کلیدواژه ها : براشینگ موی کوتاه, براشینگ موهای بلند, براشینگ مو, براشینگ موی لیر, براشینگ ساده, براشینگ چیست؟, براشینگ یعنی چه, براشینگ موی بلند, براشینگ موهای کوتاه, براشینگ مو چیست, 

**************

موها را تقسیم بندی کنید، در قسمت پایین سر به اندازه ای که تسلط داشته  و بتوانید مو را در کنترل خود داشته باشید، آنها را رها کنید و موها را به طرف بالا نگه دارید تا ناحیه گردن وصورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود.

shabnamnews2852805238102158

از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید، سپس موها را به دور برس بپیچید و در حالی که موها را با برس می کشید آن را صاف کنید. قسمت های مرکز سر را با زاویه ۹۰ درجه سشوار کنید.

اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر  و اگر صورت باریک باشد قسمت های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد. مرکز سر نیز با زاویه ۹۰ درجه به بالا براشینگ می شود. سشوار همزمان با برس حرکت می کند. بعد سشوار را دور کرده، دوباره حرکت چرخشی را ادامه دهید تا اینکه موها سرد شود.

در پایان آهسته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد کنید. البته می توانید از جریان هوای خنک سشوار کمک بگیرید چون می تواند مدل دلخواه را روی موی شما تثبیت کند.


ترفند خاص آرایشگرها


معمولا آرایشگرهای خیلی حرفه ای شگرد خاصی دارند که همیشه از آن استفاده می کنند، آنها دقیقا روی چیزی تمرکز می کنند که تعیین کننده ظاهر موهاست. مثلا برای صاف کردن موها، بیشتر از همه روی صاف کردن مناطقی تمرکز می کنند که بیشتر از همه دیده می شود یعنی بیشترین وقت خود را صرف سشوار کردن روی موها و اطراف صورت می کنند، این کار نتیجه کار را طوری نشان می دهد که تمام موها همان قدر کامل و زیبا آرایش شده اند. باید بدانید آرایشگرها معمولا زمان چندانی را صرف موهای پشت و زیر نمی کنند، پس شما هم بیشتر روی آرایش موهای اطراف صورت تمرکز کنید.
مسلما می خواهید بعداز براشینگ، حالت موها را ثابت کنید. برای این کار سرتان را دولا کنید تا جلوی موهای تان پایین بریزد یا از پشت آنها را آزاد و رها خیلی ملایم به سمت چپ و راست حرکت دهید. در همین حالت از دور کمی تافت روی نوک موهای سشوار کشیده بزنید.

اگر نمی خواهید از تافت استفاده کنید، می توانید کمی ژل و کرم مو را مخلوط کرده و خیلی کم با نوک موها بازی کنید و به آنها حالت دهید. اگر موهایتان مدل خاصی دارد که می خواهید همان حالت حفظ شود از اسپری بعد از سشوار استفاده کنید که هم حالت درخشندگی به مو می دهد و هم موها را لخت نگه می دارد. یادتان باشد اسپری را از فاصله ۳۰ سانتیمتری بگیرید و به حالت دورانی روی مو بپاشید.

فراموش نکنید که سادگی همواره زیباترین است.

 

منبع : مه شو

http://mahsho.com