معمولا خانم های مسن یا افرادی که به هر دلیل صورت آنها دچار چین و چروک  شده و پلک چشم ها کمی افتادگی پیدا کرده است، سعی می کنند کمتر آرایش کنند.این کار شاید دلایل مختلفی داشته باشد اما گاهی اصلی ترین دلیل آن، نداشتن اطلاعات کافی از اصول صحیح آرایش و چهره آرایی است.

MAHSHO7688

سایه مناسب برای پلک های افتاده کدام رنگ است؟

افرادی که پلک آنها دچار کمی افتادگی شده ،بهتر است قسمت بیرونی چشم ها را آرایش کنند.همچنین برای استفاده از خط چشم لازم است بدانند که مدل نازک می تواند انتخاب بهتری باشد.چون این افتادگی باعث پخش شدن مایع خط چشم شده و آرایش را خراب خواهد کرد .پس بهتر است این افراد با داشتن چنین شرایطی، ترجیحا خط چشم را حذف کرده و یاآن را نازک بکشند و از خط چشم هایی که کمتر پخش میشوند استفاده نمایند.

در ضمن، سایه نخودی مایل به کرم باعث می شود که این افتادگی کمتر نمایان شود.

برای حالت دادن چشم ها، سایه های تیره مثل رنگ قهوه ای تیره یا دودی می تواند نتیجه خوبی داشته باشند. در مورد چشم های ریز ،بهتر است سایه را به صورت باریک و کشیده نزنید، زیرا چشم را کوچکتر از حد طبیعی خود نشان می دهد.

کدام رنگ کانسیلر مناسب تر است؟

خانم ها می دانند که برای پوشاندن تیرگی چشم ها بهتر است از کانسیلر استفاده کنند، اما اشتباه برخی از این افراد، در انتخاب رنگ کانسیلر است.این افراد فکر می کنند که هر چه رنگ کانسیلر روشن تر باشد، تاثیر بهتری در پوشاندن این تیرگی خواهد داشت.در صورتیکه  رنگ کانسیلر ی که یک یا دو درجه از رنگ پوست روشن تر باشد، تیرگی دور چشم را کمتر نشان می دهد و در غیر اینصورت، سفیدی طبیعی چشم ها را از حالت طبیعی خارج خواهد کرد.

در ضمن در هنگام زدن کرم پودر ،اول آن را در تمام نواحی سفت صورت مثل پیشانی، گونه ها و چانه، به صورت مورب  پخش کرده و در مرحله بعد،برای یک دست کردن کرم پودر در همه جای صورت،باقیمانده کرم پودر روی  قلم یا نوک انگشتان را به آرامی و ملایمت زیر چشم ها بمالید.فراموش نکنید که هرگز کرم پودر را به طور مستقیم بر روی چروک ها نمالید.چرا که در بین چروک ها جمع شده و موجب می شود  اینخطوط و چروک ها بیشتر به چشم بیایند.

 

منبع : مه شو

mahsho.com