دیدن مار کبری در خواب معمولا با ترس و وحشت فراوان همراه است . البته در مورد خواب حیوانات همیشه حسی که به در دنیای واقع به آن حیوان داریم ، می تواند تعبیر دیدن خواب آن حیوان را تحت تاثیر قرار دهد.

در حالت کلی، جزئیات خوابی که می بینیم می تواند معنی آن را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل همیشه توصیه می شود در صورتی که خوابی در مورد مار کبرا دیده اید که معنی ان برایتان بسیار مهم است ، به محض بیدار شدن از خواب سعی کنید تمام آن چیزی را که به خاطر می آورید ، یادداشت کنید. چراکه با گذر زمان ، میزان بیشتری از خوابتان را فراموش خواهید کرد.


مار کبری در خواب معمولا نماد قدرت ، تلاش ، موفقیت ، غرور و در موارد دشمنی بزرگ و خطرناک است .در حالت کلی دیدن این خواب می تواند نمادی از شرایط زیر باشد :


می تواند نشانه ای از شروع جدید باشد

دیدن خواب مار کبری در برخی از موارد می تواند نشانه ای از اقدام موفق به شروعی جدید باشد . شما مدت ها در حال تلاش و برنامه ریزی برای تغییر روند زندگی و یا تغییر شرایط شغلتان بودید و حالا موفق شده اید که این تغییر بزرگ را انجام دهید.

این خواب نماد تغییراتی مهم و مثبت برای رشد و بهبود شخصیتی و شغلی است . این خواب نمادی از خوشنودی از اوضاع کنونی و نمادی از خوش شانسی است.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب مار


به آزادی بیشتری نیاز دارید

در شرایطی دیدن این خواب می تواند به معنی این باشد که به آزادی بیشتری نیاز دارید. حس می کنید که کسی یا کسانی آزادی های شما را محدود کرده اند و اجازه نمی دهند که تصمیمات درستی بگیرید . حس می کنید که در شرایط بدی گیر کرده اید و نمی توانید خودتان را از این اوضاع نجات دهید .

اعتقاد دارید که شکست هایی که در زندگی خورده اید به این دلیل است که نتوانسته اید با استقلال کامل تصمیم بگیرید و دیگران را در شکست هایتان سهیم می دانید.

حس می کنید قدرت کافی برای خروج از این مشکل را ندارید. اعتماد به نفستان را از دست داده اید و حس می کنید که در این راه تنها مانده اید. بسیار مهم است که فردی را که آزادی های شما را محدود کرده است پیدا کنید و با بیرحمی کامل از زندگیتان بیرون کنید.


دیگر از این شرایط خسته شده اید

از شرایطی که در آن قرار دارید خسته شده اید و از اینکه مدام در وضعیت < شراط بحرانی کنونی > قرار دارید ، متنفرید . از بی پولی خسته شده اید ، این اینکه دیگران بجای شما تصمیم گیری کنند خسته شده اید ، از اینکه مدام در حال بحث و جدل باشید متنفرید ، از اینکه آرامش روحی نداشته باشید خسته شده اید و ….

تصمیم گرفته اید که به هر قیمتی که شده ، این شرایط را تغییر دهید. در این راه از چیزی وحشت ندارید و به کسی هم رحم نخواهید کرد.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب اسب


این خواب همیشه هم خوب و مثبت نیست

در بسیاری از موارد و در شرایطی خاص ، دیدن خواب مار کبرا می تواند معانی منفی داشته باشد . ممکن است شما تصمیم گرفته اید به کسی آسیب وارد کنید . در حال برنامه ریزی هستید که در فرصتی مناسبی ، ضربه ای به او وارد کنید که دیگر نتواند به زندگی عادی برگردد . از کسی به صورت وحشتناکی کینه به دل گرفته اید و برای آسیب رساندن به او می توانید به خطرناک ترین و بی رحمانه ترین کارها هم دست بزنید.


تعبیر خواب مار کبری

در ادامه این مطلب به برخی از رایج ترین خواب هایی که در این مورد دیده می شود اشاره شده است . لطفا با ما همراه باشید :)

تعبیر خواب مار کبرای بزرگ

در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن جزئیات خواب ، دیدن مار کبرای بزرگ در خواب می تواند به معنی انجام کارهای بزرگ و گرفتن تصمیمات سخت باشد .این کارها و تصمیمات می توانند شما را به موفقیت های بزرگی برسانند و زندگی شما را متحول کنند. این خواب در اکثر موارد در صورت نادیده گرفتن جزئیات می تواند مثبت بوده و به معنی موفقیت های بزرگ و خوب باشد.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب عقرب


تعبیر خواب نیش زدن مار کبری

اگر در در خواب ببینید که مار کبرا شما را نیش زد می تواند به این معنی باشد که شما دچار مشکل بزرگی در زندگی شده اید و سعی دارید که این مشکل را نادیده بگیرید به این امید که به خودی خود رفع شود . ولی این مشکل خودبخود رفع نخواهد شد و روز به روز بیشتر و خطرناکتر می شود .در صورتی که این مشکل را هرچه سریع تر حل نکنید می تواند برای شما بسیار گران تمام شود.

