توسط :مسئول سايت

آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس ) 2022

آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس ) 2022

 

برص چیست ؟ دلایل ایجاد لکه های سفید روی پوست چیست ؟ بیماری ویتیلیگو به چه دلیل ایجاد میشود ؟ آیا بیماری پیسی واگیر دار است ؟ آیا بیماری ویتیلایگو باعث نقص عضو و یا مرگ میشود ؟ و سوالاتی از این دست که ممکن است برای شما مطرح شود .

آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس ) 2022

لطفا هر سوال ، نظر یا خبر جدیدی درباره روش های این بیماری دارید در بخش نظرات با ما و سایرین در میان بگذارید

ویتیلیگو چیست و چرا بوجود میاید ؟

ویتیلیگو (vit-ill-EYE-go) یک اختلال رنگدانه ای است که در آن ملانوسیتها که در واقع رنگدانه های پوست را دارند از بین میروند . و در نتیجه از بین رفتن این رنگدانه ها نقاط سفید رنگی در بخش های مختلف پوست بدن ظاهر میشود/ همین اتفاق ممکن است در بخش غشاء مخاطی و بافت های داخل دهان و بینی و همچنین شبکیه ( لایه داخلی کره چشم ) ظاهر شود . موهایی که در مناطق سفید شده پوست رشد میکنند بیز ممکن است بر اثر بیماری ویتیلیگو سفید شوند .

در حال حاضر هنوز دقیقا علت بروز ویتیلیگو مشخص نیست . ولی پزشکان معتقدند شواهد قوی برای مرتبط بودن این بیماری با ژنتیک وجود دارد . ویتیلیگو در واقع نوعی بیماری خود ایمنی است . برخی از پزشکان معتقدند که آفتاب سوختگی و استرس شدید نیز در ابتلا به این بیماری نقش دارد ولی این نظریه هنوز اثبات نشده است .

چه کسانی در خطر ابتلا به بیماری ویتیلیگو قرار دارند ؟

تقریبا نیم تا یک درصد از مردم جهان دچار این بیماری هستند.شروع این بیماری معمولا در اواسط دهه بیست میباشد ولی در تمام دوران زندگی و در هر سنی احتمال ابتلا به بیماری برص وجود دارد . بیماری پیسی در تمام نژادها و زن و مرد دیده میشود ولی این بیماری در افرادی با پوست تیره بیشتر شایع است.

به نظر میرسد بیماری ویتیلیگو با برخی از بیماری های خودایمنی در ارتباط باشد مثل : پرکاری تیروئید (پرکاری غده تیروئید) ، آلوپسی آره آتا و کم خونی ( پایین بودن شدید سطح سلول های قرمز و عدم توانایی در جذب ویتامین b12 ) . دانشمندان هنوز دلایل قطعی برای ارتباط ویتیلیگو با این بیماریها کشف نکرده اند

کودکانی که والدینشان به بیماری برص مبتلا هستند به احتمال زیاد دچار این بیماری میشوند ولی احتمال عدم ابتلای کودکانی که والدین مبتلا دارند هم وجود دارد . همچنین احتمال دارد افرادی که هیچ کدام از والدین و اقوام شخصی آنها به بیماری پیسی مبتلا نیستند نیز به بیماری ویتیلیگو مبتلا شوند .

علائم ابتلا به بیماری برص ( پیسی یا ویتیلیگو )

بارز ترین علائم بیماری ویتیلیگو ٰ سفید شدن بخش هایی از پوست بدن مخصوصا مناطقی که در معرض نور آفتاب هستند ، میباشد . این لکه های سفید روی پوست گاهی بصورت قرینه ایجاد میشوند

آیا لکه های سفید ویتیلیگو بزرگتر میشوند ؟

بیماری ویتیلیگو به هیچ عنوان قابل پیشبینی نبوده و نمیتوان گفت که لکه ها بزرگتر یا کوچکتر خواهند شد و یا امکان دارد نواحی بیشتری از پوست به این بیماری مبتلا شود یا نه

