دیدن گل رز در خواب معمولا حس خوبی به فرد می دهد. گل های رز رنگ های مختلفی دارند و ممکن است معنی هر کدام از رنگ های آن متفاوت باشد . به همین دلیل همین توصیه می شود برای دانستن تعبیر خواب ‏ ‏‏‏، بهتر است تا جایی که می توانید ، جزئیات بیشتری را به یاد بیاورید .

تعبیر خواب کاشتن گل رز در گلدان

اگر در خواب ببینید که در گلدان گلی می کارید به این معنی است که شما برای آینده خود برنامه ریزی خوبی دارید و کسب و کار جدیدی آغاز کرده اید. اگر در خواب ببینید که قبلا گلی در گلدان کاشته بودید و آن گل پژمرده شده است ، به این معنی است که تصمیم نادرستی گرفته اید و در کار خود شکست خورده اید

تعبیر خواب کاشتن بذر گل محمدی

اگر در خواب ببینید که در حال کشتن بذر گل رز در گلدان و یا باغچه هستید به این معنی است که شما آرزوهایی در دلتان دارید که برای رسیدن به آن بسیار امیدوار هستید.کاشتن دانه و بذر هر چیزی نماد امید داشتن به آینده ای خوب است .اگر ببینید که دانه را کاشتید و سریعا رشد کرد به این معنی است که شما به یکی از آرزوهای خود رسیده اید .

معنی گرفتن گل سرخ در خواب

اگر در خواب ببینید که کسی به شما گلی هدیه داد به این معنی است که خبر خوشی شنیده اید و یا منتظر شنیدن خیر خوشی هستید. ممکن است پدر و یا مادر شده اید.همچنین این خواب نشان میدهد که شما از لحاظ روحی فرد شادی هستید .

تعبیر گل رز و غنچه های روی درخت

اگر در خواب باغی پر از درخت ببینید که گل و یا غنچه هایی بر روی درخت وجود دارد نشان دهنده این است که شما از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی هستید.اگر این گلها به رنگ سفید و یا زرد باشد تعبیر بهتری دارد و احتمالا شما فرد ثروتمندی هستید .

خریدن گل سرخ در خواب

اگر در رویا ببینید که در حال خریدن گل هستید به این معنی است که شما به خانه جدیدی اسباب کشی کرده اید و یا بعد از مدت ها صاحب خانه شده اید.ممکن است وسایل خانه خود را عوض کرده اید و یا حتی ممکن است در محل کار خود مقام بهتری به شما داده شده است و افزایش حقوق پیدا کرده اید .

تعبیر خواب گل رز - دیدن گل محمدی در خواب چه معنی دارد ؟
تعبیر خواب گل رز – دیدن گل محمدی در خواب چه معنی دارد ؟

تعبیر خواب گلخانه گل رز

در صورتی که در خواب ببینید تعداد زیادی گل در گلخانه دارید و به آنها رسیدگی می کنید به این معنی است که شما شغل خوبی دارید و برنامه ریزی های شما برای کسب درآمد به نتیجه رسیده است و احساس می کنید آینده شما تامین است .اگر مجرد هستید احساس می کنید وقت آن رسیده است که از خانواده خود جدا شده و خانه مستقلی برای زندگی مجردی خود دست و پا کنید.

دیدن لباس گل دار و لباس گل گلی در خواب

این خواب را معمولا خانم های می بینند .اگر زنی در خواب ببیند که لباس گل دار به تن کرده است نشان دهنده این است در بین بین اطرافیان و جامعه خود مورد تحسین است و اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد. شما از بابت ظاهر و زیبایی خود کاملا راضی هستید و حتی شاید کمی غرور نیز دارید .

تعبیر خواب خرید گل رز مصنوعی

اگر در خواب ببینید که گل مصنوعی خریداری کرده اید به این معنی است که شما شخصیت واقعی خودتان را به دیگران نشان نداده اید. ممکن است فرد دورویی باشید و به این طریق قصد دارید تا کسی را فریب دهید. از طرفی ممکن است شما فرد فداکاری هستید و برای مثال غم ها و غصه های خود را از خانواده خود پنهان می کنید تا آنها دچار استرس نشوند.به احتمال زیاد شما فرد قابل اطمینانی نیستید.

معنی خواب گل هدیه دادن گل محمدی

اگر در خواب ببینید که به کسی گل هدیه می دهید نشان دهنده این است که شما عزیزان خود را بسیار دوست دارید و در صورتی که هرگونه نیاز مالی داشته باشند و شما امکان کمک داشته باشید به هیچ عنوان این کمک را از انها دریغ نخواهید کرد.اگر شما یک مرد هستید و در خواب ببینید که به زنی که نمی شناسید گل هدیه دادید نشان دهنده این است که همسر خود را رنجانده اید و از کار خودتان پشیمان هستید و دوست دارید که او شما را از ته دل ببخشد .

