شيريني پزي | تزئين کیک با شکلات


مواد لازم:

کیک خامه ای: یک عدد

شکلات ذوب شده: 200 گرم

ژله کاور: 2پیمانه


روش تهیه:

ابتدا کیک اسفنجی را حاضر کرده و آن را لایه لایه کرده و لای لایه ها را با خامه فرم گرفته و مغز های مختلف آماده نمایید حال دیوارهها و روی کیک را لایهای از خامه فرم گرفته مالیده و صاف نمایید سپس کیک را برای 2 ساعت در یخچال گذاشته و ژله کاور را بر روی کیک ریخته و با تکان دادن آهسته کیک ژله را به صورت یکنواخت بر روی خامه باز نمایید تا کاملا دیواره ها و روی کیک را پوشش دهد حال با قاشق غذاخوری طرح هایی بر روی دیواره و روی کیک ایجاد نمایید.

حال شکلات سیاه را بر روی حرارت بن ماری ذوب نمایید سپس در قیف یکبار مصرف ریخته و بر روی کاغذ روغنی طرح های دلخواهی بریزید و بگذارید تا کاملا سفت شود.سپس بر روی کیک دکور نمایید.

نکات

1 – برای ریختن شکلات به شکل دلخواه ابتدا طرح را پشت کاغذ روغنی رسم نمایید. شکلات ذوبشده را در قیف ریخته و سر قیف را کمی باز کنید. هیچگاه به یک باره سر قیف را بزرگ نکنید چرا که کنترل شکلات سخت میشود.

2 – کاغذ روغنی را برگردانده و روی طرح را با شکلات پر کنید.

3 – زمان لازم برای بستن شکلات چیزی حدود 10 دقیقه تا یک ساعت، بسته به نوع شکلات و مرغوبیت آن است.

شکلات بخورید چون: عمرتان را زیاد می کند و بیماریهایتان را کم. گواه این ادعا تحقیقاتی است که در هلند روی 200 مرد انجام شده است. زندگی 20 سال گذشته این 200 مرد که اتفاقا شکلات را چه در نوع سیاه و چه معمولی به طور منظم میل میکردند نشان داده آنها نسبت به هم سن و سالهای خود که کمتر شکلات مصرف کردهاند عمر طولانیتری داشته و البته کمتر با بیماری هایی که به خصوص بر اثر بالا رفتن سن ظهور می کنند درگیر بودهاند.

 

 

منبع :انجمن عروسانه

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است