یک بیماری مهم که از اختلال رنگدانه ای ناشی می شود بیماری ویتیلیگو یا برص لک و پیس می باشد که در این بیماری سلولهای ملانوسیت حاوی رنگدانه های پوست (ملانین) هستند، توانایی تولید ملانین را از دست می دهند و لکه های سفید رنگی روی پوست ایجاد می شود که ظهور این لکه ها بخصوص در نژاد ایرانی که تیپ پوستی اغلب افراد جامعه ۳ تا ۴ است ایجاد تفاوت رنگ فاحش کرده به ویژه در نواحی باز و در معرض دید برای بیمار بسیار ناراحت کننده بوده و منشا مشکلات اجتماعی و روانی متعددی است. 

تاکنون تلاشهای زیادی برای دستیابی به یک روش بی خطر و با دوام طولانی انجام گرفته است. استفاده از روش معمول PUVA(پسورالن همراه با اشعه UVA) و استروئید های موضعی از جمله درمانهای معمول این بیماری است که این درمانهای استاندارد موفقیت محدودی داشته است (۶۰% بیماران حدود ۲۵% رپیگمانتاسیون داشته اند.)

از این رو استفاده از روش جراحی پیوند ملانوسیتهای کشت داده شده و یا تکثیر یافته به عنوان یک تکینیک جدید مورد توجه پژوهشگران و پزشکان متخصص پوست دنیا قرار گرفته است. پیوند ملانوسیت شامل هر عمل است که در آن ملانوسیتهای خود فرد از نواحی غیر درگیر بدن به از نواحی درگیر بدن پیوند زده می شود. در چنین شرایطی و با این روش ملانوسیت پیوند شده دوباره تکثیر می شود و تولید ملانین می کند که باعث رپیگمانتاسیون در ناحیه تحت درمان می گردد.

جراحی خط اول درمان در بیماری ویتیلیگو نیست. و این روش در موارد ویتیلیگوی ثابت که در درمان دارویی با شکست مواجه شده و یا مناطق شناخته شده ای که با پاسخ ضعیف همراهند از جمله لبها، ژنیتال، پلک و اندام تحتانی، کاربرد دارد. خوشبختانه پس از انجام موفق این روش در مرکز تحقیقات پوست و سالک این روش برای اولین بار در مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

ایران موفق به درمان قطعی بیماری ویلتیگو (لک و پیس) شده است. این روش برای اولین بار در دنیا در ایران توسط پژوهشکده رویان ارائه شده است. محققان ایرانی با جداسازی سلول های ملانوسیت از نواحی سالم پوست و تفکیک آنها در آزمایشگاه، آن ها را به محل های فاقد رنگدانه تزریق می کنند.

پس از ۲-۳ هفته، رنگدانه سازی در پوست شروع می شود. این در حالی ست که در روش های خارجی برای درمان این بیماری، تزریق از طریق تاول ایجاد شده و ایجاد خراش روی نقاط فاقد رنگدانه و استفاده از اشعه ی ماورای بنفش استفاده می شود که ممکن است منجر به سرطان شود.

به گفته ی دکتر حمید گورایی این روش کاملا بی خطر بوده و رد پیوند آن منتفی است.

حدود ۶۰۰ هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند که ۲۰۰ هزار نفر از آنان به هیچ دارویی پاسخ مناسب نمی دهند.

اما با روش جدید پژوهشگران ایرانی، همه ی بیماران به طور صد در صد معالجه خواهند شد.

هدف اصلی در درمان‌های رایج ویتیلیگو، بهبود وضعیت ظاهری پوست است و روند درمان نیاز به زمان طولانی دارد

که معمولا ۶ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد، انتخاب نوع درمان به تعداد، محل و گستردگی ضایعات بستگی دارد.

