آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس )

کلید واژه ها : درمان ویتیلیگو جدید, درمان ویتیلیگو با لیزر, درمان ویتیلیگو, روش درمان ویتیلیگو, اخرین درمان ویتیلیگو, جدیدترین درمان ویتیلیگو, راه درمان ویتیلیگو, درمان بیماری ویتیلیگو, درمان جدید ویتیلیگو, 

 

 

سوال 11

 

برص چیست ؟ دلایل ایجاد لکه های سفید روی پوست چیست ؟ بیماری ویتیلیگو به چه دلیل ایجاد میشود ؟ آیا بیماری پیسی واگیر دار است ؟ آیا بیماری ویتیلایگو باعث نقص عضو و یا مرگ میشود ؟ و سوالاتی از این دست که ممکن است برای شما مطرح شود .

لطفا هر سوال ، نظر یا خبر جدیدی درباره روش های این بیماری دارید در بخش نظرات با ما و سایرین در میان بگذارید

ویتیلیگو چیست و چرا بوجود میاید ؟

ویتیلیگو (vit-ill-EYE-go) یک اختلال رنگدانه ای است که در آن ملانوسیتها که در واقع رنگدانه های پوست را دارند از بین میروند . و در نتیجه از بین روفتن این رنگدانه ها نقاط سفید رنگی در بخش های مختلف پوست بدن ظاهر میشود/ همین اتفاق ممکن است در بخش غشاء مخاطی و بافت های داخل دهان و بینی و همچنین شبکیه ( لایه داخلی کره چشم ) ظاهر شود . موهایی که در مناطق سفید شده پوست رشد میکنند بیز ممکن است بر اثر بیماری ویتیلیگو سفید شوند . در حال حاضر هنوز دقیقا علت بروز ویتیلیگو مشخص نیست . ولی پزشکان معتقدند شواهد قوی برای مرتبط بودن این بیماری با ژنتیک وجود دارد . ویتیلیگو در واقع نوعی بیماری خود ایمنی است . برخی از پزشکان معتقدند که آفتاب سوختگی و استرس شدید نیز در ابتلا به این بیماری نقش دارد ولی این نظریه هنوز اثبات نشده است .

چه کسانی در خطر ابتلا به بیماری ویتیلیگو قرار دارند ؟

تقریبا نیم تا یک درصد از مردم جهان دچار این بیماری هستند.شروع این بیماری معمولا در اواسط دهه بیست میباشد ولی در تمام دوران زندگی و در هر سنی احتمال ابتلا به بیماری برص وجود دارد . بیماری پیسی در تمام نژادها و زن و مرد دیده میشود ولی این بیماری در افرادی با پوست تیره بیشتر شایع است.

به نظر میرسد بیماری ویتیلیگو با برخی از بیماری های خودایمنی در ارتباط باشد مثل : پرکاری تیروئید (پرکاری غده تیروئید) ، آلوپسی آره آتا و کم خونی ( پایین بودن شدید سطح سلول های قرمز و عدم توانایی در جذب ویتامین b12 ) . دانشمندان هنوز دلایل قطعی برای ارتباط ویتیلیگو با این بیماریها کشف نکرده اند

کودکانی که والدینشان به بیماری برص مبتلا هستند به احتمال زیاد دچار این بیماری میشوند ولی احتمال عدم ابتلای کودکانی که والدین مبتلا دارند هم وجود دارد . همچنین احتمال دارد افرادی که هیچ کدام از والدین و اقوام شخصی آنها به بیماری پیسی مبتلا نیستند نیز به بیماری ویتیلیگو مبتلا شوند .

علائم ابتلا به بیماری برص ( پیسی یا ویتیلیگو )

بارز ترین علائم بیماری ویتیلیگو ٰ سفید شدن بخش هایی از پوست بدن مخصوصا مناطقی که در معرض نور آفتاب هستند ، میباشد . این لکه های سفید روی پوست گاهی بصورت قرینه ایجاد میشوند

آیا لکه های سفید ویتیلیگو بزرگتر میشوند ؟

بیماری ویتیلیگو به هیچ عنوان قابل پیشبینی نبوده و نمیتوان گفت که لکه ها بزرگتر یا کوچکتر خواهند شد و یا امکان دارد نواحی بیشتری از پوست به این بیماری مبتلا شود یا نه

یک بیماری مهم که از اختلال رنگدانه ای ناشی می شود بیماری ویتیلیگو یا برص لک و پیس می باشد که در این بیماری سلولهای ملانوسیت حاوی رنگدانه های پوست (ملانین) هستند، توانایی تولید ملانین را از دست می دهند و لکه های سفید رنگی روی پوست ایجاد می شود که ظهور این لکه ها بخصوص در نژاد ایرانی که تیپ پوستی اغلب افراد جامعه ۳ تا ۴ است ایجاد تفاوت رنگ فاحش کرده به ویژه در نواحی باز و در معرض دید برای بیمار بسیار ناراحت کننده بوده و منشا مشکلات اجتماعی و روانی متعددی است. 

تاکنون تلاشهای زیادی برای دستیابی به یک روش بی خطر و با دوام طولانی انجام گرفته است. استفاده از روش معمول PUVA(پسورالن همراه با اشعه UVA) و استروئید های موضعی از جمله درمانهای معمول این بیماری است که این درمانهای استاندارد موفقیت محدودی داشته است (۶۰% بیماران حدود ۲۵% رپیگمانتاسیون داشته اند.)

از این رو استفاده از روش جراحی پیوند ملانوسیتهای کشت داده شده و یا تکثیر یافته به عنوان یک تکینیک جدید مورد توجه پژوهشگران و پزشکان متخصص پوست دنیا قرار گرفته است. پیوند ملانوسیت شامل هر عمل است که در آن ملانوسیتهای خود فرد از نواحی غیر درگیر بدن به از نواحی درگیر بدن پیوند زده می شود. در چنین شرایطی و با این روش ملانوسیت پیوند شده دوباره تکثیر می شود و تولید ملانین می کند که باعث رپیگمانتاسیون در ناحیه تحت درمان می گردد.

جراحی خط اول درمان در بیماری ویتیلیگو نیست. و این روش در موارد ویتیلیگوی ثابت که در درمان دارویی با شکست مواجه شده و یا مناطق شناخته شده ای که با پاسخ ضعیف همراهند از جمله لبها، ژنیتال، پلک و اندام تحتانی، کاربرد دارد. خوشبختانه پس از انجام موفق این روش در مرکز تحقیقات پوست و سالک این روش برای اولین بار در مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

ایران موفق به درمان قطعی بیماری ویلتیگو (لک و پیس) شده است. این روش برای اولین بار در دنیا در ایران توسط پژوهشکده رویان ارائه شده است. محققان ایرانی با جداسازی سلول های ملانوسیت از نواحی سالم پوست و تفکیک انها در آمایشگاه، آن ها را به محل های فاقد رنگدانه تزریق می کنند.

