آرايش مو | فوت و فن هايي براي افزايش ماندگاري رنگ مو


هر چند وقت یک بارپول زیادی خرج می کنیم تا موهایمان را رنگ کنیم، اما قبل از این که بتوانیم از رنگ موهایمان لذت ببریم،رنگشان از بین می رود! کم هزینه ترین رنگ مو، رنگ مویی است که ماندگارتر باشد. فوت و فن های زیادی وجود دارد که رنگ موها را ماندگار کنیم تا رنگشان زود تغییر نکند.

با آب خیلی گرم دوش نگیرید
آب داغ غیر از این که باعث خشکی موها می شود، عمر رنگ موها را هم کوتاه ترمی کند. حرارت باعث باز شدن پولک های کوتیکول می شود، رنگ موها را از بین می برد و رطوبت موها را کم می کند. موهایتان را شامپو بزنید و با آب با درجه حرارت استاندارد( 20 تا 25 درجه سانتیگراد) بشوئید، با حوله خشک کنید، بعد دوباره با سردترین آبی که می توانید تحمل کنید آن ها را بشوئید تا منفذهای کوتیکول بسته شود. این کار باعث ماندگارتر شدن رنگ موهامی شود.به خصوص وقتی موخوره های آن ها را هم کوتاه کنید.

موقع شنا کردن یا آفتاب گرفتن دقت کنید
در برابر نور خورشید و کلر باید از موهایتان محافظت کنید. وقتی که زیر نور خورشید، در استخر یا دریا هستید،از یک محافظ موی دارای SPF استفاده کنید تا رنگ موهایتان از بین نرود. از محصولاتی که حاوی روغن آفتابگردان هستند هم می توانیداستفاده کنید چون آنتی اکسیدان دارند و از مو محافظت می کنند.

از وسایل گرمایشی، بیش از حد استفاده نکنید
اگر هفته اولِ بعد از رنگ کردن موها از ابزار گرمایشی استفاده نکنید، رنگ موهایتان زود از بین نمی رود. ابزارهای گرمایشی مثل سشوار و اتوی مو در واقع سرعت از بین رفتن رنگ موها را زیاد می کنند. اگر مجبور شدید از این وسایل استفاده کنید لااقل هفته اول بعد از رنگ کردن موها از آن ها استفاده نکنید.

تا جایی که ممکن است موهایتان را دیر به دیر بشوئید
شامپوهای خشک به درد موهای تازه رنگ شده می خورند. چون هر چه موهایتان را کمتر بشوئید رنگ آن ها ماندگارتر می شود. موهایتان را تا جایی که امکان دارد دیر به دیر بشوئید، حداقل 24 تا 48 ساعت بعد از رنگ کردن. اگرتا قبل از آن مجبور شدید موهایتان را بشوئید از یک شامپوی بدون سولفات استفاده کنید.

از فیلتر تصفیه آب دوش حمام استفاده کنید
این وسیله مواد معدنی و شیمیایی و کلر آب را از بین می برد. آبی که مواد محلول معدنی و نمک زیادی داشته باشد، رنگ موهایتان را پاک می کند و روغن طبیعی مو را از بین می برد. این فیلترها مواد پاک کننده رنگ در آب راکمتر می کنند.

موهایتان را قبل از رنگ شدن آماده کنید
یک یا دو روز قبل از این که موهایتان را رنگ کنید از یک شامپوی کی لیت ساز برای پاک کردن هر نوع مواد حالت دهنده از روی موها، استفاده کنید. برای برگرداندن رطوبت دوباره موها، یک بار در هفته از ماسک نرم کننده استفاده کنید، این کار باعث می شود بعد از رنگ کردن موها، رنگ آن زود از بین نرود.

از محافظ حرارتی استفاده کنید
این محصول در برابر آسیب های حرارتی ناشی از ابزارهای حالت دهنده، از موهایتان محافظت می کندو باعث می شود رنگ موها زود از بین نرود.

بعد از رنگ کردن موها از نرم کننده کمتر استفاده کنید
استفاده از نرم کننده ها یا ماسک های خانگی قبل از رنگ کردن موها،خوب است، اما بعد از رنگ کردن موها، رنگ آن ها را از بین می برند، به خصوص موهای قرمز یا شرابی. نرم کننده یا ماسک توسط فولیکول مو جذب می شود تا به مو رطوبت زیادی برساند و وقتی با آب شسته می شود مولکول رنگ را هم با خودش می برد و در نتیجه رنگ مو به تدریج محو می شود. برای جلوگیری از این اتفاق از یک نرم کننده روزانه استفاده کنید. (فقط به مدت طولانی آن را روی موهایتان نگذارید.)

مترجم اختصاصی زیباکده : سمانه صادقی

zibakade.com

 

 

كليد واژه ها :  پول زیادی خرج می کنیم تا موهایمان را رنگ کنیم کم هزینه ترین رنگ مو، رنگ مویی است که فوت و فن های زیادی وجود دارد که رنگ موها را ماندگار کنیم آب داغ غیر از این که باعث خشکی موها می شود رنگ موها را از بین می برد و رطوبت موها را کم این کار باعث ماندگارتر شدن رنگ موهامی شود در برابر نور خورشید و کلر باید از موهایتان محافظت کنید اگر هفته اولِ بعد از رنگ کردن موها از ابزار گرمایشی استفاده رنگ موهایتان زود از بین نمی رود سشوار و اتوی مو در واقع سرعت از بین رفتن رنگ موها را زیاد تا جایی که ممکن است موهایتان را دیر به دیر بشوئید شامپوهای خشک به درد موهای تازه رنگ شده می خورند از فیلتر تصفیه آب دوش حمام استفاده کنید رنگ موهایتان را پاک می کند و روغن طبیعی مو را از بین می برد یک یا دو روز قبل از این که موهایتان را رنگ کنید بعد از رنگ کردن موها از نرم کننده کمتر استفاده کنید پول زیادی خرج می کنیم تا موهایمان را رنگ کنیم کم هزینه ترین رنگ مو، رنگ مویی است که فوت و فن های زیادی وجود دارد که رنگ موها را ماندگار کنیم آب داغ غیر از این که باعث خشکی موها می شود رنگ موها را از بین می برد و رطوبت موها را کم این کار باعث ماندگارتر شدن رنگ موهامی شود در برابر نور خورشید و کلر باید از موهایتان محافظت کنید اگر هفته اولِ بعد از رنگ کردن موها از ابزار گرمایشی استفاده رنگ موهایتان زود از بین نمی رود سشوار و اتوی مو در واقع سرعت از بین رفتن رنگ موها را زیاد تا جایی که ممکن است موهایتان را دیر به دیر بشوئید شامپوهای خشک به درد موهای تازه رنگ شده می خورند از فیلتر تصفیه آب دوش حمام استفاده کنید رنگ موهایتان را پاک می کند و روغن طبیعی مو را از بین می برد یک یا دو روز قبل از این که موهایتان را رنگ کنید بعد از رنگ کردن موها از نرم کننده کمتر استفاده کنید

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است