در برخی از موارد این خواب می تواند به معنی داشتن مشکلاتی در مورد سلامتی باشد که شما این مشکلات و بیماری های را نادیده میگیرید با امید اینکه خودبخود رفع شود. ولی این بیماری نیاز به درمان دارد و بدون اقدام مناسب ، بهبود پیدا نخواهد کرد. بهتر است قبل از اینکه دچار یک بیماری حاد شوید ، به فکر درمان باشید.


تعبیر خواب غذا دادن به مار کبرا

معمولا زمانی که برای یکی از عزیزانتان مشکلی سخت و غیر قابل حل پیش آمده است ممکن است این خواب را ببینید . ممکن است او دچار بیماری سختی شده است و هر لحظه خطر مرگ برای او وجود دارد و شما هم نمی توانید کاری برای او انجام دهید. در این حالت استرس و فشار روحی همراه با ناراحتی و ناامیدی ، می تواند شما را کاملا فلج کند.

یکی از عزیزانتان ، جلوی چشم شما آب می شود و کاری از دست شما بر نمی آید. حالتی بدترین از وجود ندارد. شما بدترین روزهای زندگیتان را می گذرانید.


تعبیر خواب کشتن مار کبری

شما از شرایط موجود خسته شده اید و تصمیم گرفته اید با قدرت تمام با همه ترس ها و مشکلات بزرگ زندگیتان روبرو شده و یکی پس از دیگری آنها را از پیش رویتان را بردارید . دیگر نمی توانید این اوضاع را تحمل کنید و حس می کنید که مرگ بهتر از این زندگی فعلی شماست . چیزی برای از دست دادن ند ارید به همین دلیل از هیچ خطری نمی ترسید و برای تغییر این اوضاع می توانید از جانتان هم بگذرید .


اگر ببینید که مار کبری دور گردن شما پیچیده است

مشکلی در زندگی دارید که شما را شدیدا گرفتار کرده و تحت فشار قرار داده است . حس می کنید که این مشکل روز به روز سخت تر می شود و کاملا زندگی شما را تحت تاثیر قرار داده است .

فکر می کنید که قدرت لازم برای حل این مشکل را ندارید و این مشکل به زودی شما را از پا در خواهد آورد. شاید بهتر است که با کسی که به او اطمینان دارید مشورت کنید و از او کمک بخواهید. ادامه این اوضاع می تواند منجر به افسردگی و از دست دادن انگیزه شود.


تعبیر خواب بازی کردن با مار کبری

اگر در خواب ببینید که با مار کبری در حال بازی کردن هستید می تواند به این معنی باشد که فردی مثبت اندیش و قوی هستید. اعتماد به نفس بالایی دارید و از روبرو شدن با هیچ مشکلی وحشتی ندارید .حس می کنید قدرت کافی برای حل تمام مشکلات  زندگی را دارید و هیچ مشکلی نمی تواند شما را از ادامه راه خسته کند..

تعبیر خواب بازی کردن با مار کبری
تعبیر خواب بازی کردن با مار کبری

تعبیر خواب پرواز کردن مار کبری

اگر در خواب ببینید که مار کبری در حال پرواز کردن است می تواند به این معنی باشد که استرس و اضطراب بسیار زیادی را تحمل می کنید. شاید یکی از بدترین دوران زندگیتان را می گذارنید . به شدت به دنبال راهی هستید که بتوانید از این شرایط فرار کنید و خودتان را نجات بدهید. زندگی روزمره شما سرشار از حس بد ، اضطراب ، نگرانی ، ناامیدی و افسردگی است .

شاید بهتر است کمی در انتخاب دوستان و کسانی که مدام با آنها در ارتباط هستید دقت بیشتری کنید. شما مدام با کسانی در ارتباط هستید که اوضاع خوبی ندارند و بدتر از شما هستند. همین موضوع باعث شده است که هر روز بیشتر از دیروز احساس ناامیدی و افسردگی داشته باشید.


تعبیر خواب مار کبری در خانه

اگر در خواب ببینید که در خانه شما مار کبری وجود دارد می تواند به این معنی باشد که در محیط خانه دچار مشکلات زیادی هستید. به هیچ عنوان در محیط خانه احساس آرامش نمی کنید. حس می کنید که خانواده شما باعث و بانی اکثر مشکلات شما هستند و اگر آنها خانواده درست و حسابی و خوبی بودند ، احتمالا شما حال و روز بهتری داشتید.

دوست دارید هر چه سریع تر محیط خانواده را ترک کرده و به تنهایی و دور از آنها زندگی کنید.

همچنین بخوانید : تعبیر خواب خانه