشو به خاطر میاره . عظیمیه در سالهای اخیر ، به محله غذا و خوراکی در کرج تبدیل شده و اغلب خوردنیهای خوب و دل انگیز را میشه در این محله پیدا کرد . از انواع رستوران و فست فود تا بستنی و آبمیوه و …. . اینجا تقریبا همه چیز هست و از این نظر ، عظیمیه کرج ، به ستارخان ، پاتوق شکم گردی تهران شبیه شده .
امروز اومدم عظیمیه ، فست فود چرتیک ( بخونید chertik ) . تابلوی بزرگش از ابتدای خیابون پاسداران غربی ( کمی پایین تر از میدان اسبی ) مشخصه . تابلو در هماهنگی با نمای چوبی ، جلب توجه میکنه .

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟
پرسنل و مدیریت فست فود چرتیک ، خانم هستند و این اولین تفاوت و نکته ای است که جلب توجه میکنه . پرسنل ، آموزش دیده و خوش برخورد هستند و سلیقه زنانه در انتخاب طرحها و رنگها در همه جا دیده میشه . به نظرم ، زنها در انتخاب و ترکیب رنگها و چیدمان ، سلیقه و دقت بهتری نسبت به مردها دارن و این در فست فود چرتیک ، هم نمود داره .
محیط داخل مرتب و منظمه و میزهای چوبی سالن با صندلی های راحت میتونه حدود 50 تا 60 نفر را میزبان باشه . یه بالکن هم دیده میشه که جایی دنج و آرام برای خانواده ها و افرادیه که میخوان راحت تر باشن . نور ، کافی و تهویه مناسبه.
دکوراسیون ترکیبی از چوب و گلدان با رنگهای شاد و متنوع هست که چشم را خسته نمیکنه و حس خوبی میده .

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟

مطمئنم شما هم مثل من ، وقتی به رستوران یا فست فود می رید ، یکی از کسالت آور ترین زمانها ، انتظار تا آماده شدن سفارشه . هر دقیقه 1 ساعت طول می کشه و این لحظات سخت با میزان گشنگی ، رابطه مستقیم داره . هرچی گشنه تر باشی بیشتر طول میکشه . ابتکار جالبی که اینجا می ببینم ، دیواریه که روش تیکتهایی چسبیده شده . این تیکتها ، حرفها و نظرات مختلف مشتریان قبلی است : جملات مثبت ، یادگاری ، پیشنهاد ، نظر ، تشکر ، حرف دل و هر چیزی که در اون لحظه به ذهن ، مشتری اومده. اولی رو بخونی اتوماتیک میری سراغ بعدی و تا چندتا بخونی ، زمان می گذره و غذا آماده شده .

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟
منوی فست فود چرتیک ، تنوع خوبی داره . انواع پیتزا ، پاستا ، برگر ، ساندویچ ، سالاد ، دونر و نوشیدنی ها . خوبی منوی چرتیک اینه که هر غذا ، عکسش هست و اگه اسمشو قبلا نشنیده باشی ، که الان خیلی مد شده از اسامی عجیب استفاده کنن، عکسش به انتخاب کمک میکنه که لااقل بدونی چی سفارش میدی .

یه تفاوت دیگه ای که باز اینجا هست ، نبودن سوسیس و کالباس در غذاهاست . برای خیلی ها ، تصور فست فود ، بدون سوسیس و کالباس غیر ممکنه . خونسرد باشید ! پیشنهاد میکنم بهیچ وجه خودتونو اسیر سبک و طعم خاصی نکنید . لذت غذا خوردن در تجربه طعم های جدیده نه فقط پرشدن معده . من همیشه در منوها دنبال ، تفاوتها می گردم هم تفریحه هم تجربه . غذاها و جاهای خوب ،با همین تجربه های جدید مشخص میشن .
بنابراین ، سفارش من پیتزا چرتیک ، لقمه چرتیک و دوغه . پیتزا چرتیک و لقمه را خودشون پیشنهاد دادن و دوغ را خودم و دلیلشو در ادامه متوجه میشید .