استروئید موضعی می‌تواند در برگرداندن رنگ پوست به لکه‌های سفید کمک کند، به خصوص اگر این درمان در مراحل اولیه بیماری شروع شود. درمان باید حداقل تا ۳ ماه ادامه یابد تا بهبود قابل ملاحظه ایجاد شود.

با وجود آن که استفاده از لیزر و نور درمانی (فتوتراپی) می‌تواند عوارضی را برای شخص به همراه داشته باشد

(بخصوص برروی پوست نواحی سالم)، در مواردی که بیماری شکل گسترده‌ای دارد، انتخاب دیگری برای درمان لکه‌های پوستی باقی‌ نمی‌ماند.

یک روش دیگر در موارد مقاوم به درمان عبارت است از بی‌رنگ کردن باقیمانده پوست بدن تا با لکه‌های سفید همرنگ شود.

این روش درمانی برای بیمارانی که حداقل ۵۰% پوست آنها گرفتار است، توصیه می‌شود.

به علاوه روش‌های دیگری هم به صورت موقت می‌توانند در این بیماران مؤثر باشند مانند استفاده از پوشاننده‌های پوست با مواد آرایشی یا خالکوبی کردن منطقه درگیر تا همرنگ پوست شود.

***********

در زیر غذاهای پیشنهادی و مواد غذایی که باید محدود شدند ذکر شده است:
مواد غذایی که باید مصرف شوند:

غلات: غلات کامل، ارزن، حریره جو، جوی دو سر، برنج و پاستا (غلات فرآوری شده توصیه نمی شوند).

نان ها: فقط نان سبوس دار…….

میوه ها: زغال اخته (البته در این باره اختلاف نظر وجود دارد)، گلابی، گیلاس، موز، آناناس، سیب، انبه، زردآلو، انگور.

سبزی جات: گوجه فرنگی، چغندر، هویج، سیب زمینی، خیار، کدو، کدو حلوایی، اسفناج، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، سیر، لوبیا، قارچ، پیاز، لوبیای فرانسوی، فلفل قرمز، شنبلیله، شلغم، جعفری، زیره سیاه، فرآورده های سویا، عدس و لپه ها.

نوشیدنی ها: چای کم رنگ بدون قند، ۶ تا ۷ لیوان آب در روز، عسل همراه با چای سبز با طعم نعنا، آب میوه.

آجیل و خشکبار: مغزهای گردو، بادام، پسته، خرمای سیاه، انجیر و زردآلو.

روغن ها: روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی.

سایر موارد: تخمه کدو تنبل، لوبیا، گوشت فقط به صورت آب پز، شکر زرد.

* مقدار زیادی زنجبیل و زردچوبه در غذاها استفاده کنید.

* بهتر است که برنامه غذایی خیلی کم نمک داشته باشید.

* از تابش آفتاب در صبح زود بهره مند شوید تا اشعه ی مفید آن را دریافت کنید.

مکمل ها: دانشمندان پی برده اند که بسیاری از افراد مبتلا به ویتیلیگو دچار کمبود فولیک اسید، ویتامین B12، ویتامین C، پانتنوئیک اسید(B5)، مس و روی هستند.

ویتامین B12 و فولیک اسید باید با هم مصرف شوند.
آن چه نباید مصرف شود:

– چربی ها، ادویه ها و نمک زیاد

– نان و آرد سفید، غذاهای دودی یا سرخ شده، شکلات، چای پُررنگ، کره و مارگارین، الکل، قهوه، بستنی، خردل، تمبر هندی، نوشیدنی های مزه دار شده.