تعبیر خواب گل شیشه ای گل رز

اگر در خواب ببینید که یک گل شیشه ای و یا کریستال دارید به معنی این است که کسب و کار شما بسیار پرسود است و رونق گرفته است .شما احساس می کنید پایه های زندگی خود را محکم کرده اید و در آینده مشکلی از لحاظ مالی نخواهید داشت .

داشتن گل فروشی

اگر در خواب ببینید که گل فروشی دارید به معنی این است که شما به آنچیزی که آرزو دارید رسیده اید و اعتماد بنفس بسیار بالایی دارید . شما احساس می کنید به هر چیزی که اراده کنید می توانید دست پیدا کنید.شما فرد اجتماعی هستید و دوستان و آشنایان بسیاری دارید .

به طور کلی از نظر معبران قدیمی و اسلامی دیدن گل در خواب معمولا خوب است.اگر در خواب ببینید که گلی را چیده اید نشان دهنده شادی و لذت زودگذر است

نظر امام جعفر صادق (ع) در مورد خواب گل

دیدن گل در خواب شش حالت دارد .

فرزند
دوست و رفیق
مردی بی ارزش و حقه باز
کنیز
غلام
نامه

نظر حضرت یوسف در مورد خواب گل رز

دیدن گل در خواب به معنی امنیت و آرامش است .

نظر ابن سیرین در مورد تعبیر خواب گل رز

دیدن گل در خواب دو حالت دارد .در صورتی که گل بر روی درخت باشد که در این صورت خوب است .در صورتی که گل از درخت و شاخه جدا باشد به معنی غم و اندوه است .اگر گلی در فصلی غیر از فصل اصلی آن ببینید به معنی بیماری فرزند است .
مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب خانه

دیدن خواب گل از نظر جابر مغربی

اگر در خواب ببینید که درخت گل در خانه دارید ، صاحب فرزند خواهید شد .دیدن گل در خواب به معنی مردی بی وفا و بی ارزش است .

تعبیر خواب گل رز آبی

در حالت طبیعی به هیچ عنوان گل رز آبی نمی تواند وجود داشته باشد. گل رز فاقد رنگدانه های است که بتواند رنگ آبی را تولید کند و در بسیاری از موارد گل های رزآبی که در طبیعت دیده می شوند ‏ حاصل اشتباه بینایی به دلیل تابش نور آفتاب است.

گل های رز آبی که در گلفروشی ها وجود دارند به صورت مصنوعی و با استفاده از روش های خاص و از گل رز سفید تولید شده اند.

دیدن گل رز آبی در خواب معمولا نشانه آرزو و رویایی است که هیچگاه به حقیقت نمی پیوندد.این خواب نماد آرزوهای دست نیافتنی است و خودتان هم می دانید که این آرزویی که در سر دارید ‏ امکان پذیر نیست .

برخی از روانشناسان دیدن این خواب را نشانه یک عشق ناگهانی و عشق در یک نگاه می دانند.این عشق یک طرفه است و آینده ای نخواهد داشت .

دیدن گل سرخ در خواب

دیدن گل رز قرمز در خواب معمولا نشانه احساسات و عشق پر شور است . این خواب نشان می دهد که درگیر یک عشق شده اید و یا احساس می کنید که باید عاشق شوید . اگر ببینید که گل را به کسی می دهید می تواند به این معنی باشد که نیاز به ابراز احساسات دارید.

گل رز سفید در خواب

گل سفید در خواب معمولا نشانه احساسات پاک است . این خواب نشان دهنده آرامش روحی و درونی شماست . اگر با دیدن این خواب احساس غم کرده اید نشان دهنده این است که در حال تحمل کردن یک غصه سخت هستید.

تعبیر خواب گل رز زرد یا نارنجی

این خواب نشان دهنده پیوند عمیق و طولانی مدت بین دو نفر است . این خواب نشان می دهد که شما به کسی دلبستگی زیادی دازید و مدت های زیادی را در کنار یکدیگر خواهید بود.

سوالات متداول در مورد : تعبیر خواب گل رز – دیدن گل محمدی در خواب چه معنی دارد ؟

 • نظر حضرت یوسف درباره این خواب چیست ؟
  • دیدن گل در خواب به معنی امنیت و آرامش است .

 • دیدن رز قرمز در خواب از نظر امام صادق چه معنی دارد ؟
  • دیدن گل در خواب شش حالت دارد .

   1. فرزند
   2. دوست و رفیق
   3. مردی بی ارزش و حقه باز
   4. کنیز
   5. غلام
   6. نامه
 • دیدن گل محمدی در خواب چه تعبیری دارد ؟
  • دیدن گل محمدی در خواب دقیقا همان معنی خواب گل رز هست.

 • تعبیر خواب گل رز مصنوعی چیست ؟
  • ممکن است فرد دورویی باشید و به این طریق قصد دارید تا کسی را فریب دهید