موهایتان را چه مدلی درست می‌کنید؟ آیا گیج و دستپاچه هستید؟ در اینجا ۵ ایده‌ی ساده برای مدل موهایتان در تعطیلات بیان می‌کنیم که انجام دادنشان آسان است، و آنقدر به روز هستند که با هر لباسی هماهنگ می‌شوند.

قبلا گفته‌ام و باز هم می‌گویم: یک موی بد می‌تواند لباس عالی و اوقات خوش شما را خراب کند. مسلما برای من اتفاق افتاده که لباس‌هایم را بخاطر موهای غیر قابل کنترلم عوض کنم. اما چرا باید بخاطر بد ماندن موها، یک لباس خوب را هدر دهیم؟

در اینجا می‌خواهم چند مدل مو به شما معرفی کنم که ساده درست می‌شوند، شیک بنظر می‌آیند و بسیار مناسبند.
زمان، واقعا گرانبها و بسیار محدود است.علاوه بر اینها ما با همکاران و شرکای تجاری‌مان روبرو می‌شویم؛ پس می‌خواهیم که بهترین ظاهرمان را داشته باشیم.

اگر شما هم مانند من باشید، احتمالا ساعت‌ها وقت ندارید که با خیال راحت برای مهمانی شب، موهایتان را درست کنید. بیایید نگاهی بیندازیم به چند مدل موی دوست داشتنی که درست کردنشان نسبتا آسان است، و موهایتان را زیباتر خواهند کرد. با این مدلها مطمئنا در هر مناسبتی، بهترین ظاهر را خواهید داشت.

 

موهای بسیار جذاب

اگر من فقط یک مقاله‌ی دیگر در مورد اینکه داشتن موهای بلند بعد از سن خاصی ناجور است بخوانم، از عصبانیت فریاد می‌کشم! مطمئنا کسی این قوانین احمقانه را در مورد موهای بلند ایجاد کرده، و اگر شما ۴۰ ساله هستید و موی بلندی دارید، حدس می‌زنم که می‌خواهید آنها را کوتاه کنید.

فقط می‌توانم یک چیز در اینباره بگویم: قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد! من متعلق به دهه ۸۰ میلادی هستم، یعنی زمانی که موهای بلند، رایج بود. هیچ چیزی نمی‌تواند مانند موهای بلند، لایه لایه و بسیار جذاب باشد. هر چه بلندتر باشد، بهتر است!

این تعطیلات می‌تواند الهام بخش موهای جذاب باشد، پس چرا به موهایتان کمک نمی‌کنید تا ظاهری فوق العاده داشته باشند؟ اینکار را با یک سشوار خوب شروع کنید. اگر می‌توانید در یک آرایشگاه، بطور حرفه‌ای موهایتان را سشوار بکشید، پس به آرایشگاه بروید. اگر نه، موهایتان رابخوبی بشویید، کمی اسپری حجم دهنده روی آن بزنید یا قبل از سشوار زدن از موس مو استفاده کنید.

از یک برس بزرگ گرد استفاده کنید، موهایتان را به چند بخش تقسیم کنید و آنها را دور برستان بپیچید و سشوار بکشید تا حالت فر به خود بگیرد. می‌توانید بجای اینکار از بیگودی استفاده کنید تا همان ظاهر جذاب را داشته باشید.

وقتی کارتان با سشوار تمام شد، سرتان را وارونه کنید، انگشتانتان را لای موها ببرید و با انگشت، کمی آنها را شانه کنید. سپس سرتان را بالا بیاورید. با اینکار، مو حجم پیدا می‌کند و زیباتر بنظر می‌رسد.

در آخر هم از یک اسپری مو استفاده کنید تا به حفظ حالت مدل مویتان در طول مهمانی کمک کند. بعنوان یک کار اضافه، من شخصا دوست دارم که سشوار موهایم را با کمی پوش دادن به موها به پایان برسانم. هرچه بزرگتر، بهتر!