– ماهی و غذاهای دریایی(در افراد مختلف فرق می کند)

– خیار شور

توجه مهم : لطفا به ادعاهایی که در بخش نظرات این مطلب درباره درمانهای جدید ویتیلیگو میشه ، توجهی نکنید . در صورتی که واقعا روشی برای درمان این مشکل پیدا بشه در ابتدای همین مطلب قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی خواهد شد . باتشکر / حسینی
تاریخ بروزرسانی : 12-11-2021
شاید دوست داشته باشید
نظر ارسالی شما بعد از تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود نکته : این بخش مربوط به نظرات در مورد (آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس ) 2022) می باشد !!! لطفا فقط در همین مورد نظر ارسال فرمایید

877 نظر

 1. چقدخوب بود فقط کمی انسان بودیم
  انسانیت بزرگترین دین هس
  چقد مزخرفین اونایی ک الکی میگن درمان شدیم اگه انسان بودین با حرفای چرتتون کسی رو سرکار نمیزاشتین
  یکمی انسان باشین
  چرا الکی میگین درمان شدیم میمیرین ادرس جا مکان درمانتون روش درمانتون بزارین اینارو نمیگی میایی هزارتا زر مفت میزارین اینجا
  حیوان هم همچین صفتی نداره

 2. ساده ها یه سری دروغگو چپاول گر اومدن اینجا براتون دروغ میبافن شماهاهم باورمیکنین اگر یکی از این ها انسان بود فقط انسان ب هر روشی درمان شده بود براتون میگفت کجا چجوری با چه روشی درمان شده ایرانی ها بویی از انسانیت نبرده اند

 3. سلام به همگی،من پسرم سه سالش که بود درگیر این بیماری شد و همه دکتر های اصفهان را بردمشون ولی جواب نگرفتم تا این که یه نفر ،آقای دکتر محمد تقی نور بالا را بهم معرفی کردند ،رفتم یزد پیش آقای دکتر که مدرکشون هم فوق تخصص بود مجریان پسرم را گفتم و ایشون گفتند باید 12ماه صبر و تحمل داشته باشید تا به درمان برسید،منم که صورت پسرم واقعا نصفش درگیر شده بود گفتم باشه ،و الان بیشتر از شش ماه هست میرم و صورت پسر من خوب خوب شد ،که من هرشب بالا سر پسرم می‌شینم و میگم خدارا شکرت ،،،،بهتون توصیه میکنم یه نسخه برید پیشش،قرص ها را به وقت استفاده کنید و دارو ساختنی را از همون داروخانه که میگه بگیرید،عالی بود تو اینترنتم که بزنید نظرات مردم در مورد این دکتر و بیماری ویتیلیگو هستش،خودتون هم تحقیق کنید و با توکل به خدا شروع کنید،خوب شدید بچه من را هم دعا کنید

 4. دکتر سلیمانی در یزد هم به من اوایل شروعش ۴ دارو دادن
  ۱.پسوریامنت (شب)
  ۲. تاکریل(صبح)
  ۳.داروی دست ساز کورتون دار(ظهر)
  ۴.قرص اکتی درم (یک روز درمیون)

  که بعد از یکی دوماه خوب شدم تقریبا اما متاسفانه ادامه ندادم و دوباره لکه ها برگشت و زیاد.تازگی ترشی هم متاسفانه زیاد میخوردم.
  الان دیگه فقط تاکریل و داروی دست ساز رو دادن و دارم استفاده میکنم و رژیم غذایی هم درست کردم و قصد دارم حنا و پودر موبر هم ایتفاده کنم و دکتر طب سنتی برم.یه امید خدا

 5. سلام هیچ درمانی نداره فقط برید تاتو پزشکی کنید خلاص حتی شده کل بدنتان را.به جهنم که تاتو ضرر داره بدتر از این که نیست

 6. فرهادداروخانه زیتون اصفهان یه کرم ساختگی بهت میده..درعرض کمترازیک ماه صورتت درمان میشه..من بیست سال صورتم درگیربودخوب شدم به خواست خداوکمک دکترعشقی..داروخانه زیتون اصفهان

 7. یه نفر به نام آقای ###### ساکن مشهد ادعا کرد داروی درمان رو داره و منم گول خوردم چهار میلیون تومان بی زبون رو از من گرفت پسرم رو مداوا کنه .منم دلسوخته و رنج دیده از بیماری و نگران آینده پسرم به خدا قسم از خواهرم قرض گرفتم و فرستادم بعد برام یه جعبه پر دمنوش آنهم تقلبی و قهوه کانون درمان فرستاد حدود پنج بسته.معترض شدم گفتم شما گفتی مکمل چینی از چین میاد می‌فرستم گفتی کرم آلمانی گاتیا می‌فرستم. خلاصه پس نگرفت و من موندم با چهار میلیون قرض و چند بسته دمنوش تقلبی دکتر بیز.خواهشا اسم این شخص رو منتشر کنیم بقیه رو کلک نزنن

 8. سلام این بیماری درمان نداره الکی امید به خودتون ندین اصلا خدا ما رو فراموش کرده یه جا خوندم خدا گفته صورت آدمای که خدا ولشون کرده زشت میشه مثل ما از این می‌سوزم که اینجا هم عذاب می کشیم اونجا هم باید بریم جهنم اصلا چرا خدا مارو مریض کرده مگه خدا نمیگه شما ها همه برابریند اصلا هم اینطور نیست ۹۹درصد آدما این مشکل ندارع و تنها ۱درصد که ما هستیم واقعا چرا من وقتی بچه بودم این بیماری گرفتم نمی دونم چرا تقربیا۵.۶ سالم بود آخه بچه ۵ساله چه به این بیماری نه بچگی کردم نه جوانی هیچی به هیچی

  1. داداش ناحت نباش من از سن 16سال گرفتم الانم 24سالمه تمام صورتم گرفته فقط شکر خدا کن که درد ندارد یا واگیر دار نیست که مردم ازمان بدش ببا انشالله خدا درد دادا دوا هم میده دوا

  2. سلام داداش

   لبنیات رو کامل حذف کن هیچ لبنیاتی نخور البته شیر مشکلی نداره

   نوشابه و الکل و ابمیوه های گازدار کامل حذف کن

   سردیجات رو به کمترین حد خودش برسون

   هرروز دوبار سکنجبین طبیعی خودت درست کن صبح ناشتا و شب هم یه لیوان بخور

   حجامت و فصد هم انجام بده

   از حنا هم تا میتونی استفاده کن داداش برا من خداروشکر جواب داد بدون یه قرون پول دادن به دکتری امیدوارم براتوام جواب بده و از این ناامیدی و دل شکستگی دربیای نگران نباش میدونم چی میکشی هممون همینطوریم عزیز اما مطمعن باش اون بالاسری ولمون نکرده و درست میشه

 9. لطفا اگه کسی دور چشمش خوب شده به من بگه تروخدا دارم دیونه می شم هر وقت مردم نگاه هم می کنه انگار یه سوزن میکنن تو سرم تروخدا بگین دارم دیونه می شم 😭😭 همیشه از خدا می پرسم چرا این بیماری به من دادی مگه تو نمی گی من بد بندم نمی‌خوام خدایا چقدر دیگه دعا کنم تا دعام قبول کنی حس میکنم دیگه خدا صدامو نمیشنوه 😭😭

  1. سلام. درمان جدید با سرمbfgfرو امتحان کن و در روز ده دقیقه افتاب بده لکه رو…. همین روش با داروی ترکیبی متوکسالن میشه….. اول این سرم بی اف جی اف رو امتحان کن جواب نداد برو داروخونه بگو متوکسالن دو درصد برام درست کن. بعد شبا بزن روزها از چند دقیقه شروع کن کم کم تایمشو زیاد کن. یه کم قرمز میشه و التهاب داره اما خوب میشه. اگه بیشتر راهنمایی خواستی بهم پیام یا زنگ بزن

  2. سلام دوست عزیز. من ساکن مازندارن هستم
   همه کسایی ک این بیماری رو دارن حال هم دیگ رو درک میکنن.
   با توجه اینکه کلاهبرداری و سوءاستفاده از این بیماری میکنن مدیریت حق دارن از گذاشتن شماره ممانعت کنن.
   من محلولی رو از داروخانه دکتر حسن زاده نکا خریداری کردم به مدت 3 ماه استفاده میکنم لکه ها محو شدن. و اینم بگم درمان قطعی نداره هیچ کس نمیتونه ادعا کنه درمان میکنه. ولی در زمان مشاهده لک و پیس دوباره شروع کنید. قیمتش 80هزارتومن.

