راهنمای رفع خطاها و ارور های سایت مپ در وبمستر گوگل

راهنمای رفع خطاها و ارور های سایت مپ در وبمستر گوگل

 

“ابزار وب مستر گوگل” هیچ صفحه راهنمایی را نمایش نمی دهد. گاهی اوقات ممکن است که ما مشکلاتی را تجربه کنیم مثلا ابزار وب مستر گوگل گاهی اوقات صفحاتی را به ما به عنوان پیشنهاد ارائه می دهد ولی باید بدانیم که این صفحات راهنما نمی باشند یا اینکه تعداد صفحات راهنما از تعداد صفحات پیشنهاد شده کم تر می باشند.    لطفا موارد زیر را بررسی کنید :

که شما به سایت درست و تایید شده مراجعه کردید. همان گونه که در متن مربوط به وبلاگ توضیح داده شده برای گوگل مفهوم http یا https با نداشتن این گزینه و www. تفاوت دارد و این بعنوان نوعی زیر پوشه برای گوگل تعریف می گردد. پس اگر می توانید مطمئن شوید که سایت خود را در گوگل با www و همچنین وارد کردن https ثبت کرده باشید همچنین فایل xml سایت یا وبلاگ خود را بعنوان نقشه سایتتان در گوگل ثبت کنید. اگر ادرس سایتتان را بدون https یا www. وارد کنید صفحات راهنمای سایت شما دیگر دیده نمی شوند، که نقشه سایت شما دیگر خطایی نداشته باشد. نقشه راهنمای سایت شما ممکن است خطاها و هشدارهایی را در بر داشته باشد به عنوان مثال اگر وبسایت شما به کندی بارگیری می کند (باز می شود) هنگامی که گوگل سعی در وارد شدن به ان می کند، این موضوع به عنوان پی آمد راهنمای سایت شما محسوب نمی شود.

اگر راهنمای وبسایت شما شامل لینکهای غیر قابل دسترس می باشد سعی کنید در وردپرس بفهمید که شما چه پلاگینی را نصب کرده اید. پلاگین تمام پست های ارسالی در فضای پستی را که منتشر شده و پسورد(کلمه عبور) ندارند را مطالعه می کند. اگر چیزی در راهنمای وب سایت شما ظاهر شود ان چیز در پایگاه داده های وردپرس شما موجود بوده است.download

به عنوان اخرین نکته :

امار ابزارهای گوگل وب مستر بیدرنگ نمی باشند. انها صرفا جهت اهداف اطلاعاتی می باشند.از سایت اپراتور گوگل استفاده کنید تا بدانید کدامین صفحه وبسایت شما به عنوان صفحه راهنما به کار برده شده است. معمولا بین چند ساعت یا چند روز طول میکشد تا ادرسهای جدید در صفحه راهنمای ابزار گوگل وبمستر ظاهر شود اما در حقیقت ادرسها از قبل در اطلاعات جستجوهای گوگل ثبت شده اند.

ابزار وب مستر گوگل هشدار می دهد که فایل ایکس ام ال (فایل راهنمای وبسایت) گم شده است.

این امر عموما زمانی رخ می دهد که هنگامی که گوگل راهنمای سایت را مطلعه می کند محتوایی در ان پیدا نمی کند. لطفا راهنمای سایت خود را مطالعه کنید و ببینید که ایا لینکی در ان موجود می باشد؟ و اگر نداشت طبق زیر عمل کنید:

اگر صفحه راهنمای سایتی که دچار مشکل شده است به صورت sitemap-external.xml ظاهر شد ببینید که ایا شما صفحات خروجی را اضافه کرده اید؟ اگر کرده اید از صحت این مطلب مطمئن شوید که ادرس تمام این صفحات درست باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که که هیچ خط خالی‌ای بین صفحات اضافی وجود نداشته باشد(این کار را با رفتن به صفحه تنظیمات پلاگین انجام دهید). همچنین سعی کنید که تمامی تنظیمات را توسط گزینه به روز رسانی تنظیمات ذخیره کنید.

و اگر راهنمای سایت دچار مشکل به صورت sitemap-archives.xml ظاهر شد :

اگر شما پستی نداشته اید(فقط صفحات) می توانید تنظیمات آرشیوی را از قسمت محتوای نقشه سایت غیر فعال کنید تا این مشکل نیز حل گردد.

ابزار وبمستر گوگل خطای ایکس ام ال اشتباه را نشان می دهد یا مرورگر من خطایی را در خط xx  مثلا خط ششم نشان می دهد :

نشان داده شدن فایل ایکس ام ال تنها در ابتدای اسناد مجاز می باشد. برای حل این مشکل لطفا نقشه سایت خود را باز کنید و در مرورگر خود نشان دادن منابع را انتخاب کنید(کلیک راست کردن بر روی صفحه و زدن view source) و ببنید که ایا با صفحه سفید نقشه سایت خود روبرو می شوید؟ این مطلب مشکلی خاص محسوب می شود. احتمالا فید آر اس اس نیز کار نمی کند، دلیل این مشکل وجو خط جدید یا فضای سفید در پلاگین functions.php که فایل پوسته وردپرس شما است می باشد. چک کنید که ایا فایل functionس.php با علامت ?> به پایان می رسد و یا هیچ خط خالی یا صفحه سفیدی بعد از ان وجود ندارد؟ اگر این کار جواب نداد سعی کنید پلاگین ها را تک تک غیر فعال کنید تا انجا که پلاگین مضر را پیدا کنید. بعنوان یک راه حال موقت می توانید این روش تعمیر را امتحان کنید.

ابزار وب مستر گوگل بیان می کند که نقشه سایت در قالب html (زبان وب نویسی) بیان شده است:

این امر هر چند وقت یک بار به علت مشکلات موجود در ابزار وبمستر گوگل رخ می دهد. برای حل این موضوع ادرس نقشه سایت خود را دوباره ثبت کنید معمولا زمانی بعد از انجام این کار مشکل حل می گردد.

ابزار وب مستر گوگل می گوید با خطای معروف ۴۰۴ رو به رو شده اید :

برای حل این مسئله تنظیمات لینکهای صفحات خود را در وردپرس چک کنید و گزینه ذخیره را فشار دهید. اگر شما از وب سرور nginx به عنوان استفاده می کنید لطفا قوانین بازنویسی را به صورت دستی اضافه کنید. انها باید در صفحه تنظیمات پلاگینها  نمایش داده شوند. اگر شما از افزونه w3 total cache  (فناوری که باعث بهینه سازی کل منابع و اطلاعات و صفحات سایت می شود) استفاده می کنید و گزینه *خطاهای ۴۰۴ را برای اشیا ثابت وردپرس پردازش نکن*را فعال کرده اید لطفا کد زیر را در زیر صفحه *لیست انتظار خطای ۴۰۴ * اضافه کنید :

[a-z0-9_-]*sitemap[a-z0-9_-]*.(xml|xsl|html)(.gz)?

نسخه های جدید فناوری w3 total cache  یعنی ورژن ۰.۹.۴ از قبل این خطا را در بر گرفته اند و احتیاج به اضافه کردن کد بالا ندارند.

نقشه سایت من به روز رسانی نمی شود :

ایا نسبت به این موضوع مطمئن هستید؟ از نسخه چهار پلاگین از یک فرمت جدید برای نقشه سایت استفاده می کند. لطفا جهت اطلاع از جزئیات این مقاله را مطالعه کنید. در نقشه اصلی سایت شما (sitemap.xml) فقط یک ورودی در هر ماه برای پستهای شما وجود دارد. بر روی ماه جاری یا هر نقشه سایتی کلیک کنید تا پستهای واقعی ان را تماشا کنید. انجا احتمالا جدیدترین پست را نیز پیدا می کنید.

 

منبع : http://mandegarweb.com

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است