استیکرهای تلگرام | ارسال “تصاویر متحرک در تلگرام” | آموزش ساخت gif در تلگرام

استیکرهای تلگرام, ارسال تصاویر متحرک در تلگرام

نرم‌افزار تلگرام از تصاویر متحرک با پسوند GIF نیز پشتیبانی می‌کند

این روزها کاربران بسیار کمی هستند که با تلگرام آشنایی نداشته باشند و از آن استفاده ‌نکنند. همان‌طور که می‌دانید یکی از جذابیت‌ های پیام‌ رسان تلگرام استیکر هاست که به شما این امکان را می‌دهد احساسات خود را به‌صورت گرافیکی به مخاطبانتان منتقل کنید. در کنار این استیکرها، “نرم‌ افزار تلگرام” از “تصاویر متحرک” با پسوند GIF نیز پشتیبانی می‌کند، اما هنگامی که این تصاویر را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید باید آنها روی آن کلیک کنند تا حرکات مربوط به تصویر فراخوانی شود و یکی از مشکلاتی که در استفاده از این تصاویر متحرک وجود دارد نیز نبودن منبعی مناسب برای پیدا کردن تصاویر موردنظر است.

 

دوست دارید به‌ راحتی و هنگام گفت‌ و گو با هر یک از مخاطبان خود در گروه‌ها و حتی کانال‌ های مختلف تصاویر متحرک مورد نظرتان را انتخاب و ارسال کنید؟ نسخه جدید تلگرام با پشتیبانی از ربات‌ های جدید خود این امکان را در اختیارتان قرار میدهد.

 

روش استفاده از این ربات‌ها به شرح زیر است:
1 ـ ابتدا “نرم‌ افزار تلگرام” را روی هر یک از دستگاههای مورد نظرتان به جدیدترین نسخه به‌ روزرسانی کنید.

 

2 ـ به هریک از صفحات گفت‌ و گو (فرد به فرد، گروه و کانال) مراجعه کرده و در متن پیام عبارت gif@ را تایپ کرده سپس کلمه کلیدی مرتبط با تصویر متحرک موردنظر خود را پس از ایجاد یک فاصله خالی وارد کنید. به‌عنوان مثال چنانچه به دنبال تصویر متحرکی از سیب هستید کافی است عبارت gif apple@ را وارد کنید و منتظر بمانید فهرستی از نتایج برای شما نمایش داده شود. (روی کلید اینتر یا ارسال پیام کلیک نکنید)

 

استیکرهای تلگرام, ارسال تصاویر متحرک در تلگرام

ارسال تصاویر متحرک در نرم افزار تلگرام

 

3 ـ تصویر مورد نظر خود را از فهرست به‌ نمایش درآمده انتخاب کرده و با کلیک روی آن فرمان ارسال تصویر متحرک به پنجره گفت‌ و گو را صادر کنید.

 

4 ـ چنانچه روی هریک از تصاویر متحرک ارسالی یا دریافتی کلیک راست کرده و گزینه ‌ Save GIF را انتخاب کنید، تصویر متحرک به‌ صورت فهرستی مجزا در کنار فهرست استیکرهای شما قابل مشاهده خواهد بود و برای استفاده مجدد آن کافی است به فهرست استیکرهای خود مراجعه کرده و روی آیکونی که همراه با عبارت GIF نمایش داده شده کلیک کنید.

 

نکته: شما می‌توانید با استفاده از ربات‌ های دیگری که به همین منظور ایجاد شده‌اند از امکاناتی همچون ارسال ویدئو، عکس، اطلاعات دانشنامه ویکی‌ پدیا و اطلاعات فیلم‌ ها در نرم‌ افزار تلگرام بهره‌مند شوید.

 

gif – GIF search@
vid – Video search@
pic – Yandex image search@
bing – Bing image search@
wiki – Wikipedia search@
imdb – IMDB search@

 

توجه: برای استفاده از این قابلیت نیازی به افزودن ربات به فهرست دوستان خود یا افزودن آن به‌عنوان یکی از اعضای گروه یا کانال ندارید.

منبع:jamejamonline.ir