پس از ۲-۳ هفته، رنگدانه سازی در پوست شروع می شود. این در حالی ست که در روش های خارجی برای درمان این بیماری، تزریق از طریق تاول ایجاد شده و ایجاد خراش روی نقاط فاقد رنگدانه و استفاده از اشعه ی ماورای بنفش استفاده می شود که ممکن است منجر به سرطان شود.

به گفته ی دکتر حمید گورایی این روش کاملا بی خطر بوده و رد پیوند آن منتفی است.

حدود ۶۰۰ هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند که ۲۰۰ هزار نفر از آنان به هیچ دارویی پاسخ مناسب نمی دهند.

اما با روش جدید پژوهشگران ایرانی، همه ی بیماران به طور صد در صد معالجه خواهند شد.

هدف اصلی در درمان‌های رایج ویتیلیگو، بهبود وضعیت ظاهری پوست است و روند درمان نیاز به زمان طولانی دارد

که معمولا ۶ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد، انتخاب نوع درمان به تعداد، محل و گستردگی ضایعات بستگی دارد.

استروئید موضعی می‌تواند در برگرداندن رنگ پوست به لکه‌های سفید کمک کند، به خصوص اگر این درمان در مراحل اولیه بیماری شروع شود. درمان باید حداقل تا ۳ ماه ادامه یابد تا بهبود قابل ملاحظه ایجاد شود.

با وجود آن که استفاده از لیزر و نور درمانی (فتوتراپی) می‌تواند عوارضی را برای شخص به همراه داشته باشد

(بخصوص برروی پوست نواحی سالم)، در مواردی که بیماری شکل گسترده‌ای دارد، انتخاب دیگری برای درمان لکه‌های پوستی باقی‌ نمی‌ماند.

یک روش دیگر در موارد مقاوم به درمان عبارت است از بی‌رنگ کردن باقیمانده پوست بدن تا با لکه‌های سفید همرنگ شود.

این روش درمانی برای بیمارانی که حداقل ۵۰% پوست آنها گرفتار است، توصیه می‌شود.

به علاوه روش‌های دیگری هم به صورت موقت می‌توانند در این بیماران مؤثر باشند مانند استفاده از پوشاننده‌های پوست با مواد آرایشی یا خالکوبی کردن منطقه درگیر تا همرنگ پوست شود.

***********

در زیر غذاهای پیشنهادی و مواد غذایی که باید محدود شدند ذکر شده است:
مواد غذایی که باید مصرف شوند:

غلات: غلات کامل، ارزن، حریره جو، جوی دو سر، برنج و پاستا (غلات فرآوری شده توصیه نمی شوند).

نان ها: فقط نان سبوس دار…….

میوه ها: زغال اخته (البته در این باره اختلاف نظر وجود دارد)، گلابی، گیلاس، موز، آناناس، سیب، انبه، زردآلو، انگور.

سبزی جات: گوجه فرنگی، چغندر، هویج، سیب زمینی، خیار، کدو، کدو حلوایی، اسفناج، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، سیر، لوبیا، قارچ، پیاز، لوبیای فرانسوی، فلفل قرمز، شنبلیله، شلغم، جعفری، زیره سیاه، فرآورده های سویا، عدس و لپه ها.

نوشیدنی ها: چای کم رنگ بدون قند، ۶ تا ۷ لیوان آب در روز، عسل همراه با چای سبز با طعم نعنا، آب میوه.

آجیل و خشکبار: مغزهای گردو، بادام، پسته، خرمای سیاه، انجیر و زردآلو.

روغن ها: روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی.

سایر موارد: تخمه کدو تنبل، لوبیا، گوشت فقط به صورت آب پز، شکر زرد.

* مقدار زیادی زنجبیل و زردچوبه در غذاها استفاده کنید.

* بهتر است که برنامه غذایی خیلی کم نمک داشته باشید.

* از تابش آفتاب در صبح زود بهره مند شوید تا اشعه ی مفید آن را دریافت کنید.

مکمل ها: دانشمندان پی برده اند که بسیاری از افراد مبتلا به ویتیلیگو دچار کمبود فولیک اسید، ویتامین B12، ویتامین C، پانتنوئیک اسید(B5)، مس و روی هستند.

ویتامین B12 و فولیک اسید باید با هم مصرف شوند.
آن چه نباید مصرف شود:

– چربی ها، ادویه ها و نمک زیاد

– نان و آرد سفید، غذاهای دودی یا سرخ شده، شکلات، چای پُررنگ، کره و مارگارین، الکل، قهوه، بستنی، خردل، تمبر هندی، نوشیدنی های مزه دار شده.

– ماهی و غذاهای دریایی(در افراد مختلف فرق می کند)

– خیار شور

توجه مهم : لطفا به ادعاهایی که در بخش نظرات این مطلب درباره درمانهای جدید ویتیلیگو میشه ، توجهی نکنید . در صورتی که واقعا روشی برای درمان این مشکل پیدا بشه در ابتدای همین مطلب قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی خواهد شد . باتشکر / حسینی
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

382 نظر
 1. حسین گفته

  اینم ایمیلم هس هرکی خواست درخدمتش هستم.من دارو رو ندارم ولی عکس قوطی های تظمینی داروهارو دارم هیچ پول چشم داشتی ندارم فقط میخوام ب هموطنام کمک بکنم.

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   در این مطلب جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، هیچ راه ارتباطی قرار داده نمیشه .

   لطفا از طریق تلگرام به آی دی سایت بفرستید . اینجا کلیک کنید
   باتشکر / حسینی

  2. مهران گفته

   سلام خسته نباشین. منم چند سالی هست این بیماریو دارم که الان فراموشش کردم تقریبا . دوستان گفتن با ایجاد تاول کم کم خوب میشه ولی درد داره . به ذهنم رسید یه بار نوک انگشت پام میخچه در اومده بود رفتم داروخونه یه کرم کوچیک داد زدم رو میخچه البته اطراف میخچه هم میزدم که ببینم چی میشه دیدم اطرافش تاول میزنه میگم میشه از اون کرم استفاده کنیم به جای سوزوندن که تاول بزنه یا نه ممنون

  3. صمد گفته

   سلام داداش میشه بفرستی ایملیم

 2. حسین گفته

  باسلام ب همه عزیزانی که برای ویتیلیگو دنبال درمان هستن.داروی این بیماری هم فقط تو چین پیدا میشه یکی از فامیلای من از این برص های پوستی داشت با این دارو در عرض شش ماه خوب شد کلا لک های روی نواحی ک از دارو زده بود خوب شد پوست اصلی برگشت.من شمارمو مینویسم اینجا هر کی خواست تلگرام برام پیام بفرسته عکس قوطی های دارو رو براش میفرستم تا از چین پیدا کنه اینم بگم فقط تو چین میتونن پیدا کنن

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   در این مطلب جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، هیچ راه ارتباطی قرار داده نمیشه .

