لطافت وزیبایی پوست مردم کره، در برخورد اول توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. مسلما ژنتیک و پیروی از دستورات سالم غذایی از مهمترین عوامل داشتن این پوست زیبا و جذاب است.در اینجا طرز تهیه چند ماسک زیبایی کره ای ها و راز زیبایی این افراد را با هم می خوانیم:

از نظر كره‌ای‌ها، داشتن پوستی نرم، صاف و شفاف بدون هیچ نقصی مهم‌ترین قدم برای رسیدن به موفقیت است و برای این منظور چه مرد و چه زن از شیوه‌های سنتی و قدیمی بهره می‌برند. آن‌ها حتی در مراقبت از پوست هم به اصولی پایبند هستند. مثلاً با تكنیك لایه لایه پوست را از صدمه‌های محیطی دور می‌کنند. بر اساس آن مواد مورد نیاز لایه به لایه روی هم قرار می‌گیرند و هدف از انجام آن، كسب بهترین نتیجه و فایده از هر ماده‌ای است كه روی پوست می‌آید. كره‌ای‌ها در لایه نخست از یك لوسیون مرطوب و نرم‌كننده استفاده می‌كنند. روی این كرم سرم روشن‌كننده پوست، بعد كرم ضد آفتاب و در نهایت كرم‌های آرایشی استفاده می‌كنند. شاید پیروی از عادت کره‌ای‌ها در مراقبت از پوستشان بتواند به شما نیز در داشتن پوستی زیبا كمك كند. اکثر زنان کره‌ای ماسک‌های خانگی تهیه و برای روشن یا نرم شدن پوستشان در طول روز از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 زيبايي پوست | طرز تهيه چند نوع ماسك زيبايي زنان كره اي

ماسک‌ شیر

كره‌ای‌ها از شیر برای پاک کردن صورت استفاده می‌كنند و معتقدند شیر به نرم و لطیف شدن پوست كمك می‌كند. برای این منظور مقداری شیر كم‌چرب یا پرچرب را در كاسه‌ای بریزید و به كمك پنبه روی صورت بمالید. 15 تا 20 دقیقه صبر كنید تا شیر روی صورت خشك شود بعد آن را آب بكشید و از یك كرم مرطوب‌كننده استفاده كنید.

ماسک‌ چای سبز

چای سبز قدرت پاك‌كنندگی عمقی پوست را دارد و باعث نرم و لطیف شدن آن می‌شود و بهبوددهنده بیماری‌های پوستی است. میزان بالای نوعی آنتی اکسیدان به نام EGCG در چای از پوست در برابر رادیكال‌های آزاد محافظت و به نوسازی سلول‌های پوستی كمك می‌كند. این آنتی اکسیدان همچنین عملكردی ضد التهابی دارد و از افتادگی پوست پیشگیری می‌كند. انواع چای حاوی ویتامین‌های A، B، C، E، P، تانین، فلاونول و فلور هستند. چای سبز در مقایسه با سایر چای‌ها، ویتامین C و چای سیاه ویتامین E بیشتری دارد و می‌توان از آن‌ها به عنوان ماسك‌های روزانه استفاده كرد. برای تهیه ماسک چای، آن را دم كنید و اجازه بدهید در یخچال خنك شود. بعد صورتتان را با آن بشویید و از یك حوله گرم روی صورت استفاده كنید. سپس صورتتان را مجدداً با چای سبز خنک ‌شده آب بكشید. همچنین می‌توانید 2 قاشق غذاخوری خاك سفید را با چای سبز دم شده و 2 قطره اسانس درخت چای مخلوط‌کنید و آن را روی صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. برای تهیه ماسك از چای سیاه نیز مقداری چای سیاه را با شكر قهوه‌ای در ظرفی بجوشانید و اجازه بدهید تا درجه 40-37 خنك شود. به این مخلوط آرد اضافه كنید و آن را روی صورت بزنید و بعد از 15 دقیقه آب بكشید.

