طرز تهیه کادایف فنجانی+درست کردن کادایف ترکیه و شربت کادایف

طرز تهیه دسر ترکیه ای کادایف برای ماه مبارک رمضان,شیرینی کادایوف
طرز تهیه دسر ترکیه ای کادایف برای ماه مبارک رمضان,شیرینی کادایوف

مواد لازم برای تهیه کادایف فنجانی

  • کادایف    500 گرم
  • کره    200 گرم
  • خامه    به مقدار لازم
  • مغز گردو یا پودر پسته    به مقدار لازم

طرز تهیه کادایف فنجانی

رشته های کادایف را باز کنید و کره را که از قبل آب کرده اید روی آن بریزید و هم بزنید تا رشته ها کمی نرم شوند. سپس مقداری از رشته ها را داخل فنجان ریخته و فشار بدهید، روی آن گردو ریخته و دوباره از رشته های کادایف روی آن بگذارید و فشار دهید تا شکل فنجان را به خود بگیرند و بعد آن را از فنجان بیرون بیاورید و داخل سینی فر یا هر ظرفی که میخواهید داخل فر قرار دهید بچینید (فر را از قبل روشن کرده و داغ کنید) و داخل فر در دمای 180 درجه قرار بدهید.

طرز تهیه کادایف ترکیه ای,دستور پخت کادایف فنجانی
طرز تهیه کادایف ترکیه ای,دستور پخت کادایف فنجانی

وقتی روی رشته ها طلایی رنگ شد آن ها را از فر بیرون بیاورید و روی آن شربت سرد شده بریزید. توجه داشته باشید که این دسر باید خودش گرم باشد اما شربت آن سرد. بعد از این که شربت کاملا به خورد رشته ها رفت آن ها را از ظرف خارج کرده و روی رشته ها خامه بریزید و اگر دوست داشتید روی کادایف ها را با مغز گردو یا پودر پسته و یا تکه های میوه تزیین کنید.

مواد لازم برای تهیه شربت کادایف

  • شکر    4 لیوان
  • آب    4 لیوان
  • لیمو   1-2 قطره

طرز تهیه شربت کادایف

آب و شکر را داخل یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت قراردهید تا شکر ذوب شود، حدود 20 دقیقه طول میکشد تا شربت قوام بیاید و 5 دقیقه آخر آبلیمو را اضافه کنید و بگذارید تا شربت خنک شود.

نکات کلیدی برای تهیه شربت

همیشه برای تهیه شربت فقط تا زمان ذوب شدن شکر آن را هم زده و بعداز آن دیگر هم نزنید ، قندک های جمع شده دور قابلمه را با قاشق وارد شربت نکنید و مدام با یک پارچه تمیز و مرطوب آنها را پاک کنید از آبلیمو یا جوهر لیمو استفاده کنید تا بعد از مدتی شربت شما شکرک یا قندک نزند.

گردآوری از مجله اینترنتی همراه باعلم

مطالب پیشنهادی

طرز تهیه بورک ترکیه ای

طرز تهیه آدانا کباب ترکیه