   لطفا از طریق تلگرام به آی دی سایت بفرستید . اینجا کلیک کنید
   باتشکر / حسینی

  2. حجت گفته

   سلام اقاحسین توروخدالطفا شمارتو بده ممنون

 3. حسین گفته

  باسلام ب همه عزیزانی که برای ویتیلیگو دنبال درمان هستن.داروی این بیماری هم فقط تو چین پیدا میشه یکی از فامیلای من از این برص های پوستی داشت با این دارو در عرض شش ماه خوب شد کلا لک های روی نواحی ک از دارو زده بود خوب شد پوست اصلی برگشت.من شمارمو مینویسم اینجا هر کی خواست تلگرام برام پیام بفرسته عکس قوطی های دارو رو براش میفرستم تا از چین پیدا کنه اینم بگم فقط تو چین میتونن پیدا کنن*******حذف شد******

 4. رضا گفته

  اقای حسینی عزیز خواهشن شما ایمیل اقا وحیدو برا مون بگیرید.تا باهاشون در ارتباط باشیم

  1. مسئول سايت گفته

   سلام .وقتتون بخیر
   دیروز باهاشون صحبت کردم گفتن در وضعی نیستم که بتونم با کسی صحبت کنم . گفتن دارم میرم آلمان و خرداد ماه بر میگردم . ازشون خواستم یه راه ارتباطی بدن تا بزارم اینجا و هرکس خواست باهاشون تماس بگیره ولی تمایلی برای این کار نداشتن
   آدرس ایمیل همه کسانی که در سایت ما نظر میزارن محرمانه هست و نمیتونیم بدون اجازه خودش منتشر کنیم .
   با تشکر حسینی

 5. کیوان گفته

  سلام اقا وحید بخدا از وقتی که ایمیلهای شما رو دیدم خیلی خوشحال شدم گفتم خدایا هزار مرتبه شکرت که راه درمانی پیدا شد اما بادیدن ایمیل اخرتان پاک ناامید شدم تو رو بخدا اگه چیزی یا راهی که باعث بهبود بیماری یا ارتباط با شماست به خاطر خدا بگید.

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   لطفا تا دارویی به صورت قانونی ثبت نشده و اطلاع رسانی نشده ، به اداعا ها بی توجه باشید . به محض اینکه دارویی برای این مشکل ثبت بشه در ابتدای همین صفحه از سایت اطلاع رسانی خواهد شد .
   با تشکر
   حسینی

 6. رضا گفته

  سلام اقا وحید خواهشن ادرس ایمیلتون بنویسین بهتون ایمیل بزنیم. مچکر

 7. وحید گفته

  سلام.دوستای عزیز ببینید من از شما گرفتارترم به خدا..شما با برص مشکل دارید من با یه مریضی دیگه..انقد گرفتار شدم که حتی روزی ده دقیقه وقت ازاد ندارم.هر کسی ادعایی کرد به چالش بکشید با سوالاتون..وجدانی یک نفر از من سوال نکرد حتی کوچکترین سوالی که دلیل حرفت چیه..دوم من این دارو رو کشف نکردم دوستان کشف شده بوده خیلی وقت پیش..ولی کسی نخواسته مردم درمانشو بدونن..نه تنها این مریضی خیلی از مریضیا درمان شدن..به حز قتد خون به نظرم هر مریضی درمان شده گذشته..من برا درمان یه مریضی دقیقا ۹۳ تا کتاب طب سنتی دست نویس رو خریدم..دو سال وقت گذاشتم تا درمانشو یاد گرفتم..البته نه برا برص..مطالبو میخوندم برص هم نوشته شده بود درمانش..به خدا من دستوری دادم بهتون که بالای ۷۰ درصد جواب میگیرید..ولی شما حتی زحمت امتحانشوهم نکشیدید..دوستی که میگه مشاوره مث بقیه بدید مگه بقیه که مشاوره خوب میدن به قول شما تونستن کمکتون کنن؟خواهش میکنم این چیزی رو که گفتم امتحان کنید..هیچ کس همچین دستوری نداده تا الان.یه دستور ساده و عالی..شما فقط چند ماه استفاده کنین و پرهیز غذایی رو رعایت کنید..اگر بابت همین دستور پول میدادید به خدا با جان و دل استفاده میکردید..عزیزان من هر روز با خانمم دعوا دارم که چرا زنگ میزنه و پیام جوابشو نمیدم..وقت ندارم تا این حد وقتم پره..چند روز دیگه هم دارم میرم خارج از کشور تا خرداد ماه هم بر نمیگردم..متاسفانه دستمون رو بستن تو ایران برا ثبت..میخوان یکی از مواد رو از دارو حذف کنیم که اصلا دارو تاثیرش به یک دهم میرسه..خرداد بر گرشتم تو همین سایت ادرس میزارم..این اقایی که میگه با گاز سوزوندم بهترین کارو کرده ولی بلد نبوده چطور انجامش بده..به خودش اسیب زده اگر بلد بود چطور این کارو بکنه یکی از بهترین راه حل های درمان برص رو رفته..خطرناکه بلد نباشی..این دارو ها برا بچه میشه چرا نشه..اصلا توجه نکردید من چی نوشتم متاسفانه..بازهم ببخشید که دیر جواب دادم..خدانگهدار

  1. Am گفته

   من ادرستون رو میخوام تا قبل از اینکه نرفتین بیام دارو رو ازتون بگیرم … وقتی دیدم نوشتین که کشف شده خیلی خوشحال شدم اما بعدش دیدم که خیلی دیر به سایت سر میزنین
   ادرستون رو بدین تا نرفتین من بیام ازتون دارو رو بخرم خواهش میکنم

 8. کیوان گفته

  سلام آقا وحید تو رو خدا شماره یا ادرستون رو برای من اگه مشکلی نیست ایمیل کنید.بخدا تا اخر عمر دعاتون میکنم

  1. ع گفته

   ازاینکه نورامیدی گذاشتین واصلا پیگیری نمیکنین،ازتون دلسرد شدم.چرامثل بقیه ی کسایی که توسایتای دیگه هستن علانن وواضح مشاوره نمیدین مثل این موارد که چه سرکه ی مصرف کنیم یااین پرهیزا تا آخرعمر رعایت کنیم،چه چیزایی برای بچه ی مبتلا مفیده…

 9. Am گفته

  آقای حسینی لطف کنید آدرس ایمیل آقا وحید رو برای ایمیل من بفرستین خواهش میکنم

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   فردا به آقا وحید ایمیل می فرستم اگه تمایل داشتن ایمیل یا شماره تماسشون رو می فرستم براتون . ولی بنده به عنوان مسئول این سایت هیچ اطلاعی از صحت ادعای ایشون ندارم . مسئولیتش با خود شما و خود آقا وحید .
   با تشکر
   حسینی

 10. پریسا گفته

  اخه آقا وحید این دستورات غذایی که گفتید در مورد بچه ها نمیشه انجام داد.