پیتزا چرتیک ، لقمه چرتیک و دوغ
پیتزا چرتیک ، لقمه چرتیک و دوغ

کم کم داریم به لحظه هیجان انگیز سرو غذا نزدیک میشیم . این لحظه همیشه ، عین بازی ایران – استرالیا روی ضربان قلبم اثر میزاره پیتزا چرتیک خیلی خوش آب و رنگ شده حتی بهتر از عکس منو ! . تشکیل شده از خمیر مخصوص چاودار ، گوشت دونر و پنیر و مواد مختلف . پیتزا ، از مواد اولیه تازه تهیه شده و خوش طعمه . من قبلا هم پیتزای بدون سوسیس – کالباس تیست کردم . این از قبلی ها به مراتب بهتره . چرب نیست ، خمیر اضافه نداره و خوردنش حس سنگینی و دلزدگی نمیده . خصوصا از چرب نبودنش خوشم اومد با سسی که بهش اضافه می کنید اشتها را تحریک میکنه و نمیتونی از بقیه پیتزا بگذری .

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟

منصفانه بخوام قضاوت کنم ، پیتزاهای بدون سوسیس – کالباس ، از نظر طعم ، هیچی کم ندارن . در فست فودها زیاد میشنوم افرادی که پیتزاهای بدون سوسیس – کالباس را تست کردن ، دفعات بعد ، باز سفارش دادن و این نشونه رضایت نسبی از تجربه قبلیه .
اون لقمه چرتیک ، که مظلوم کنار دوغ منتظره ، ترکیبی از گوشت ، پیاز و جعفری ، خیارشور و گوجه با نون ، که البته از لقمه بزرگتره از ساندویچ کوچیکتر . من واقعا لذت بردم حتی بیشتر از پیتزا ، چسبید .

لقمه چرتیک کنار دوغ
لقمه چرتیک کنار دوغ

اگه رژیم دارید یا نوشابه خور نیستید ، دوغ را از دست ندید . این دوغ بر خلاف انواع کارخونه ای و دوغ های سنتی بازاری ، نه مزه ماست میده نه مزه کشک ! دوغ خورهای حرفه ای و اونایی که دوغ تازه محلی را میشناسن متوجه منظورم میشن . دوغ باید طعم خاص خودشو داشته باشه . این دوغ همونجا تهیه میشه و برای مشتری میارن . البته تا من مشغول پیتزا و لقمه بودم کمی از خنکیش کم شده بود ولی هنوز طعمش خوب و گوارا بود . دوغ ، آرامبخش و شل کننده عضلاته ، اگر قصد رانندگی دارید در نوشیدن دوغ زیاده روی نکنید چون ممکنه دچار خواب آلودگی بشید .

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟

فست فود چرتیک بریم یا نریم ؟

حالا که چند ساعت گذشته و خوردنی ها خورده شدن و امتحانشونو پس دادن ، میتونم نتیجه گیری بهتری داشته باشم .
فست فود چرتیک به چند دلیل ارزش تیست و امتحان کردن داره :
محیط تمیز و شاداب با روشنایی کافی ( نمیدونم چرا بعضی کافه داران و رستوران داران ، فکر میکنن غذا خوردن در نور کم برای مشتری لذتبخشه ؟! )
منوی متنوع که میشه را حت تر انتخاب کرد و همینطور ، قیمتها ، که نسبت به مکان و کیفیت ، در مقایسه با بقیه نقاط کرج در رده متوسط قرار داره . بنابراین با یه صورتحساب ترسناک روبرو نمی شید .
وجود مهمانداران خانم و خوش برخورد ، این محیط را برای خانواده ها دلپذیر تر میکنه .
من از کیفیت و نحوه پذیرایی ، راضی بودم و امیدوارم شما هم تجربه خوبی داشته باشید.

مطلب اختصاصی باعلم – بازنشر با ذکرنام و لینک به منبع مجاز است .