 زيبايي پوست | طرز تهيه چند نوع ماسك زيبايي زنان كره اي

ماسک ‌برنج

  برنج حاوی ویتامین E، اسیدهای چرب اصلی و نشاسته است که به نرمی پوست کمک می‌کند. همچنین برنج به افزایش رطوبت پوست و تحریك و نوسازی سلولی پوستی و استحكام پوست كمك می‌كند. ماسک برنج در کره طرفدار دارد. برای تهیه ماسك برنج ابتدا آن را آبكش كنید. آب به دست آمده سفید و حاوی نشاسته است و از آن می‌توان به عنوان لوسیون استفاده كرد. از آرد برنج هم می‌توانید ماسك نرم‌كننده درست کنید. این ماسك به خصوص برای پوست‌های حساس مناسب است. برای این منظور ابتدا مقداری روغن كنجد روی بدن بمالید بعد یك قاشق غذاخوری آرد برنج را با شیر مخلوط‌کنید و لایه‌ای ضخیم روی پوست قرار دهید. بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. این ماسك آرام‌بخش، نرم‌كننده و روشن‌كننده پوست است.

ماسک ‌آب گازدار

كره‌ای‌ها از آب گازدار برای روشن كردن پوستشان استفاده می‌كنند. آب گازدار غنی از ریزمغذی‌هایی مثل كلسیم، منیزیم و بی‌كربنات است و به پاك شدن آلودگی‌ها از روی پوست و افزایش جریان خون كمك می‌کند. مراقب باشید که از آب گازدار برای شستشوی روزانه پوست استفاده نکنید زیرا به شدت محرك است.

ماسك تخم‌مرغ و عسل

برای تهیه این ماسک سفیده تخم‌مرغ را با یك قاشق غذاخوری عسل مخلوط‌کنید و قبل از خواب روی صورت بمالید. اجازه بدهید ماسك روی صورتتان خشك شود. بعد آن را با آب ولرم بشویید. سفیده تخم‌مرغ محرك سلول‌های پوستی و افزایش‌دهنده جریان خون است و تأثیرات آن در تسریع بهبود زخم‌های پوستی و سوختگی به اثبات رسیده است.

راز لطافت پوست کره‌ای‌ها

ماسك عسل

یك قاشق غذاخوری عسل را با شیر خشک و سفیده تخم‌مرغ مخلوط‌کنید و به كمك یك دستمال روی صورت قرار دهید. بعد از 20 دقیقه می‌توانید آن را بشویید. این ماسك مخصوصاً برای افرادی كه پوست خشكی دارند مناسب است و انجام آن هر 2 هفته یک‌بار توصیه می‌شود.

منبع : مه شو

mahsho.com

كليد واژه ها :  از نظر كره‌ای‌ها، داشتن پوستی نرم، صاف و شفاف زنان کره‌ای ماسک‌های خانگی تهیه و برای روشن یا نرم ضد التهابی دارد و از افتادگی پوست پیشگیری می‌كند كره‌ای‌ها از آب گازدار برای روشن كردن پوستشان كره‌ای‌ها از شیر برای پاک کردن صورت استفاده می‌كنند كره‌ای‌ها در لایه نخست از یك لوسیون مرطوب و نرم‌كننده لطافت وزیبایی پوست مردم کره، در برخورد اول ماسک برنج در کره طرفدار دارد. مهمترین عوامل داشتن این پوست زیبا و جذاب پیروی از عادت کره‌ای‌ها در مراقبت از پوستشان چای سبز قدرت پاك‌كنندگی عمقی پوست را دارد از نظر كره‌ای‌ها، داشتن پوستی نرم، صاف و شفاف زنان کره‌ای ماسک‌های خانگی تهیه و برای روشن یا نرم ضد التهابی دارد و از افتادگی پوست پیشگیری می‌كند كره‌ای‌ها از آب گازدار برای روشن كردن پوستشان كره‌ای‌ها از شیر برای پاک کردن صورت استفاده می‌كنند كره‌ای‌ها در لایه نخست از یك لوسیون مرطوب و نرم‌كننده لطافت وزیبایی پوست مردم کره، در برخورد اول ماسک برنج در کره طرفدار دارد. مهمترین عوامل داشتن این پوست زیبا و جذاب پیروی از عادت کره‌ای‌ها در مراقبت از پوستشان چای سبز قدرت پاك‌كنندگی عمقی پوست را دارد