  3. رفیق نگران نباش علم پیشرفت کردش خداروشکر کن جانت در خطر نیس.
   همه چی چاره داره
   مازندران شهرستان نکا داروخانه دکتر حسن زاده
   محلول دست ساز
   بت قول میدم خوب میشی. کمتر از دو ماه. حتما سرچ کن یا از 118تلفنشو بگیر

  4. برادر عزیز هیچ وقت نا امید نشو و خدارو شکر گزار باش چون در هر شری یک خیر است و خداوند بنده های خوده که زیاد دوست داره سخت امتحان میکنه ای دنیا همه اش یک امتحان است مردم همیشه گپ خوده میزنن اگه یکی ره که بسیار خوب و زیبا هم بیبین میگه خدا میفهمه که ای چی قسم یک انسان باشه هیچ وقت ده فکر گپ مردم نباش و خوش زندگی کن چون که استرس داشته باشی زیادتر میشه انشاالله که بخیر خوب شوین

  5. سلام خوبی خودت خودت شدی میشه کمکم کنیدمنم خوب بشم ممنون

  6. محققان امریکایی درمانش کردن ولی هنوز داروش وارد بازار نشده

  7. من دورچشم زد اوایل پماد الیدل استفاده کردم بعداز 40روزشروع به رنگدانه سازی کرد تقریبا نصف بیشترش رفت مابقی هم بارنوردرمانی رفع شد

 10. سلام خسته نباشید من حدود ۴سال این بیماری دارم اوایل بالای پلکم زد بعد کمرم کمرم خیلی کمه اندازه دو تا سکه کوچیک جدا از هم چنان ۴سال اصلا پیشرفت نکرد خدارو شکر تا الان نه رو دستامه نه ساق پام فقط دور چشمم کلا گرفته یعنی هم بالای چشمم هم پایین چشمم ما شیراز زندگی می کنیم یعنی هر دکتری رفتیم ولی جواب نگرفتیم وضع مالی مون هم خدارو شکر خوبه خواهرم مشهد زندگی می کرد یه دکتر بهمون معرفی کرد پوران لایق یعنی بخدا دور چشمم اصلا دیده نمی شد تا اینکه دارو ها رو قطع کردم دوباره لک ها بر گشت فقط دور چشمم دور بر چشمم هر دوتاش گرفته شدید هم گرفت آنقدر که هروقت خودمو تو آیینه می بینم حالم از خودم بهم میخوره سر هر نمازم از خدا کمک می‌خوام و مطمعنم اون تنها امیدمونه به امید روزی که همه ما خوب شیم یا حق

 11. پماد دکتر عشقی رو از اصفها دارو‌خانه زیتون بگیرین دست سازه سریع جواب میده من گرفتم خوب شدم

  1. خودم لارستان ميشينم بماد دست ساز دكتر شهين عشقي براي لك صورت خوبه استفاده كنيد جواب ميده

 12. سلام من کم کاری تیروئید دارم وسط دماغم یه لکه سفید است درمان داره یا نه خواهشا کمکم کنید اگه کسی تجربه ایی داره

 13. سلام من پسرم ۵ساله بود مبتلا به بیماری پیسی شده الان ۱۰سالشه پیشه دکتر نور بالا میرم از ۶سالگی بچم تا حالا خوب بود داشت جواب میداد ولی ۱ماه صورت دستاش ومژه چشمش داره میشه یعنی داغون برا بچم چیکار کنم الان چند سال داره دارو میخوره فقط میگم ای کاش خودم بجای بچم داشتم ای کاش معجزه میشود