 11. علی گفته

  اقا وحید توروخدا‌ اگر درمانی که میگی هست ادرس بده بگو کجایی کرمانشاه هستی تا بیایم تو رو خدا وضعیت روحی مارو درک کن

 12. ع گفته

  سلام منم بچه ی ۶ساله دارم که یه ساله به این بیماری مبتلاست.میخوام قبل ازاینکه متوجه بشه معالجه بشه.آیا این چیزایی که میگین واقعیت داره من از استفاده کردن چیزایی که میگین واهمه دارم میدونین راستیتش اعتماد کردن سخته،اگه حال مارو که شب روزمون یکیه بدونین.خدا بچه ی هیچ پدر ومادری رو مریض بی درمان نکنه.توروخدا اگه واقعا درمانشو میدونین کمکمون کنین زندگیمون یه ساله روال عادی نداره همش ترس ودلهره…

 13. وحید گفته

  دوستان هرکسی خواست میتونه به آدرس ایمیلم بیاد تا عکس شخصی که به تازگی از دارویی که دنبال ثبتش هستم استفاده کرده و نتیجه گرفته بفرستم براش.طبق گفته ی مسئول سایت،زیر نظر هرشخصی که پیام داده نوشته شده”پاسخ”.میزنین رو پاسخ و ایمیل ارسال میکنین

  1. ع گفته

   سلام.اگر ممکنه آدرستون رو برام ارسال کنین میخواییم حضوری خدمت برسیم

  2. ع گفته

   سلام.اگر ممکنه حداقل یک شماره تماس یا آدرسی به ما بدید.

  3. ع گفته

   سلام.اگر ممکنه آدرس یا شماره تلفن ویا ایمیلی برای ارتباط مستقیم بدید.

  4. Am گفته

   آدرس ایمیلتون چیه
   من کرمانشاه میشینم خودم … ۱۵ سالمه و از ۵ سالگی این بیماری رو داشتم … اول فقط ۲ لکه توی پشتم بود … اما حالا پشت هر دو پلکم و زیر چانم و یک لکه روی پام و چند لکه نشیمنگاه و معذرت میخوام چند لکه هم روی آلتم هست
   خواهش میکنم آدرس مغازتون رو برام بفرستین واقعا اگه دارویی ساختین من نیاز دارم … لحظه ای نیست که به فکرش نباشم
   ازتون خواهش میکنم

  5. محسن گفته

   سلام.اگر ممکنه ایمیل و یا آدرس و شماره تماس بدید تا با شما در ارتباط باشیم. با تشکر

  6. Am گفته

   آدرس یا شماره تلفنی یا ایدی تلگرامی چیزی به من بدین
   کرمانشاه هم میشینم

  7. حجت گفته

   سلام آدرس وایمیلتون رالطفا بگین

  8. رضا گفته

   ادرس ایمیلتونو بزارید همه بردارن ممنون

  9. مایده گفته

   سلام لطفاروش درمان یاشماره تونوبرام بفرستین متشکرم

  10. ناديا گفته

   ميشه لطفا عكس داروتونو بديد از كجا ميشه گير آورد؟

 14. رضا گفته

  سلام اقا وحید.این بیماری ب اندازه کافی ما رو عذاب داده تو رو خدا شما دیگه ما را س کار نزار .اخرش نفهمیدیم درمان این بیماری پیدا شده یا نه ی جواب درستو حسابی بهمون بده واقعا منتظیریم ؟؟؟؟؟

 15. وحید گفته

  چند تا از این دستورای که گفتم رو هیچ جا نمیتونید پیدا کنید مث جوشانده اب ترب با عسل و زنجفیل فقط تو این کتاب که من دارم نوشته جایی ندیدم دیگه.جواب گرفتید ما رو از دعای خیرتون فراموش نکنید..خدانگهدار

  1. وحید گفته

   سلام آقا رضا.من هیچوقت قصد اذیت کردن و سرکار گذاشتن کسی رو ندارم.اگه داشتم همون چندروشی که گذاشتم داخل سایت،نمیذاشتم.شما میتونی به ایمیلم سر بزنی و اگه خواستی بگو عکس شخصی رو که به تازگی از دارویی که دارم استفاده کرده و نتیجه گرفته براتون بفرستم که مطمئن بشین من قصدم کمک به شماست

