روش های دوستیابی برای پیدا کردن یک دوست واقعی

  چگونه دوستان واقعی پیدا کنیم?

بسیاری از مردم یک دوست واقعی را به‌عنوان یک گنج قلمداد می‌کنند. درست مثل جستجوی گنج، در اینجا هم باید تلاش کرد؛ اما قبل از هر چیز دیگری، سؤالات بسیار مهمی هست که باید در نظر داشته باشیم: دوستان واقعی به نظر شما چه افرادی هستند؟ و راز داشتن دوستان واقعی چیست؟ بر اساس آن ضرب‌المثل قدیمی، یک دوست واقعی دوست خود را در همه زمان‌ها دوست دارد و در زمان مشکلات تبدیل به یک برادر می‌شود. بااین‌حال، دوستی چیزی بیشتر از داشتن یک آغوش برای گریه کردن است. دوستان واقعی وقتی ببینند که راهتان را اشتباه می‌روید، سعی خواهند کرد که قبل از این‌که خیلی دیر شود به شما هشدار دهند. او به شما بدون در نظر گرفتن واکنشتان، هشدار خواهد داد. پس کسی که به‌درستی فکر می‌کند و به‌درستی صحبت می‌کند کسی است که باید به‌عنوان یک دوست در نظر داشته باشیم، این‌طور نیست؟ یک دوست باید به شما احساس پاکی هم دهد (اگر دارید در مسیر اشتباهی حرکت می‌کنید) و در تجدید حس احترام به شما کمک کند؛ و ما باید به یاد داشته باشیم که سن نباید مانعی برای دوستی باشد. در ادامه، مراحلی که باید برای پیدا کردن دوستان واقعی که در همه مراحل در کنار ما خواهند ایستاد در نظر داشته باشیم آورده شده است.

 به دیگران علاقه‌مند باشید.

داشتن علاقه به دیگران اولین قدم به‌سوی دوست شدن است. ما باید دوست‌یابی را با داشتن یک عشق واقعی به مردم و سپس اتخاذ یک علاقه فعال به دیگران شروع کنیم. یک‌راه برای نشان دادن علاقه، دانستن و به یاد داشتن نام آن‌ها است. دیگران اغلب از این‌که آن‌ها آن‌قدر برای شما مهم هستند که نامشان را به خاطر می‌آورید تحت تأثیر قرار می‌گیرند؛ و به‌این‌ترتیب، آن‌ها ممکن است شروع به اشتراک گذاشتن برخی از تجربه‌ها و مشکلاتشان با شما می‌کنند و به‌این‌ترتیب دوستی شروع می‌شود. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که شما باید یک برونگرای واقعی شوید. در واقع، علاقه صادقانه به دیگران باعث جذب دوستان می‌شود؛ و اغلب، کارهای ساده‌ای مانند به اشتراک‌گذاری یک وعده غذایی باهم و یا کمک به کسی در انجام یک کار، می‌تواند به عمق بخشیدن به دوستی کمک کند.

به نحوه گوش دادن خود توجه کنید.

شنونده خوب بودن در پیدا کردن دوست مهم است. اگر ما به آنچه دیگران می‌گویند علاقه‌مند باشیم، آن‌ها هم به‌طورمعمول به سمت ما کشیده می‌شوند.

وفادار باشید.

گفته‌شده است که ویژگی اصلی یک دوست وفاداری اوست: دوستی که در سختی و آسایش با شما خواهد بود. یک دوست واقعی نباید شهرت شما را با پیوستن به شایعات بی‌اساس باطل خراب کند؛ به‌جای آن، او باید به شما وفادار بماند.

عمیق‌ترین احساسات خود را آشکار کنید.

دوستان نباید از آشکار کردن احساسات خود نزد کسانی که به آن‌ها اعتماد کرده‌اند، خجالت بکشند. البته، این به این معنا نیست که شما باید احساسات و عواطف خود را به هرکسی که ملاقات می‌کنید بگویید. بااین‌حال، ما باید صادق باشیم؛ و زمانی که شما کسی را شناختید و به او اعتماد کردید، شما می‌توانید به‌تدریج عمیق‌ترین احساسات خود را برای او بازگو کنید. راز دوستی موفق شامل همدلی و همفکری برای دیگران می‌شود.

انتظار کمال نداشته باشید.

ما کامل نیستیم؛ و حتی زمانی که یک دوستی شروع خوبی دارد، ما نباید انتظار داشته باشیم که این دوستی بدون عیب باشد. ما باید تلاش کنیم که یک نوع تقریباً کامل از دوستی را بسازیم؛ و برای به دست آوردن آن، به زمان و احساسات نیاز داریم. تمایل به بخشش، بخش بزرگی از دوستی است. شما ممکن است احساسات خود را در مورد چیزهایی داشته باشید، ولی با اینحال حاضر به میدان دادن به احساسات و نظرات دوستتان هم باشید.

دوستان برای زندگی ما مهم است. گاهی اوقات، آن‌ها منبع قدرت و الهام‌بخش ما هستند. بااین‌حال، ما باید به یاد داشته باشیم که درنهایت برای یافتن دوستان واقعی، ما نیز باید یک دوست واقعی باشیم. ما نباید فقط از خدا انتظار داشته باشیم که به ما برکت دوستی را اعطا کند، بلکه همچنین ما هم باید برکتی برای دیگران باشیم. ممکن است شما درنهایت دوستان واقعی خود را پیدا کنید!

منبع: ۵۰۴۰

توسط :

مسئول سايت

اشتراک در تاپیک
اطلاع رسانی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامت ها

تبلیغات خیابانی با خرید و نصب بیلبورد و تلویزیون شهری

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

به راحتی می توانید انواع تن پوش حوله را از فروشگاه اینترنتی حوله سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید