زیبایی پوست | ۶ نکته‌ی ساده در مورد مراقبت از پوست در زمستان

آب و هوای سرد زمستان در راه است. با تغییر فصل، تغییر بزرگی در پوست بوجود می‌آید. بیایید با این ۶ نکته‌ی ساده که در مورد مراقبت از پوست در زمستان است، برای آب و هوای سرد آماده شویم.

۶ نکته‌ی ساده برای مراقبت از پوست در زمستان

من عاشق تغییر فصول و هرچیزی هستم که همراه آن است. هوای سرد، طراوت و تازگی خاصی دارد، و پوشیدن لباس‌های گرم هم خیلی جالب است. زمستان کمد لباس را تغییر می‌دهد، لباس‌های شنا، لباس‌های تابستانی، و شلوارک‌ها به ته کمد می‌روند و شلوارهای بلند، ژاکت‌های بافتنی گرم و لباس‌های پشمی بیرون می‌آیند.

من هر زمانی که بتوانم جوراب‌های پشمی و یک ژاکت راحت بپوشم، احساس خوشی دارم. فقط تنها جنبه‌ی منفی زمستان این است که آب و هوای سرد، می‌تواند بر پوست تاثیر بدی بگذارد. پس همانطور که کمد لباستان را زمستانی می‌کنید، باید پوستتان را هم برای زمستان آماده کنید.

در زیر نکات ساده‌ای برای مراقبت از پوستتان در زمستان آورده‌ایم که باعث می‌شود پوستتان در سردترین و طوفانی‌ترین روزها هم فوق العاده بنظر برسد.
پوست شما در آب و هوای سرد در معرض عوامل بسیاری قرار می‌گیرد که می‌توانند بر آن تاثیر بگذارد. تصور کنید که در محیط گرم خانه و کنار شومینه هستید، یا حتی تصور کنید که در حال رانندگی با ماشین هستید و بخاری ماشین به صورتتان باد گرم می‌زند.

رفت و آمد به محیط بیرون و داخل و از دمای گرم به سرد در طول روز، می‌تواند به پوستتان آسیب برساند.

از سوی دیگر در زمستان، هوا بسیار خشک می‌شود. هنگامیکه این اتفاق می‌افتد، هوا رطوبت را از هر چیزی که بتواند می‌گیرد و متاسفانه پوست ما را هم مورد هدف قرار می‌دهد.

وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، هوا تمام سطوح رطوبت را از لایه‌های پوست می‌گیرد. باید توجه داشته باشید که این روند، استثنایی ندارد و بدون توجه به نوع پوست شما، چه خشک باشد چه چرب، رطوبت را از آن بیرون می‌کشد، و این به این معنی است که همه باید برای مراقبت از پوستشان در زمستان، کارهای بیشتری انجام دهند.

وقتی که پوست شما خشک می‌شود، ترک‌های ریزی در آن ایجاد می‌شود که در اکثر موارد شما حتی نمی‌توانید آنها را ببینید. این مسئله می‌تواند به معنی از دست رفتن رطوبت پوست شما باشد.

مشکل دیگر این ترک‌ها این است که آنها راه را برای ورود ناخالصی‌ها و مواد محرک به داخل پوست شما باز می‌کنند. متاسفانه این مسئله می‌تواند باعث شود که پوستتان نسبت به چیزهایی حساس شود که معمولا نباید تحت تاثیر آنها قرار بگیرد.

مراقبت مناسب از پوست جای بحث ندارد. اگر می‌خواهید بهترین ظاهرتان را داشته باشید، مراقبت از پوستتان یک «باید مطلق» است. درست مانند مسواک زدن دندان‌ها و دوش گرفتن، برای داشتن پوستی شفاف و درخشان، انجام یک برنامه‌ی روزانه‌ی خوب، برای مراقبت از پوست نیز بسیار ضروری است.