 16. وحید گفته

  سلام..امروز یه دستورات غذایی میگم که با همین پرهیزات مشکل خیلیا رفع میشه ایشالله.. دقیق دستور یکی از کتابای خیلی قدیمی رو میدم که بسیار عالی هست..دوستان خداوکیلی اگر ترس سوء استفاده بعضی ها که با این روشا که ما میگیم رو بردارن و از مردم کلی پول بگیرن بابت درمان برص خیلی از روشای سریع درمان رو مینوشتم براتون..خرما و هر انچه از خرما به دست میاد.
  ۱.اولا باید غذای برص رو قطع کنیم..یعنی مواد غذایی که مستقیم باعث جذب به برص میشنو برص تقویت میشه..اگر رعایت کنید خیلی از مشکلتون رفع میشه..غذایی که نباید اصلا بخوریم به هیچ وجع تا برص منبع تغذیه اش رو از دست بده..اینا شامل شیر و هر انچه از شیر ‌گرفته میشه به هیچ وجه مصرف نکنید.دوم گوشت ماهی و گاو و مرغ و هر چیزی که از اینا درست میشه‌.اگر هم هوس کردید گوشت گاو رو فقط کباب شده استفاده کنید و همچنین گوشت مرغ محلی رو فقط کباب شده بخورید ولی خیلی کم..تخم مرغ اصلا مصرف نشه..لباساتون رو سعی کنید خیلی زود عوض کنید و همیشه تمیز باشن..مخصوصا تو تابستان..به هیچ وجه حیوانات خانگی مثل سگ گربه و همستر رو نباید نگهداری کنین و دست بزنین و خصوصا نباید لباسی که به پوست اینا مالیده شده رو بپوشید..غذایی که تو ظرف مس درست شده رو اصلا نخورید..ترشی و نمک زیاد نخورید..گوشت گوسفند مشکلی نداره اگر کبابی باشه..گوشت بلدرچین و کبک بسیار عالی هست چون خون گرم تولید میکنه..کلا از هر غذایی که سردی هست دوری کنید..تا میتونید از لباسایی که از پشم درست شدن استفاده کنید که باعث ایجاد خون گرم در بدن میشن..از لباسای که از پلاستیک هست جنسشون رو اصلا نپوشید..اب انار بسیار عالی هست..برا بچه ها اگر میتونید رختخواب از پشم درست کنید و وقتی میخوابن سعی کنید زیاد لباس تنشون نباشه که بدن مستقیم با پشم مالیده شه و حتما از لباسای پشمی استفاده کنید برا بچه ها..سعی کنید کفی کفش و داخل کفش رو با پشم گوسفند بپوشونید..کفش گیوه خیلی عالی هست..تو سرما حتما لباس گرم پشمی بپوشید..تا حد ممکن از سرما دور باشید..و هر خوراکی که گرمی هست استفاده کنید..و حالا بریم سرآغ داروهایی که بسیار عالی هستن برای برص ..یک روز در میان زنجفیل با نبات و روز بعد دارچین با نبات با اب ولرم بخورید..یه استکان کافیه..اگر عسل اضافه کنید که چه بهتر..سعی کنید تو هر غذایی که امکانش هست پودر زنجفیل بریزید و بخورید..زنجفیل رو درسته بخرید و پودر شده نخرید و خوتون پود کنید تا تقلبی بهتون ندن..ترب سیاه رو با اب بجوشونید که کاملا پخته شه و بعد انقد بجوشه که ابی که داخلش ترب جوشیده شده به یک چهارم برسه وبقیش بخار شه..اب رو جدا کنید و سپس با عسل و زنجفیل که پودر کردید مخلوط و هر صبح بخورید.شگفتزده میشید بعد از دو ماه..تخم شقایق رو بخرید و هرشب برا بچه اندازه یه نخود و بزرگسال سه نخود بخورید..کسایی که دسترسی دارن به چشمه های اب گرم گوگردی حتما برن استفاده کنن خیلی عالیه خیلی..برا بچه ها یه وان کوچیک بخرید و اب گرم رو همراه مقداری گوگرد (گوگرد غیر سمی باشه هواستون باشه سمی بهتون ندن)گوگرد خوراکی هم میشه مخلوط و بزارید تو اب بازی کنن و با اب و گوگردی که توش حمام میدید بچه رو بمالید بدنشون رو با یه پارچه پشمی نه چندان نرم..مخصوصا جایی که برص هست دو بیشتر بمالد.سعی کنید ابش یه کم از ولرم داغتر باشه..بسیار عالیه برا بچه ها و همینطور بزرگسالا..قول میدم با همین روشایی که گفتم حداقل پنجاه درصدتون کامل خوب میشد..برا مالیدن رو برص هم گوگرد رو با سرکه مخلوط کنید و هر روز بمالید رو برص بعد از دو ماه اهسته اهسته برص رو دفع میکنه..توجه داشته باشید سرکه اصلی بخرید نه از کارخانه ای ها..حتما سرکه اصل باشه..قبل از مالیدن سرکه مخلوط گوگرد حتما با یه پارچه زبر مالش بدید که قرمز شه جای برص..اگر قرمز نشد مالیدنی فایده ای نداره و فقط پرهیز غذایی جواب میده..ایشالله با همین روشای ساده مشکل خیلیا برطرف میشه..ضمنا برا جوشاندن ترب از اب چشمه استفاده کنید و اگر در دسترس نبود حتما اب رو تصفیه کنید..خرما و هرچیزی که ازخرما درست میشه رو نخورید

  1. هومان گفته

   سلام جاندعزیزت اگ همچین چیزی هست بهم کمک کنید دارم روانی میشم

 17. وحید گفته

  سلام..خانمی که بچه ۴ ساله دارین میتونید با یه دستور که بهتون میدم راحت درمان کنید ولی باید تا مدتی رعایت کنید پرهیز غذایی که میگم رو‌.‌فردا کامل توضیح میدم چکار کنید

  1. ناشناس گفته

   سلام،اگه درمانی دارید به هر قیمتی هست از کسی دریغ نکنید من هم چند سالی هست که به این بیماری مبتلا شدم و تا حدودی جلو پیشرفتشو گرفتم ولی میخوام درمان شم.مطمئنا کسی از این بیماری خوشش نمیاد.

 18. امید گفته

  سلام دوستان راستش من تقریبا 16ساله ویتییلیگو یا همون برص یا پیسی دارم اول به صورت لکه های ریز بود ولی روز به روز بزرگ میشدن طوری سرعتش زیاد بود که به چشم میدیدم راستش یه امپول بود استفاده کردم جلو رشدش گرفت و دیگه رشد نکردن لکه ها ولی لکه ها رو صورتم رو ابروم زیر چانه و بغل گوشم رو سینم و پشتم حتی معذرت میخوام رو التم و روی پام بودن ولی باز خوشحال بودم حداقل جلو رشدش گرفتم خلاصه شنیدم از یکی که اگر این امپولو زیر پوستی تزریق کنم لکه ها از بین میره تصمیم گرفتم از این امپول بخرم و زیر پوستی تزریق کنم خلاصه چندین بار رفتم امپولو زیر پوستی تزریق کردم لکه های صورتم که هروقت میرفتم بیرون خجالت میکشیدم از بین رفتن بطوری که نه لکه ابروم موند نه صورتم نه پشت گوشم نه زیر چانه ام ولی لکه های رو سینم و پشتم و رو التم و رو پام موندن راستش بازم تزریق کردم ولی تآثیر انچنانی نداشت دیگه انگار لکه ها مقاومت میکردن خودم امدم روشهای دیگه بکار بردم اولین روشم این بود پشت ارنج دستم که لکه بود با گاز سزوندم که تاول خیلی بزرگی ایجاد شد باور کنید دردش اینقدر زیاد بود که پشیمون شدم ولی بعد متی خوب شد و ارزشش داشت چون لکه از بین رفت بعد دوباره امدم رو سینم سیر له کردم و روش گداشتم تا تاول بزنه وقتی اینکارو کردم بزور تحمل کردم تاول زد ولی لکه ها برطرف نشد رو پام هم این کارو کردم ولی باز برطرف نشدن بعد مدتها دوباره تصمیم گرفتم مثل بار اول گاز روش بریزم تا تاول بزنه اومدم رو پام گاز ریختم هردو زانو پامو گاز ریختم طوری تاول زدن که بزور راه میکردم بخدا بزور دارو زخمشونو خوب کردم بعد یکماه که با عذاب زخم پام خوب شدن البته شانس اوردم عفونت نکرد زخمم ؛ وقتی زخم کاملا بهبود یافت نتیجه این شد دوباره لکه ها بودن اصلا پاک نشدن ولی باز شکر که لکه هام در معرض دید نیستن زیر لباس هستن و داره خودش کم کم خوب میشه دوستان خوبم این لکه ها در عمق چند میلی پوست قرار دارن بنظر من باید کاری کنید مثل لایه بردار به به اون لکه برسید و از بین ببرینش دوستان دارویی جدیدی پیدا کردم خبرتون میکنم ولی اسم امپولو بهتوم میگم این امپول در بعضی افراد تاثیر داره هر کی دوست داشت این امپلو زیر پوستی روی لکه ها تزریق کنه البته خودتون تزریق نکنید به یه دکتر مراجع کنید اسم این امپول ترایامیسینول یا تریمکزل هم بهش میکن خارجیشو بخرین ایرانیش اصل بدرد نمیخوره قبلانها خارجیش 800تومان بود ولی الان پنج خزارو پانصدتومان شده امپول شیره ای رنگی هست هم میتونین امپولو تو باسن تزریق کرد هم زیر جلدی یا همون زیرپوست خدا کنه همتون شفا پیدا کنید این تجربه و دارویی بود که قبلا من استفاده کردم و هم جلو رشدشو گرفت هم باعث شد با تزریق زیر پوستی لکه های صورتم و ابرو و زیر چانه ام پاک بشن در ضمن هر وقت دوتا از ای امپول زیر پوستی استفاده میکنین روی یکی از لکه ها تا دو هفته دیگه استفاده نکنید سعی کنید تا اون دارو اثر خودشو بزاره بازم اگر دارویی پیدا کردم مفید بود بهتون میگم