۵ مدل مو که می‌توانید در تعطیلات امتحان کنید

دم اسبی آراسته

من قبلا معتقد بودم که موهای دم اسبی برای افراد تنبل است و باید برای دختران کوچک و در محیط باشگاه مورد استفاده قرار گیرد. اما تعجب آور است که مدل دم اسبی، اینقدر پیشرفت کرده است! دم اسبی آراسته، شیک و مد روز است. همچنین این مدل، لباس زیبای شما را کامل می‌کند، زیرا برای جلب توجه با لباستان رقابت نمی‌کند.

این دم اسبی آراسته، بسیار آسان است. موهایتان را شانه کنید تا گره‌هایش باز شوند. انگشتانتان را روی دو طرف سرتان و درست جلوی گوشهایتان بگذارید و موها را به عقب بکشید. تمام مویی که جمع کرده اید را در یک دست بگیرید. اگر می‌خواید ساده باشید، فقط کافی است تمام موهایتان را به سمت عقب ببرید و صاف کنید و سپس با یک کش مو ببندید.

اگر می‌خواهید کمی جذاب‌تر باشید، ریشه‌ی موهایتان را با یک شانه پوش دهید، به ریشه‌ی موها کمی اسپری بزنید و سپس با یک کش ببندید. برای یک موقعیت رسمی، مطمئن شوید که هیچ جای موهایتان، نامرتب نباشد. شاید مجبور شوید برای مرتب کردن موهایتان، چند بار با انگشتان، آنها را شانه کنید.

برای ظاهری واقعا آراسته هم، قسمت کوچکی از موی دم اسبی را جدا کنید، بوسیله اتو، آنرا صاف کنید و دور کش مویتان بپیچید تامعلوم نشود و ظاهر موهایتان نیز زیباتر شود.

اگر این مرحله را انجام ندهید، هنوز هم فوق العاده خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که اگر دم اسبی تان را بیش از حد بالا ببندید، شبیه چیر لیدرها (دختران تشویق کننده‌ی تیم‌های ورزشی) خواهید شد! بنابراین حواستان به موقعیتتان باشد، و بهترین محل را برای دم اسبی جدید و شیک‌تان انتخاب کنید.

 

موی یکطرفه

من یکی از طرفداران پر و پا قرص مدل موی یکطرفه هستم و فکر می‌کنم که این مدل، برای همه‌ی افراد، زیبا و جذاب است. این مدل، بسیار ساده است و با بستن یک دم اسبی قدیمی شروع می‌شود. این مدل می‌تواند به راحتی و خیلی سریع ظاهر شما را از خوب به فوق العاده تبدیل کند!

این مدل برای افرادی که مدل مویی کاملا آراسته می‌خواهند مناسب نیست، زیرا کمی نامرتب است و صادقانه بگویم که زیبایی‌اش هم، بخاطر نامرتب بودنش است!

اگر اولین بار است که می‌خواهید این مدل را امتحان کنید، بعد از اینکه یک روز از دوش گرفتنان گذشت، آن را انجام دهید. اگر موهایتان کمی کثیف باشد، از روی شانه‌هایتان لیز نخواهد خورد، همان چیزی که ما می‌خواهیم.

من ترجیح می‌دهم که این مدل را با کمی شامپوی خشک آغاز کنم تا مو حجیم‌تر شود. اگر شامپوی خشک ندارید، می‌توانید برای حجم دادن به موها، آنها را پوش دهید. از انگشتانتان برای بستن یک دم اسبی زیبا استفاده کنید، اما این بار روی یک طرف سرتان.

هر یک از دو طرف سر برای این مدل مناسب هستند، پس سمتی که برایتان بهتر است را انتخاب کنید. گاهی اوقات، لباستان تعیین می‌کند که کدام سمت بهتر است، مثلا اگر لباستان یک بند یکطرفه‌ی شیک دارد، شاید دوست نداشته باشید که آن را پنهان کنید.

دم اسبی‌تان را پوش دهید تا کمی حجم پیدا کند و سپس آن را به شکل دم خرگوشی شل بپیچید و به سرتان سنجاق بزنید. به یاد داشته باشید که نمی‌خواهیم مثل موهای پرنس لیلا کاملا آراسته و تمیز شود.

