درست کردن انگور ژله ای,مواد لازم برای انگور ژله ای

آماده سازی : 20 دقیقه 
پخت : 120 دقیقه 

مواد لازم برای 8 نفر :

 آب انگور سفید  2 فنجان
 آب سرد 1 فنجان
 ژلاتین  3 بسته
شکر 1/3 فنجان
سیب قرمز و خرد شده 1 عدد
انگور سبز و بنفش بی دانه و نصف شده 1 پیاله

 

طرز تهیه :

1- 2 فنجان آبمیوه را در تابه با دمای رو به بالا بجوشانید .

2- در همین حال، آب را در یک ظرف بزرگ و با حرارت ثابت بریزید، سپس ژلاتین را روی آب پخش کنید، اجازه بدهید به مدت 3 دقیقه بماند، بعد آب میوه را اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا در ژلاتین حل بشود(2 تا 3 دقیقه). شکر را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا حل شود و آنرا در آب انگور بنفش بریزید (یا آب انگور سفید).

3- سپس مواد را 1 ساعت در یخچال بگذارید تا مواد کمی ثبات پیدا کنند .  زمان به اندازه ظرف و سرمای یخچال شما بستگی دارد. بعد از گذشت 1 ساعت هر 5 یا 10 دقیقه مواد را چک کنید چرا که بعد از آن ساعت مواد به سرعت سفت می شوند.( قبل از بسته شدن ژله )

4- قبل از بسته شدن ژله، به آرامی مخلوط را تا زمانی که یکدست شود هم بزنید. فقط با ملاقه 6 فنجان در قالب ها به اندازه حدود 1سانتی متر یرای پوشش زیر آنها بریزید. سیب را در لایه های ژله بخوابانید و به سمت هر شیار در قالب هل بدهید، به آرامی با ملاقه لایه های نازکی دیگر از ژله را روی میوه ها بریزید تا به خوبی در جایشان قرار بگیرند. انگورها را با ژله باقی مانده در یک کاسه مخلوط کنید، سپس به آرامی با ملاقه مخلوط را در قالب بریزید و بالای آن را صاف کنید. قالب را با مواد بالای آن یا پلاستیک بسته بندی بدون دست کاری ژله ها کاور کنید.

5- سپس مواد را تا کاملا سفت شوند حدود 4 ساعت در یخچال بگذارید، بعد آن را مزه کنید و اگر آماده بود آن را با انگشتهایتان لمس کنید اگر که انگشتتان به آن نچسبید یعنی اینکه کار انجام شده است.

درست کردن انگور ژله ای,مواد لازم برای انگور ژله ای

 

منبع : beryooni.com

 

کلید واژه ها: ژله ای با طعمی خوشمزه و خوش رنگ،ژله،طرز تهیه ژله انگور ژله سیب و انگور،ژله سیب،طرز تهیه ژله سیب تزیین ژله سیب،زله انگور بنفش،ژله انگور زرد ژله انگوری،ژله انگوری تزیینی،ژله انگور و سیب خرد شده  ژله ای با طعمی خوشمزه و خوش رنگ،ژله،طرز تهیه ژله انگور ژله سیب و انگور،ژله سیب،طرز تهیه ژله سیب تزیین ژله سیب،زله انگور بنفش،ژله انگور زرد ژله انگوری،ژله انگوری تزیینی،ژله انگور و سیب خرد شده