آموزش کراسون شکلاتی

مواد لازم:

خمیر هزار لایه : یک کیلوگرم

شکلات: 200گرم

خامه:120گرم

زرده: یک عدد

شیر: یک قاشق سوپخوری

روش تهیه:

ابتدا شکلات و خامه را در ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کاملا یکدست شوند حال از حرارت برداشته و گاناش را کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

حال خمیر هزار لایه را بر روی سطح آرد پاشی شده باز کرده و به کمک وردنه برش کراسون و یا توسط چاقو به شکل مثلث برش بزنید حال بر روی قاعده مثلث برشی کوچکی ایجاد نمایید و سپس از گاناش شکلات بر روی خمیر قرار دهید و به شکل کراسون آن را رول نمایید سپس کراسونها را در سینی فر کاغذ انداخته شده چیده و روی آنها را رومالی از زرده و شیر بمالید سپس سینی فر را در فر 180 درجه برای 35تا45 دقیقه قرار دهید تا کاملا طلایی شوند و خمیر حالت لایهای بشود.

حال کراسون ها را از فر خارج کرده و زمانی که کاملا خنک شدند روی آنها را با شکلات ذوب شده سفید و سیاه تزیین نمایید و نوش جان نمایید.

شکلات بخورید چون : شکلات به طور طبیعی خاصیت ضد افسردگی دارد. در واقع این خوراکی محبوب شامل سروتونین است که مانع از افسردگی می شود. همچنین اندورفین موجود در شکلات کاملا ناخودآگاه حس خوشحالی و سرحالی را در آدمها فعال میکند. اگر به هر دلیل افسرده هستید یک تکه شکلات را در دهانتان بگذارید و اجازه بدهید آرام آرام آب شود. چند دقیقه بعد احوالتان بر وفق مراد خواهد بود

 

 

 

منبع :انجمن عروسانه

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است