اگر مدل مویتان نامرتب بنظر می‌آید و انتهای موهایتان به جهت مخالف و سیخ ایستاده، نگران نباشید. این مسئله، بخشی از زیبایی این مدل است. برای کمک به حفظ این مدل در طول شب یا روز از مقدار مناسبی اسپری مو استفاده کنید.

نکته: من از طرفداران سنجاق‌های چسبان مو هستم. این سنجاق‌ها را روی یک حوله‌ی کاغذی بگذارید و برای چسبناک کردن آنها، روی آنها اسپری مو بزنید. هنگامیکه کمی خشک شدند، از آنها برای جمع کردن موها روی سرتان استفاده کنید.

برای رسیدن به بهترین نتایج، سمت چین دار (شیار دار) سنجاق باید پایین باشد. یعنی قسمت صاف سنجاق به سمت بالا روی مو قرار بگیرد. من هم تا مدت‌ها، روش درست استفاده از سنجاق را نمی‌دانستم و اشتباهی آن را بکار می‌بردم.

۵ مدل مو که می‌توانید در تعطیلات امتحان کنید

لوازم زینتی مو

یک مهمانی در تعطیلات، بهترین بهانه برای استفاده از وسایل زینتی مو است. من، تل‌هایی با سنگ مصنوعی براق، کش‌های درخشان و کلیپس‌هایی دیده‌ام که شبیه جواهر هستند. لوازم تزئینی موهایتان می‌تواند یک چیز ساده و عادی باشد یا یک شیء فوق العاده.

اگر موهای بلندی دارید، بیشتر، از موهایتان استفاده کنید. هیچ چیز تماشایی‌تر از موهای بلند نیست و این موها با یک تل درخشان، زیباتر هم می‌شوند. لوازم تزئینی برای موهای کوتاه نیز بسیار مفیدند، مثلا برای افرادی که موهایشان آنقدر بلند نیست که بتوانند آن را در بالای سرشان جمع کنند.

جواهرات مو می‌توانند فورا ظاهر مدل موی شما را رسمی و تشریفاتی کنند. من این ظاهر را در طول تعطیلات دوست دارم زیرا این فرصت را به شما می‌دهد که لوازم تزئینی فوق العاده‌ای مانند یک سنجاق سر خوشه انگوری یا یک گیره‌ی سر خوش ساخت را به نمایش بگذارید.

۵ مدل مو که می‌توانید در تعطیلات امتحان کنید

بافتن موها

اگر موهایتان در یک روز خاص مثلا در یک مهمانی مهم در تعطیلات، درست حالت نمی‌گیرد، بافت مو، راه حل مناسبی برای شماست و اگر بدرستی انجام شود، می‌تواند بسیار شیک باشد. بافت فرانسوی و بافت از زیر، رسمی‌تر از بافت‌های معمولی است.

یکی از مدل موهای مورد علاقه‌ی من، بافت فرانسوی کوچکی است که با یک بافت یکطرفه ترکیب می‌شود. برای این مدل، موهایتان را به یک طرف، فرق باز کنید. حالا باید در امتداد فرق سرتان، موها را فرانسوی ببافید.

قسمت جلوی موهایتان را از قسمت چتری تا تاج سر جدا کنید و ببافید. هنگامیکه تا قسمت پشت گوشتان بافتید، با یک کش همرنگ مویتان، آن را ببندید. سپس بقیه‌ی موها را ساده ببافید و بافت فرانسوی را با آن ترکیب کنید و به روی شانه‌هایتان تغییر جهت دهید.

بسیار خب خانم‌ها، اینها مدل موهای مورد علاقه‌ی من برای تعطیلات هستند. تغییر دادن موها در تعطیلات، نوعی سرگرمی‌است. گاهی اوقات چیز ساده‌ای مانند تغییر در نحوه‌ی باز کردن فرق سر، می‌تواند تفاوت زیادی در کل ظاهر شما ایجاد کند.

دوست دارم بدانم مدل موهای مورد علاقه‌ی شما برای تعطیلات چه مدل‌هاییست. ایده‌های خود را در مورد مدل موها در تعطیلات، با ما در میان بگذارید.

 

منبع : سرخاب سفیداب