کلیدواژه ها : گذاشتن رمز بر روی فولدر, رمز گذاشتن برای یک فولدر, رمز گذاشتن فولدر, رمز گذاشتن برای فولدر ویندوز 7, نرم افزار رمز گذاشتن روی فولدر, رمز گذاشتن روی فولدرها, نحوه رمز گذاشتن روی فولدر, آموزش رمز گذاشتن روی فولدر, دانلود برنامه رمز گذاشتن روی فولدر, رمز گذاشتن روی فولدر بدون نرم افزار, 

رمز گذاری پوشه, آموزش کامپیوتر

شاید شما نیز دوست داشته باشید که بر روی فایل‌ها یا پوشه‌های خود، رمز بگذارید. در این مقاله قصد داریم تا یکی از ساده‌ترین روش‌های این کار را به شما آموزش دهیم.

برای این کار، شما ابتدا باید نرم‌افزار EncryptOnClick را دانلود کنید.

بعد از دانلود و نصب برنامه، می‌توانید آن‌را اجرا کنید. بعد از اجرا یک منوی ساده برای شما باز می‌شود و شما در آن می‌توانید بر روی یک فایل یا پوشه پسورد قرار دهید یا پسورد یک فایل یا پوشه را بردارید

رمز گذاری پوشه, فایل‌های ویندوز

برای مثال، ما قصد داریم تا بر روی یک فایل پسورد قرار دهیم. با انتخاب گزینه‌ی File، شما به تمام فایل‌های ویندوزتان دسترسی پیدا کرده و می‌توانید فایل مورد نظر را انتخاب کنید.

دانلود نرم افزار, فایل‌های ویندوز

حالا با انتخاب یک فایل، شما می‌توانید بر روی آن پسورد مورد نظرتان را قرار دهید و با انتخاب OK، فایل شما رمز گذاری می‌شود.

ترفندهای کامپیوتری, رمزگذاری فایل ها

سپس، آیکون فایل شما به شکل زیر تغییر می‌کند و برای دسترسی به آن، باید پسورد را وارد کنید.

قرار دادن پسورد روی فایل‌ها, رمزگذاری فایل ها

بدین ترتیب، فایل شما، به راحتی هرچه تمام‌تر، رمز گذاری می‌شود؛ اما شاید شما دوست داشته باشید که پسورد را از روی فایلتان بردارید. برای این کار، گزینه‌ مشخص شده در تصویر زیر را انتخاب می‌کنید و سپس، با وارد کردن پسورد قبلی، دیگر فایل دارای رمز نخواهد بود.

قرار دادن پسورد روی فایل‌ها, رمزگذاری فایل ها

منبع:asriran.com