این کار در ماه‌های سردتر زمستان، فقط کمی بیشتر طول می‌کشد. شما باید به یاد داشته باشید که از پوستتان در مقابل عوامل محیطی داخل و خارج از منزل محافظت کنید. نکات من برای مراقبت از پوست در زمستان، آنقدر ساده هستند که همه می‌توانند انها را دنبال کنند، از جمله کسانی که از یک برنامه‌ی ساده‌ی مراقبت از پوست پیروی می‌کنند.

از دوش و حمام آب داغ و پر از بخار اجتناب کنید

هیچ چیز بهتر از یک دوش آب داغ در یک روز سرد زمستانی نیست. این کار ممکن است بر ذهن شما تاثیر درمانی بگذارد، اما روی پوستتان اثر منفی دارد. هر چه حمامتان داغ‌تر و طولانی‌تر باشد، پوستتان خشک‌تر می‌شود و بیشتر دچار خارش می‌گردد.

از آبی که بیش از اندازه داغ است استفاده نکنید، و سعی کنید که به مدت طولانی هم دوش نگیرید. بهترین چیز برای پوست شما یک دوش یا حمام سریع با آب گرم می‌باشد. وقتی دوش گرفتنتان تمام شد، به آرامی پوستتان را خشک کنید و آن را مالش ندهید.

بلافاصله روی پوستتان که هنوز مرطوب است، لوسیون بدن بمالید. این کار به جذب بیشتر لوسیون توسط پوستتان کمک خواهد کرد. روی پاشنه‌ی پاها، زانوها و آرنج‌هایتان لوسیون بیشتری بمالید، زیرا این جاها در طول زمستان بیشتر خشک می‌شوند.

تعداد دفعات لایه برداری را بیشتر کنید

همه‌ی ما اهمیت لایه برداری از پوست را می‌دانیم. این کار به حذف سلول‌های مرده از سطح پوست کمک می‌کند، و سلول‌های جوان و درخشان زیر پوست را آشکار می‌کند. این کار در فصل زمستان هنگامی که پوستتان خشک و پوسته پوسته می‌شود، واقعا مفید است.

اما یک دلیل مهم دیگر نیز برای لایه برداری پوست شما وجود دارد. لایه برداری باعث می‌شود که بقیه‌ی محصولات مراقبت از پوستی که استفاده می‌کنید، بهترین تاثیر را روی پوستتان بگذارند. با برداشتن لایه‌ای که روی پوستتان قرار گرفته، محصولات دیگر خیلی آسان‌تر به داخل پوستتان نفوذ می‌کنند.

بنابراین سرم‌ها و مرطوب کننده‌ها می‌توانند حداکثر رطوبت را به پوستتان برسانند.

به جای کرم روز از کرم شب استفاده کنید

اگر قصد ندارید که به بیرون خانه بروید و در معرض اشعه‌های UVA و UVB قرار بگیرید، می‌توانید در طول روز روی پوستتان کرم شب بمالید تا میزان رطوبت آن را افزایش دهید. کرم‌های شب، بافت چرب‌تری دارند و از لوسیون‌های معمولی روزانه، مرطوب کننده‌تر هستند.

از پوست دور چشم، بیشتر مراقبت کنید

پوست اطراف چشم شما با پوست جاهای دیگر بدنتان تفاوت دارد، چرا که فاقد غدد عرق و چربی است. به این دلیل، ناحیه‌ی حساس و ظریف اطراف چشم، بیشتر تحت تاثیر کم آبی بدن قرار می‌گیرد. همچنین دور چشم اولین جایی است که شما معمولا متوجه نشانه‌های پیری در آن می‌شوید.

آن خطوط و چین و چروک‌های نازک و ریز در گوشه‌ی بیرونی چشم، اجتناب ناپذیر هستند. برای مقابله با آنها در طول روز نیز، از یک کرم چشم قوی استفاده کنید. هنگامیکه پوستتان را برای زمستان آماده می‌کنید، می‌توانید بجای یک کرم چشم روزانه از یک کرم چشم شب قوی‌تر استفاده کنید.

زیرا بافت کرم چشم شب، چرب‌تر است و هیدراتاسیون مورد نیاز این پوست ظریف را تامین می‌کند تا پوست دور چشم در طول روز مرطوب و شاداب باشد. وقتی از خانه بیرون می‌روید، برای جلوگیری از تنگ کردن چشم‌ها از عینک دودی استفاده کنید. این حرکت‌های تکراری کوچک، می‌توانند باعث چین و چروک شوند.

همه‌ی ما به نرم کننده‌ی لب نیاز داریم

لب‌های ما بطور مرتب در حال آسیب دیدن هستند، اما در هوای سرد بیرون، و گرمای خشک محیط داخل خانه، لب‌های ما به کمک نیاز دارند. وقتی هوا سردتر می‌شود، لب‌های ما خشک می‌شوند و ترک می‌خورند، که هم دردناک است، و هم ظاهر خوشایندی ندارد.

بعضی از مردم، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شوند و برای برطرف کردن خشکی زیاد لب‌ها، به آنها زبان می‌زنند. این ترمیم سریع، بسیار موقتی است و در واقع می‌تواند شرایط را بدتر کند، زیرا لب‌ها را بیشتر خشک می‌کند. به عبارت دیگر، سعی کنید که لبتان را زبان نزنید.

بجای آن، با نرم کننده یا کرم‌های لب از آن محافظت کنید، زیرا این مواد به حفظ رطوبت و محافظت از لب در برابر این عوامل کمک می‌کنند. اگر نرم کننده‌ی لب ندارید نگران نباشید. مالیدن کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل روی لب‌ها به شما کمک خواهد کرد.

پوستتان را بپوشانید

علاوه بر مرطوب نگه داشتن پوست با کرم و لوسیون برای تغذیه‌ی بهتر، برای محافظت از پوست باید لباس‌های مناسب بپوشید. یکی از مهمترین چیزهایی که باید پوشانده شوند، دستهایتان هستند. دستهای شما بطور منظم در حال آسیب دیدن هستند، اما آب و هوای سرد، بدترین چیز است و برای محافظت از دستهایمان باید حداکثر سعی مان را بکنیم.

وقتی دست‌ها خشک می‌شوند، در پوست اطراف ناخن و بند انگشت‌ها ترک ایجاد می‌شود و این مسئله اصلا چیز خوبی نیست، چون هم ناراحت کننده است و هم به میکروب‌ها و باکتری‌ها اجازه می‌دهد که وارد بدن شوند. وقتی دست‌هایتان در معرض هوای سرد قرار می‌گیرد، دستکش بپوشید.

اگر در باران یا برف بیرون می‌روید، از دستکش‌های ضد آب استفاده کنید. دستکش‌های جذاب و زیبای زیادی وجود دارند. آنها نه تنها یک ضرورت هستند، بلکه می‌توانند برای خانم‌ها و آقایان، یک وسیله‌ی شیک و مد روز باشند.

در طول روز نیز، مخصوصا بعد از شستن دستها از کرم دست استفاده کنید. یک کرم دست کنار سینک دستشویی بگذارید تا یادتان بماند از آن استفاده نمایید. در طول روز نیز چندین بار از کرم دست استفاده کنید.

امیدوارم که این ۶ نکته‌ی مراقبت از پوست در زمستان بتواند به شما در طول این ماه‌های سرد کمک کند. نکات و راهنمایی‌هایی که در طول این ماه‌های سرد برای شما مفیدند، کدام‌ها هستند؟ نکات خود را با ما در میان بگذارید، مهم نیست که چقدر ساده یا پیچیده باشند.

 

 

منبع : سرخاب سفیداب

http://sorkhabsefidab.com/skin/6-simple-winter-skin-care-tips/

 

 

از آبی که بیش از اندازه داغ است استفاده نکنید، به مدت طولانی هم دوش نگیرید بهترین چیز برای پوست شما یک دوش یا حمام سریع با آب گرم زمستان هنگامی که پوستتان خشک و پوسته پوسته می‌شود مرطوب نگه داشتن پوست با کرم و لوسیون برای تغذیه در پوست اطراف ناخن و بند انگشت‌ها ترک ایجاد می‌شود

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است