 19. مسئول سايت گفته
  توجه مهم : لطفا به ادعاهایی که در بخش نظرات این مطلب درباره درمانهای جدید ویتیلیگو میشه ، توجهی نکنید . در صورتی که واقعا روشی برای درمان این مشکل پیدا بشه در ابتدای همین مطلب قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی خواهد شد . تا این لحظه هیچ مدرکی که ثابت کنه کسی دارویی برای این بیماری تولید کرده باشه به دست ما نرسیده . در صورتی که هم که دارویی تولید بشه ما فقط اسم دارو رو اطلاع رسانی میکنیم و از نحوه خرید هیچ اطلاعی نداریم . باتشکر / حسینی
  1. ع گفته

   سلام.ازشما خانم ویا آقای حسینی خواهش میکنم که شماره تماس ویا ایمیل ویا آدرسی از این آقای وحید دارید به مابدید.اگر ادعاشون درست باشه کمکش میکنیم که کشفی روکه انجام داده ثبت کنه.

 20. نرجس گفته

  سلام ،ببخشید بعضی‌از بچه‌ها ی کرمانشاه از دکتر ***** سؤال کرده بودند و ایشان هیچ اطلاعی نداشته،لطفا با احساسات بیماران بازی نکنید.

 21. وحید گفته

  تمام سایتارو خوندم که درمورد برص ودرمان برص نوشتن.‌.فاجعه اینجاس که هیچ کس نمیدونه برص دلیلش چیه.هر کی یه چیزی از رو دو تا کتاب خونده و نوشته..همه ادعای درمان میکنن و جالب اینه هیچ کدام هم درمانی نمیکنن.البته درمان جیب خالی خودشونون خوب میکنن..یکی میگه رنگ دانه پوست یکی میگه کلیه یکی میگه دستگاه ایمنی…حالا اینا کلاه میزارن سر مردم این دو تا دکتری که اسمشون هم منفجر کرده طب سنتی رو چرا نمیگن دلیل برص چیه..یعنی نمیدونن؟ محاله ندونن..کی میدونه برص اصلا بیماری نیست و ربطی به رنگ دانه نداره..وقتی میگیم برص راحت درمان میشه باور کردنی نیست؟شما کتابای اصلی طب سنتی رو پیدا کنید نه این کتابایی که تو اینترنته یا کتاب فروشیا..اون کتابی رو میگم که تو کتاب خانه مجلسه یا کتاب خانه استان قدس رضوی ببینید چی نوشته درباره برص..همه فقط یه چیز میگن که برص خلطی هست که تو خون ایجاد میشه ونه هیچ چیز دیگه ای..و چون راهی برا بیرون رفتن از بدن پیدا نمیکنه از خون جدا و به پوست میچسبه..در حقیقت پوست رنگ خودشو داره ولی خلط مثل بختک میفته روش و تا زمانی که هلط دفع نشه هیچ درمانی نداره..شما هزار بار سلول درمانی کن فایده نداره..موقتی انگار رنگش میکنی..خلط سر جاشه.باید خلط دفع بشه ..به همین راحتی..حالا متوجه شدید که بزرگترین دکترای طب سنتی هم نمیخوان شما درمان بشید چون نونشون تو درمان نشدنه شماس..

  1. پریسا گفته

   سلام آقا وحید لطفا شماره تلفن یا آدرس بدید خواهش میکنم. دخترم 4 سالشه دچار این بیماری شده بخدا شب روز ندارم لطفا اگه درمانش رو میدونید بگید.این شمارمه*******

 22. شهرزاد گفته

  سلول درمانی هیچ فایده ای نداره. من که هیچ نتیجه ای نگرفتم و فقط هزینه کردم

  1. حجت گفته

   سلام آیا شما ازاین داروها استفاده کردین جواب هم داد؟

 23. Marena گفته

  اگر ویتلیگو در صورت باشد میتوانیم جراحی پلاستیکی کنیم و سطح انرا بپوشانیم؟

 24. Marena گفته

  میخواستم بگم اگر لکه سفید در صورت باشه میتوانیم جراحی پلاستیکی کنیم و سطح انرا بپوشانیم لطفآ جواب بتین؟

 25. وحید گفته

  (سلیمانی) به چه گیاهی گفتن؟

 26. وحید گفته

  راستی کی میتونه منو راهنمایی کنه اسم یه دارو قدیمی که الان نمیدونم چی هست رو بهم بگه؟
  قدیم به کدام دارو گفتن (سلیمانی)،،، سلیمانی به چه دارویی گفتن.اگر کسی میدونه ممنونش میشم

 27. وحید گفته

  از شنبه داروهایی که موقت خوبه رو براتون مینویسم.شما هم برا بقیه اطلاع رسانی کنید..با این درمانایی که مینویسم براتون خیلیا مشکشون حل میشه.از روش درمان دکتری که تو افغانستان هست شروع میکنم که بدونید چقد راحت داره پول میلیاردی در میاره از روش بسیار ساده

 28. وحید گفته

  سلام دوستان عزیز..شما چرا انقد میگید هزینه مهم نیست..شاید شما داشته باشید.بقیه که ندارن چه گناهی کردن..تمام سعی مون رو داریم میکنیم که تولید انبوه بشه..اگر برا پول بود که ما هم یه دکان میزدیم جیب ملت رو خالی میکردیم..تمام تلاشمون اینه برسه به دست همه..اصلا نگران نباشید اگر خدا بخواد اوایل سال ۹۸ تو تمام ایران پخش میشه..با هزینه بسیار پایین..با یه حساب سر انگشتی ثابت میکنم که همه کسایی که پولای زیاد میگیرن دارن جیبتون خالی میکنن و چیزی نمیدونن..میدونید ارزش ثبت این دارو تو کشورای اروپایی صد میلیون دلاره و ده درصد از سود سالانه فروش دارو به مخترعش..اصلا حتی فکرشم نمیشه کرد که چقدره درامد این دارو..پس اگر کسی میتونه درمان کنه چرا با این رقمهای ناچیز نصبت به درامد این که میتونه داشته باشه باید بفروشه..پس نتیجه میگیریم فقط برا سر کیسه کردنه..من همین الانشم میتونم بفروشم ایده این دادو رو به اونور اب..ولی میخوایم تو مملکت خودمون ثبتش کنیم که با قیمت واقعی دست شما برسه..اگر این دارو اونطرف ثبت بشه اولا به بهانه تحریم به ایران نمیدن دوما اگر هم بدن به ایران بالای هزار دلار باید پرداخت کنیم برا چیزی که خودمون درست کردیم..شما این همه صبور بودید یه کم دیگه هم صبور باشید..

 29. alireza گفته

  سلام آقاوحید یه شماره یا آدرس یا آیدی تلگرام بده. یا ایمیل
  حداقل یه نشونی بده

 30. davar گفته

  لطفا اطلاعات جدید را برایم ارسال کنید

 31. artin amiri گفته

  باسلام این درمان که شما گفتیدمیشه بیشتر بگین چون من هر راهی را که شما ذکر کردید من انجام دادم بجز همین روش درمانی جدیدمتشکرم

 32. پریسا گفته

  آقا وحید خواهش میکنم آدرس یا شماره تلفن بدید.

 33. لیلی گفته

  سلام این شماره تماس منه ممنون میشم اگر در تهیه این دارو منو راهنمایی کنید یاآدرس داروخانه ای که این دارو درست کرده بگید

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   لطفا شماره تماس خودتون را داخل بخش نظرات وارد نکنید . باعث ایجاد مزاحمت برای خودتون میشه .آدرس ایمیل شما در سیستم ما ذخیره شده . اگر دارویی برای درمان ویتیلیگو به ثبت برسه و تایید بشه ، هم در ابتدای همین صفحه اطلاع رسانی میشه و هم به تک تک عزیزانی که در بخش نظرات این مطلب ، ایمیل خودشون رو وارد کردن ، ایمیل اطلاع رسانی ارسال میشه . مگر اینکه آدرس ایمیل رو درست وارد نکرده باشن
   باتشکر / حسینی

 34. وحید گفته

  کار ثبت دارو رو دکتر****داره انجام میده..میتونید از طریق ایشون مراحل ثبت دارو رو پیگیری کنید..دکتر **** داروسازه تو شهر کرمانشاه هست..

 35. وحید گفته

  سلام..یه شماره بدید تا عکس کسایی رو که درمان شدم بفرستم..اگر تشخیص دادید برص داشته جایزه دارید..از اخر به اول عکسارو میفرستم .از درمان تا قبلش

  1. مسئول سايت گفته

   سلام . وقت بخیر
   لطفا از طریق تلگرام به آی دی سایت بفرستید . اینجا کلیک کنید
   باتشکر / حسینی

 36. وحید گفته

  بعد از ثبت تو تمام داروخانه ها پخش میشه.راحت میتونین از هر داروخانه ای با خیال اسوده بگیرید دارو رو

  1. لیلی گفته

   واقعااین خبرصحت داره

  2. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر
   صحت این خبر اصلا مشخص نیست و یکی از بازدید کننده های سایت ما این ادعا رو کرده و تا به ثبت نرسیده و خبرش عمومی نشده هیچ چیز مشخص نیست .

  3. مایده گفته

   0901****121 ja****@ymail.com

 37. وحید گفته

  سلام.کرمانشاه هستید ***** داروساز میتونه کمکتون کنه..از هر داروخانه ای بپرسید میدونه کجاس *****.چون از بهترین داروسازا کشوره..ایشون هم رو این دارو کار میکنه

  1. عبدی گفته

   باسلام خدمت آقاوحید خواهشمندم شماره تماس یاایمیلی برام بفرستید که بتوانم ازشما راجب به دارو و آدرس داروخانه ازتون مشاوره بگیرم باتشکر

 38. وحید گفته

  خداوکیلی اگه کسی میتونه درمان کنه هر مریضیرو اقدام کنه برا ثبت دارو..نه ارزش کار خودتونو با این تشریف بیارینا پایین بیارین..

  1. مایده گفته

   کاش شماره تون روبدید

 39. وحید گفته

  سلام..چند ماه دیگه به دستتون میرسه نگران نباشید…اگه ثبت بشه عادلانه همه درمان میشن ..دیگه دست این کلاه بردارا رو کوتاه میکنیم خدا بخواد…مطما باشید اگر کسی موفق شه درست کنه نمیگه حضوری تشریف بیارید میره برا ثبت دارو…منم پیگیرش هستم خداروشکر با چند تا متخصص پوست هم هماهنگ شدیم که راحت بشه به تولید انبوه برسه..

 40. هیوا گفته

  سلام دوستان یه خبر خوش و صدرصد واقعی براتون دارم درمان قطعی برص بدون هیچ داروی مالیدنی و روشهای آزار دهنده و وقتگیر قبلی لطفا همه دوستان درصورت تمایل با بنده تماس بگیرید درضمن مطمئن باشید اصلا مسئله مادی و سوء استفاده در میان نخواهد بود بنده خودم دکترای فیزیولوژی دارم و خیلی خیلی پیگیری های زیادی در چندساله اخیر چه در داخل و چه در خارج کشور داشته ام و الان خداروشکر میکنم که به نتیجه مدنظرم رسیدم
  ***پیام مسئول سایت ***
  جهت جلوگیری از سوء استفاده از بازدید کننده های این صفحه ، در بخش نظرات این مطلب هیچگونه اطلاعات تماسی نمایش داده نمیشود . در صورت صحت موضوع ، مدارک اثبات را برای بنده ارسال بفرمایید . آدرس ایمیل و شماره موبایل شما حذف شد
  با تشکر / حسینی

  1. Reza گفته

   سلام خوب چطوری تماس بگیریم
   و مشاوره و راهنمایی بگیریم ؟
   آیا واقعا حقیقت داره این دارو که گفتید؟

  2. شکیب گفته

   سلام وقت شما بخیر نمیدونم چجور باهاتون تماس بگیرم لطفا رهنمایی ام کنید ممنون

 41. وحید گفته

  انچنان راحت درمان میشه که هرگز کسی نمیتونه باور کنه شما برص داشتید.خواهشا به کلاه بردارا دیگه از این پولای الکی ندید.این دارو کمتر از صد هزار میرسه دستتون

  1. علی گفته

   سلام اقای وحید. ببخشی ادرستون رو میدین که بیام من چند ساله که این بیماریو دارم مثل اینکه کرمانشاه هستین منم کرمانشاهی هستم.

