چگونه ميتوان مژه هاي واقعا زيبا داشت ؟

زیبایی چشمان بیشتر مدیون مژه های پر پشت است. اما همه که دارای مژه های پر پشت نیستند.
آرایشگران راه هایی را می دانند تا مژه های کوتاه و نازک و کم پشت را با روش های ساده ولی علمی چنان نشان دهند که باور کردنی نیست.

شما با توجه به نکاتی که ذکر می شود از حالا با این روش آشنا می شوید:

قبل از هر آرایشی صورت و چشمان خود را کاملاً تمیز کنید تا چربی های زاید و گرد و خاک پاک شود و لایه کدر روی صورت از بین برود. اطراف چشم و مژه را با برس مخصوص تمیز کنید و اگر مژه ها بهم چسبیده بود آنها را باز کنید.
[box type=”success” align=”alignright” class=”1″ width=”250″ ]برای اینکه به مژه ها فرم دهید از فرمژه استفاده کنید. قبل از استفاده از مواد آرایشی بهتر است تا مژه ها را با فرمژه حالت بدهید. مخصوصاً اگر مژه های شما صاف هستند. برای این کار فرمژه را که مثل قیچی است باز کنید و ردیف مژه های بالایی خود را بین دو لبه آن قرار دهید و فرمژه را به آرامی ببندید و 10 تا 20 ثانیه آن را نگه دارید. خیلی محکم لبه های فرمژه را فشار ندهید. این کار باعث ناهمواری در یکدست فر شدن مژه ها می کند. مژه های پایینی را فر نزنید. قبل از کنار کشیدن فرمژه لبه ها را کاملاً باز کنید. در حین کار با فرمژه کاملاً با آرامی و دقت کار کنید، چون می توانید مژه های خود را از دست بدهید. اگر که بخواهید سریع انجام بدهید ممکن است کنترل فرمژه را از دست بدهید. با فر زدن مژه های خود بلافاصله متوجه زیبایی و بزرگ شدن چشمهای خود خواهید شد. [/box]
برای ضخامت و رنگ دادن به مژه از ریمل (ماسکارا) استفاده کنید.
ماسکارا ها در رنگ های سیاه و قهوه ای، سیاه مایل به خاکستری آبی و در رنگ های فانتزی دیگری در بازار پیدا و بفروش می رسند. بیشتر افراد رنگ سیاه آن را ترجیح می دهند. برای اینکه طبیعی تر بوده و به همه نوع چشمی می آید.
اگر موهای شما خیلی بلوند هست رنگ قهوه ای جلوه ی بهتری به آن خواهد داد.
دو نوع ریمل وجود دارد: معمولی که برای روز و شب استفاده می شود و اثر ضد آب برای عروس و افرادی که در هوای بارانی و یا افرادی که شنا می کنند مورد استفاده قرار می گیرد.

تهيه و تنظيم : مجله با علم

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است