  1. سلام من هم ویتیلیگو دارم و پیش دکتر موسوی بیمارستان صدوقی اصفهان رفتم و حالا صورتم خوب شده ولی در کل تا جایی که امکان داره به بچتون غذا با طبع گرم بدین

  2. الهی بمیرم منم مث تو بچم از دوسالگی غصه دارع داغونم میکنع چرا خدا به دادمون نمیرسع

 14. سلام قریب 15 سال این بیماری را دارم.دست .زیر گردن .ساق پا زیر چشم داروهای ترکیبی محتلفی توس ط دکتر سدیفی شیراز و مشایخی مشهد وخالدی از شیراز و.. استفاده کردم.تاثیر ی احساس نکردم پودر وقرص ویتلیگو که گیاهی وتوسط دکتر روازاده تهیه شده از عطاریها گرفتم وبه همراه شربت سرکنگبین نه سکنجبین ، چون سرکنگبین با عسل وعرق نعنا درست شده ولی سکنجبین با شکر درست می شود ، وترکیب روغن زیتون وزاج استفاده کردم لکهای رویپشت دست وزیر گردن که فقط به همین دوناحیه می زدم کم شد .

 15. سلام من بیماری پیسی دارم ولی خیلی کمه در حد یه لک در ساق پام با حنا و پودر مو بر هر دوهفته یک بار میزنم روش والان خیلی تغییر کرده و تقریبا خوب شده واقعا خیلی خوبه اگه بخواید میتونید استفاده کنید منم اول میگفتم مگه میشه با این دوتا پیسی رفع بشه ولی حالا میبینم که داره خوب میشه

 16. سلام.کسی هست بیماری پیسی روداشته باشه و رفته باشهپیش دکتر نوربالا و خوب شده باشه؟ توروخدا راهنماییم کنید.خسته شدم.

  1. سلام من رفتم موقت خوب شد ولی برگشت و نوربالا داروهای کورتون دار تجویز کردن که باعث شد پوستم ترک ترک بشع

  2. سلام من روي چشام انگشتام دارم رفتم پيش دكتر نور بالا چشام تا حدودي بهتر شده وَلـჂ̤ انگشتام تكون نخورده

 17. سلام
  من ۱۶ سالمه از ۶ سالگی دارم با این بیماری میجنگم دیگه بخدا نمیکشم اونایی که اومدن ادعا کردن داروش رو میدا کردیم اخه مگه چی میشه اسم دارو یا روش درمان رو بگید خواهش میکنم با احساسات مردم بازی نکنید اگه درمانی داره بزارید الان من با درمان هایی که کردم فقط۳درصد از بدنم داره فقط این چند روزه این گرفتاری من لب هامه که میترسم رو صورتم بیاد و لب ها بپوشونه خواهش میکنم اگه راه درمانی دارین بگین بخدا چیزی ازتون کم نمیشه

  1. سلام عزيزم من رفتم پيش دكتر محمد تقي نور بالا يزد 5 ماهه تحت درمانم تا حدودي جواب گرفتم ولي پيشنهاد ميكنم بري اصفهان يا شيراز دكتراي بهتري داره

  2. سلام. درمان جدید با سرمbfgfرو امتحان کن و در روز ده دقیقه افتاب بده لکه رو…. همین روش با داروی ترکیبی متوکسالن میشه….. اول این سرم بی اف جی اف رو امتحان کن جواب نداد برو داروخونه بگو متوکسالن دو درصد برام درست کن. بعد شبا بزن روزها از چند دقیقه شروع کن کم کم تایمشو زیاد کن. یه کم قرمز میشه و التهاب داره اما خوب میشه.

 18. سلام دوستان اولین روش برا درمان تغذیه هستش
  اول باید برین عطاری تا بهتون کامل توضیح بده که چه چیزایی ضرر میکنه که اولا ترشی جات و ماست و دوغ و سس سفید و نوشابه و مشروبات الکلی و چیس و پفک و سرخ کردنی ها و ……که نباید استفاده کنین چون کاملا مضرر و دما باید روزی دو سه وعده یه قاشق غذا خوری روغن زیتون بخوری بعد هر وعده غذایی به قاشق چای خوری محلول سیاه دانه و عسل بخوری و استفاده ازکاهو خیار
  پرتغال هندوانه و زردالو البالو کلم بروکلی و لیمو و کیوی و به خصوص عسل و عرقیجات مثل کاسنی و گلاب و بیدمشک و ….. مصرف میوه جات و هر چی که ویتامین ث داشته باشه رو زیاد استفاده وتابستون هم بخاین زیاد تابلو نشه پوست گردو رو بمالین رو قسمت های سفید شده کم کم هم رنگ پوستتون میشه و زیاد به چشتون نماد
  باز راهنمایی خواستین به ایدی پ بدین در خدمتم
  @Salabati20

 19. لکه هایه تمام قسمت هایه بدن درمان میشن با داروهایه دکتر نوربالا ولی لک هایه رویه دست و مچ پا که مو ندارن خیلی مقاوم هستن به درمان ولی با داروهایه پروفسور نوربالا قطعا لکه هایه مقاوم هم خوب میشن

  1. سلام همون دكتري كه توي يزد هست؟ پروفسور محمد تقي نوربالا؟

  2. داروی دکتر عشقی داروخانه زیتون اصفهان لک دست رو خوب میکنه

 20. دوستان هرکسی که لکه ویتیلیگو تویه قسمت هایه مچ پا و رویه انگشت ها بخصوص لکه ای که نزدیک ناخن هستش داره حتما بره پیش پروفسور دکتر محمد تقی نوربالا تویه یزد فوق تخصص بیماری هایه پوست و مو هستن که من خودم دیدم بیمارشون کاملا لک هاش همه طی یک سال همه رفتن و ایمشون رو تویه گوگل سرچ کنید آدرس مطبشون براتون بالا میاد

  1. ببخشید من تازه ویزیت شدم توسط دکتر نوربالا آیا راسته میگن لک می‌ره چون کورتون میده بعد با شدت بیشتر لک ظاهر می‌شه؟

 21. من از انگلیس هستم و این مشکل رو 15 ساله دارم. این لینک رو مطالعه کنید: ( سایت کشور انگلیس هست برای راهنمایی دارویی)

  https://www.medicines.org.uk/emc/medicine/8816

  کامل توضیح داده. از Protopic قوی یعنی یک دهم درصد استفاده کنید. بعد که رنگ آورد هفته ای دو روز ازش استفاده کنید.
  برای حفظ پیگمنت از پروتوپیک ضعیف یعنی سه صدم در صد استفاده کنید. خودتون کامل بخونید

  1. سلام. وقت بخیر. میشه دقیق بفرمایید شما استفاده کردید و لک های سفید کامل از بین رفته اگه اینطوره میشه بفرمایید دقیقا چطور پماد رو مصرف کردید اخه برای اگزما نیست مگه.ممنون

لود نظرات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا میدانید کراتین آبرسانی و خونرسانی به سلول عضلانی را افزایش میدهد ؟

لیمون با سابقه بیش از دو دهه تولید لوازم آشپزخانه ، توانسته بازار لوازم آشپزخانه ایران را دست خود گیرد

داروخانه اینترنتی آرتان طب بزرگترین و کاملترین داروخانه آنلاین

خرید لایک ایرانی اینستاگرام از طریق سایت مای ممبر ارائه دهنده لایک واقعی ایرانی اینستا

بهترین قیمت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک را با اقساط بلند مدت ، ضمانت ویژه و متخصص ایمپلنت دندان تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

زنبیل آنلاین مثل یک ویترین پر زرق و برق است که خرید اینترنتی را برای شما آسان کرده است

در سامانه رزرو اینترنتی الی گشت، امکان خرید بلیط هواپیما و تور کیش از تهران و همچنین رزرو اتاق در تمامی هتل های کیش فراهم شده است

ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.