  2. شکیب گفته

   سلام
   از کجا در یافت کنیم

 42. وحید گفته

  سلام.ایمیلم رو اگر اقای حسینی خواستن بدن بهتون به روی چشم ..دارم بازم میگم این بیماری پروندش بسته شده دیگه..به زودی به دست همه میرسه ..خیالتون راحت باشه..اصلا دیگه بهش فک نکنین..من حاضرم چندین نفرو که واقعا مشکل شدید دارن رو مجانی درمان کنم.انشالله بقیه هم به زودی کارای ثبتش رو انجام میدیم به دستتون میرسه..

  1. ناشناس گفته

   سلام من بدجوربه داروی موردنظر نیاز دارم دارم کارم روازدست میدم اگه میتونید کمکم کنیدممنون

  2. شهرزاد گفته

   سلام کاش یک راه ارتباطی با خودتون معرفی کنید

 43. وحید گفته

  هزینش فقط فاتحه برا پدر مادرمه‌فقط و فقط فاتحه

  1. ناشناس گفته

   خدارحمت کنه پدرومادرت روکه اینجوری تربیت کردن داری به ملت کمک میکنید
   روح پدرومادرت شاد

 44. وحید گفته

  اگر مدیر گروه خواستن من مجانی بهتون میدم.اصلا پول نمیخوام..فقط هزینه امد و رفت کرمانشاه رو دارید که اونم خوتون پرداخت میکنید برا رفت وبرگشت

 45. وحید گفته

  سلام دوستان..یه خبر خوب برا همه کسانی که برص دارن بدم..من تو ضمینه طب سنتی فعالیت دارم..بعد از دو سال بالاخره تونستم دارویی گیاهی درست کنم که بعد از یک ماه کاملا جایی که برص داره رو به رنگ پوست در میاره بدون اینکه کوچکترین نشانه ای باقی بمونه..دارو به صورت مالیدنی هست..سال اول باید یه ماه هر روز روزی دو ساعت رو پوست بمونه که کاملا رنگ پوست رو بر میگردونه به رنگ بقیه پوست بدن .کاملا عادی میشه پوست.بعد از دو سال دوباره یک هفته به همون قسمت پوست میمالیم ..توجه کنین فقط سال اول یک ماه استفاده میشه.سپس هر دو سال یک هفته میمالیم..الان در حال رفت و امد هستم برای ثبت این دارو که انشالله به راحتی همه شما عزیزان بتونین راحت به این دارو دسترسی پیدا کنین..فقط دعا کنین اذیت نکن برا ثبت این دارو تو ایران…اگه بتونم اینجا ثبت کنم این دارو با قیمت کمتر از صد هزار تومان به دستتون میرسه.ولی اگه نشه مجبوریم به کشورای اروپایی بفروشیم برا ثبت که خدا میدونه چقد برش میگردونن به ایران..انشالله ثبت بشه کمتر از یک سال دیگه به دست همه میرسه با پایینترین قیمت و دست تمام کلاه بردارا رو کوتاه میکنیم که از احساسات شما عزیزان سوء استفاده میکنن..در هر صورت چه اینجا ثبت بشه چه خارج این دارو به دستتون میرسه..تقدیم به تمام مردم عزیز ایران و مردم دنیا..این دارو رو تقدیم میکنم به روح مادر و پدر عزیزم..در پناه خداوند باشید

  1. خانم محمدی گفته

   سلام خانم محمدی هستم از همدان دختر من هم برص داره 13 سالشه میتونی کمکم کنید از این دارو بهم بفروشی

  2. وحید گفته

   سلام ..من اصلا برا پول اینکارو نکردم.خانم محمدی انشالله به دست همه میرسه خیلی زود.اصلا نگران نباشید ‌برص هن پروندش بسته شد خداروشکر

  3. مصطفی گفته

   سلام با آرزوی سلامتی برای شما و همه بیماران
   دوست عزیز من از سال1382 تا کنون نزدیک به 15 ساله که به این بیماری دچار شدم الان 40 سالم هست و دست هام تا مچ روی پیشانی ومچ پاهام کامل و ارنجم و لبهام هم دچار لکه سفیدی شده چون پوستمم سبزه هست بیشتر نشون میده ممنون میشم اگه بتونید به من و باقی دوستان کمکی کنید . صمیمانه ازتون تشکر میکنم . مصطفی

  4. مصطفی گفته

   جناب محمدی عزیز منتظر پاسخ شما هستم

  5. Adrina گفته

   سلام آقا وحید ببخشید مامان منم چند وقته این مشکل رو داره خیلی غصه میخوره منم کرمانشاهی هستم توروخدا اگه ممکنه آدرستون رو بدید بیام دارو ازتون بگیرم اصلانم هزینش برام مهم نیست فقط مامانم خوب بشه

  6. فرنوش گفته

   سلام عزیزم من هم مدتیه که دچار این مشکل تو ناحیه سینه شدم اولش خیلی کوچیک بود ولی چون مصادف شد با بارداری نتونستم برم برای درمان بعد از زایمان رفتم برای درمان که متاسفانه لکه بزرگتر شده بود دو ماه هم از محلول استفاده کردم بعدش آفتاب گرفتم ولی اصلا اثر نداشت بازم مراجعه کردم دکتر قرص رنگدانه ساز داده البته هنوز استفاده نکردم تو رو خدا اگه راه حلی دارین به من هم بگین خیلی میترسم پخش بشه به بقیه جاهای بدنم لطفت من رو هم راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون شماره من *********
   ///شماره موبایل شما حذف شد///
   باسلام و وقت بخیر لطفا از قرار دادن شماره موبایل در بخش نظرات خودداری بفرمایید . باعث ایجاد مزاحمت و دردسر براتون میشه . آدرس ایمیل شما در سیستم ما ثبت شد. در صورتی که خبری از روش های درمانی جدید بشه ، سریعا بهتون ایمیل ارسال میکنیم .
   باتشکر
   حسینی

  7. arash گفته

   سلام وحید خوبی داداش این دارو رو به منم بده دیگه خسته شدم از بس کورتن زدم پیشرفت نکنه هر چی بگی تقدیم میکنم