رشد مجدد مو | درمان های خانگی برای کمک به رشد مجدد مو

کلید واژه ها : رشد مجدد مو, رشد مجدد موی ابرو, رشد مجدد موهای ریخته, رشد مجدد موهای کاشته شده, رشد مجدد مو با سیر, رشد مجدد موی سر, رشد مجدد مو با تزریق, رشد مجدد مو با سبوس برنج, رشد مجدد موهای سر, رشد مجدد مو با ماینوکسیدیل, 

***************

به گفته‌ی مایو کلینیک، متداول‌ترین گزینه‌های پزشکی برای رشد مجدد مو، شامل درمان‌هایی مانند کرم‌های موضعی، درمان کورتیکو استروئید، تزریق به پوست سر، و همچنین روش‌های جراحی مانند پیوند مو می‌باشد. این درمان‌های پزشکی با اینکه گران و در برخی موارد، بسیار تهاجمی هستند، اما اغلب موثر واقع می‌شوند. با این حال چند درمان طبیعی نیز برای رشد مجدد مو وجود دارد. این درمانها توسط FDA تایید نشده‌اند، بنابراین قبل از شروع هر درمان جدید، با پزشکتان صحبت کنید.

 

شیر رقیق، سفیده‌ی تخم مرغ و جوانه گندم

به گفته ملانی ساکس، نویسنده Ayurvedic Beauty Care، مخلوط شیر رقیق، سفیده‌ی تخم مرغ، و جوانه گندم می‌تواند برای کمک به رشد مجدد موها روی پوست سر بکار رود. برای تهیه و استفاده از این مخلوط، یک قاشق غذاخوری شیر رقیق، یک سفیده تخم مرغ، و یک قاشق چایخوری جوانه گندم تازه را در مخلوط کن یا غذا ساز با هم ترکیب کنید.

بمدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه آن‌ها را با سرعت بالا مخلوط کنید. این مخلوط را به آرامی و بمدت ۲ تا ۳ دقیقه روی پوست سر و ریشه‌ی موها ماساژ دهید، و یک حوله روی شانه‌هایتان بگذارید تا از چکیدن این مخلوط روی پوست و لباستان جلوگیری شود.

بمدت ۱۵ دقیقه این مخلوط را روی پوست سر و فولیکول‌های مو بگذارید و سپس آبکشی کرده و موهایتان را با یک شامپوی ملایم بشویید. اجازه دهید موهایتان بطور طبیعی و بدون سشوار خشک شوند. تا زمانیکه این مخلوط پوست سر یا پوستتان را تحریک نکرده، میتوانید هر روز این درمان را تکرار کنید.

شیر نارگیل، ژل آلوئه ورا و دانه کاج

به گفته واسانت لد، نویسنده The Complete Book of Ayurvedic Home Remedies، برای تحریک رشد مجدد موها می‌توانید مخلوطی از شیر نارگیل، ژل آلوئه ورا و دانه‌ی کاج را روی پوست سرتان ماساژ دهید. برای تهیه و استفاده از این مخلوط، ۳ قاشق غذاخوری شیر نارگیل را با ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورای طبیعی و ۱ قاشق چایخوری دانه‌ی کاج خام در یک مخلوط کن یا غذاساز با هم ترکیب کنید و آن را مدت ۱۵ تا ۲۰ ثانیه یا تا زمانیکه به شکل خمیر رقیق و نرم در آید پوره کنید.

رشد مجدد مو | درمان های خانگی برای کمک به رشد مجدد مو

این مخلوط را به آرامی‌روی پوست سرتان ماساژ دهید و در حالیکه روی شانه‌هایتان حوله پهن کرده‌اید، بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. با آب سرد و تمیز، این مخلوط را از روی سرتان آبکشی کنید و با یک شامپوی ملایم بشویید. تا زمانیکه این مخلوط، پوست سر یا پوستتان را تحریک نکرده می‌توانید هر روز، این درمان را تکرار کنید.

سرکه سیب و اسانس مریم گلی

به گفته پل براگ، نویسنده Apple Cider Vinegar: Miracle Health System، برای تحریک رشد مو می‌توان از مخلوطی از سرکه سیب طبیعی با ۵ درصد اسیدیته و اسانس مریم گلی روی پوست سر و ریشه موها استفاده کرد. برای استفاده از این مخلوط، ۱۰ بخش سرکه سیب را با یک بخش اسانس مریم گلی در یک شیشه یا بطری مخلوط کنید و به شدت تکان دهید.

مقدار کمی‌از این مخلوط را روی پوست سر و ریشه‌های فولیکول‌های مو ماساژ دهید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. مو و پوست سرتان را با آب سرد آبکشی کنید، اما از شامپو استفاده نکنید. بگذارید موهایتان بطور طبیعی خشک شود و تا زمانیکه پوستتان تحریک نشده، این درمان را بصورت روزانه تکرار کنید. بخش‌های استفاده نشده از این مخلوط می‌تواند بمدت یک هفته در یخچال نگهداری شود.

منبع : سرخاب سفیداب

توسط :

مسئول سايت

اشتراک در تاپیک
اطلاع رسانی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامت ها

تبلیغات خیابانی با خرید و نصب بیلبورد و تلویزیون شهری

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

به راحتی می توانید انواع تن پوش حوله را از فروشگاه اینترنتی حوله سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید