نگهداری گل حسن يوسف

 

نام علمي : coleus

نام فارسي : حسن يوسف

این گیاه به شكل های مختلفی وجود دارد كه ممكن است از نگاه اول گیاهان متفاوتی به نظر آیند ولی تمامی آنها دارای نام واحد ونیازمند شرایط یكسانی هستند با این تفاوت كه دارای پسوندهایی نیزمی باشند مانند :

حسن یوسف معمولی و حسن یوسف رنیلت.

حسن یوسف ها به خاطر زیبایی رنگ برگ هایشان هم درون آپارتمان و هم در بیرون در ردیف گیاهان پرارزش و دوست داشتنی می باشند.انواعی ازآنها با رنگهای صورتی و قرمز و رنگ ارغوانی ، قرمز وسبز تحت عنوان ملكه دنباله قرمز وجود دارند . تمام انواع حسن یوسف به راحتی در آب ریشه دار می شوند و می توانند در آب خالص هم به خوبی رشد كنند .

 

 

طریقه پرورش :

 

1- از لحاظ نیاز نوری: این گیاه روزانه چهار ساعت و بیشتر به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و از لحاظ نور مصنوعی به میزان 800 شمع در مدت 12 ساعت در روز به نور نیاز دارد . لازم به ذكر است كه در صورت فراهم نبودن شرایط نوری این گیاه به حالت علفی یا سبز كامل در می آید كه در این صورت از جذابیت و زیبایی آن كاسته می شود .

2- میزان درجه حرارت مورد نیاز : در روز 30-25 درجه سانتی گرادو در شب 25-20 درجه سانتی گراد می باشد .

3- میزان آبیاری : آبياري بصورت دائمی و خاك بايد هميشه مرطوب باشد .

4- نوع خاك : نصف پیمانه خاك رس و یك پیمانه خاك برگ ویك پیمانه ماسه شكسته می باشد .

5- هرس : چون گیاه حسن یوسف دارای رشد سریعی می باشد جهت جلوگیری از رشد سریع و بی قواره شدن آن بایستی جوانه انتهای نوك ساقه را هر زمان كه لازم شد قیچی كنید .

6- روش تكثیر : این گیاه را می توان در تمام فصول به روش قلمه زنی ساقه در محیط كنترل شده تكثیر نمود. در ضمن قلمه های این گیاه در بهار و تابستان به راحتی در آب ریشه دار می شوند .

نگهداری گل حسن يوسفنگهداری گل حسن يوسف

نگهداری گل حسن يوسف

نگهداری گل حسن يوسف

نگهداری گل حسن يوسف

منبع:بیتوته
کلید واژه ها: آشنایی با طریقه پرورش،میزان آبیاری و نوع خاک گیاه حسن یوسف گیاه حسن یوسف،گیاه حسن یوسف در چه دمایی رشد میکند گیاه حسن یوسفی،گیاه حسن یوسف هلندی،گیاه حسن یوسف چیست گل حسن یوسف،آفت گیاه حسن یوسف طرز نگهداری گیاه حسن یوسف،عکس گیاه حسن یوسف روش تکثیر گیاه حسن یوسف،دمای گیاه حسن یوسف گل،حسن یوسف،عکس های زیبا از گیاه و گل حسن یوسف هرس گیاه حسن یوسف،روش قلمه زنی ساقه گیاه حسن یوسف  آشنایی با طریقه پرورش،میزان آبیاری و نوع خاک گیاه حسن یوسف گیاه حسن یوسف،گیاه حسن یوسف در چه دمایی رشد میکند گیاه حسن یوسفی،گیاه حسن یوسف هلندی،گیاه حسن یوسف چیست گل حسن یوسف،آفت گیاه حسن یوسف طرز نگهداری گیاه حسن یوسف،عکس گیاه حسن یوسف روش تکثیر گیاه حسن یوسف،دمای گیاه حسن یوسف گل،حسن یوسف،عکس های زیبا از گیاه و گل حسن یوسف هرس گیاه حسن یوسف،روش قلمه زنی ساقه گیاه حسن یوسف