هنرمندان | حرف های خواندنی از محمد علیزاده درباره مرتضی پاشایی

اخبار,اخبار فرهنگی ,محمد علیزاده

 

مرتضی قلب‌ها را تسخیر كرد
من مرتضی پاشایی را از زمانی می‌شناسم كه مردم ایران او را نمی‌شناختند؛ از زمانی كه قطعه «یكی هست» را تازه خوانده بود اما كارهایش آنقدر همه‌‌گیر نشده بود. تا آنجایی كه توانستم به عنوان برادر و همراه كنارش بودم. روز اول كه مرتضی را دیدم شك نداشتم كه این پسر به‌خاطر فرم صدا و استعدادی كه در ملودی‌سازی دارد یك‌روزی قلب آدم‌ها را تسخیر می‌كند. من در ایران چند نفر از خوانندگان را در زمینه ملودی بااستعداد می‌دانستم كه مرتضی یكی از آنها بود و همیشه در مورد ملودی‌سازی‌ها به او می‌گفتم و همیشه تشویق‌اش می‌كردم و احساس می‌كردم سوای اینكه یك خواننده خوب است، ملودی‌ساز بسیار باهوشی است و همیشه پیش بزرگان تعریف مرتضی بوده و با افتخار هم از او تعریف می‌كردم چون احساس می‌كردم این استعداد نباید دفن شود و این استعداد باید شكوفا شود.

من برای مرگ مرتضی پاشایی به عنوان یك برادر، همراه و دوست، ناراحت بودم اما مرگ حق است و من همیشه راضی‌ام به رضای خدا. شخصا بیشتر ناراحت مرگ یك استعداد هستم چون مرتضی بسیار بااستعداد بود.

اخبار,اخبار فرهنگی ,محمد علیزاده

 

كنسرت به یاد مرتضی
كنسرت زمستانه دارم و قطعا به یاد مرتضی، كنسرتی را برگزار می‌كنم كه درخور شأن موسیقایی مردم باشد. توركنسرت در شهرستان‌های شمالی و جنوبی را دارم كه به وقت اعلام می‌شود و در خدمت مردم هستم.

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,محمد علیزاده

آخرین روز بیمارستان
من، مهدی كرد، مهرزاد امیرخانی، علی لهراسبی و چند نفر از دوستانش كاملا در جریان بیماری مرتضی بودیم. همه ما یك‌سال به سختی زندگی كردیم. درست است كه مرتضی درد می‌كشید اما ما هم روح‌مان آزرده بود. با جناب دكتر توكلی به‌خاطر مرتضی ارتباطم خیلی بیشتر شد و حال و احوال مرتضی را از ایشان می‌پرسیدم نه از خودش. هربار كه با دكتر صحبت می‌كردم به من امید می‌داد اما از ته چشمانش می‌خواندم كه می‌خواهد حال من را خوب كند و این حس را داشتم. من همیشه از روز 23آبان ترس داشتم؛ یك سال ترس داشتم و نمی‌خواستم آن روز را ببینم اما متاسفانه دیدم و رضای خدا در بردن مرتضی بوده.

دوست خوبم بود و همیشه تلاش كردم برادر خوبی برایش باشم و امیدوارم این اتفاق افتاده باشد. دوست نداشتم این روزها را ببینم كه متاسفانه دیدم و روزهای آخر در بیمارستان، روزها و احوالات خوبی نبود. تازه مردم متوجه شده بودند كه مرتضی از بین ما خواهد رفت و مرتضی روی تخت بیمارستان بود و من مجبور بودم در لابی بیمارستان به مردم لبخند بزنم و از سلامتی مرتضی بگویم. شاید یك‌سال دربرابر افرادی كه از مرتضی سوال می‌كردند، فیلم بازی كردم اما من همیشه دوست دارم كه دوستانم در بلندترین قله و با قدرت باشند و دوست نداشتم از ناتوانی و بیماری دوستم برای مردم بگویم. دوست داشتم مردم همین‌طور عاشقانه موسیقی مرتضی را گوش بدهند.

این یك‌سال مرتضی درد كشید اما اطرافیانش روح‌شان درد گرفت و همه ما منتظر چنین روزی بودیم اما از آنجایی كه انسان با امید زنده است، امید داشتیم و دعا می‌كردیم اما قطعا خدا از ما بیشتر می‌داند و خدا مالك مرتضی بود. قطعا هرچه مالك تصمیم بگیرد، همان حق است و ما راضی هستیم به رضای او و امیدوارم در آغوش خدا آسوده بخوابد و باآن صدای بااحساس و زیبایش درگوش خدا و برای او بخواند.

روز واقعه
روزی كه مرتضی فوت شد، آمبولانس گوشه حیاط بیمارستان بود و كسی اجازه نداشت وارد شود اما من این اجازه را گرفتم و بالای سر مرتضی رفتم و از او حلالیت گرفتم که اگر دوست خوبی برایش نبودم یا در بیمارستان یا آن یك‌سال آخر نتوانستم به او كمك كنم. امیدوارم روحش در پناه خدا همیشه موفق و آرام باشد. حرف‌های زیادی باهم می‌زدیم و خلوت داشتیم. رازهای بسیاری در سینه من هست و اجازه بدهید هیچ وقت فاش نشود.

خیلی رازها در سینه من، مهدی كرد، میلاد ترابی و دوستان دیگر مرتضی هست اما ما هیچ وقت این رازها را نمی‌گوییم درمورد صحبت‌های مرتضی و كسانی كه به مرتضی همیشه كم لطفی كردند و من آنها را در مراسم و روز تشییع می‌دیدم كه گریه می‌كردند و من در دلم به آنها لبخند می‌زدم. اجازه بدهید این رازها در قلب من بماند تا روح مرتضی شاد باشد.

 

اخبار,اخبار فرهنگی ,محمد علیزاده

سورپرایز
مرتضی در جایگاه خودش یك خواننده بسیار خوب بود. ملودی و كارهایی كه ساخته است به صدای خودش می‌آید و فقط صدای خودش می‌تواند آنها را زنده نگه دارد نه صدای خواننده‌ای دیگر. من سعی می‌كنم ادامه راه را بدهم و در اولین كنسرتم یك سورپرایز خیلی خوب برای مرتضی دارم چون به عنوان یك دوست باید این‌كار را انجام دهم تا از من راضی باشد.

به آنها فقط لبخند می‌زنم
در این مدتی كه مرتضی رفت، حرف و حدیث‌های زیادی از گوشه و كنار می‌شنیدم اما در مقابل تمام حرف و حدیث‌ها به احترام مرتضی و خانواده‌اش كه عزیز من هستند و همیشه دوست‌شان دارم، سكوت كردم و امیدوارم این حواشی از اطراف مرتضی برداشته شود. شخصا وقتی پشت سرم حرفی زده می‌شود، فقط لبخند می‌زنم اما ممكن است خانواده و اطرافیان مرتضی ناراحت شوند. از تمام حاشیه‌سازها خواهش می‌كنم سكوت كنند و حرفی نزنند و اجازه بدهند مرتضی در آغوش خدا آرام بخوابد.

اخبار فرهنگی – مجله زندگی ایده آل

 

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است