زيبايي پوست | روشهاي خانگي براي داشتن پوستي زيبا با استفاده از موز

موز همیشه در دسترس است و به آسانی‌ در فروشگاه‌های‌ محلتان پیدا می‌شود. این میوه حاوی پتاسیم، ویتامین ب، ویتامین ث و تریپتوفان (یکی از آمینو اسید‌های مورد نیاز بدن) است که به شادابی پوست و طراوت موی‌ خشک کمک می‌کند.

23-banana-face-mask-230812

در این راهنما قصد داریم سه دستورالعمل خانگی‌ با استفاده از موز را آموزش دهیم که کمک می‌کند در روزهای گرم و خشک، نرم و ابریشمین بمانید.

نرم کننده‌ و هیدراته کننده‌ی مو

نصف موز رسیده

نصف آواکادو رسيده

۲ قاشق چای‌خوری‌ ماست ساده

۱ قاشق غذاخوری‌ روغن زیتون خالص

شانه‌ی‌ دندانه درشت

کلاه حمام یک بار مصرف

موز و آواکادو را در کاسه‌ای‌ ریخته و له کنید تا صاف و یکدست شوند، سپس ماست و روغن زیتون را به آن بیافزایید. موهای‌تان را با شامپو بشویید و با حوله خشک کنید. ماسک نرم کننده را کاملا به موهایتان بمالید و از پوست سر دور نگاه دارید و از شانه‌ی‌ دندانه درشت استفاده کنید تا مطمئن شوید که به طور مساوی‌ روی‌ موهایتان پخش شده است.

موهایتان را دم خرگوشی‌ ببندید و سرتان را با یک کلاه حمام یک بار مصرف بپوشای‌د. ۲۰ تا ۲۵ دقیقه استراحت کنید، سپس موهایتان را در حمام آبکشی‌ کنید، و از شامپو برای‌ شستن کامل نرم کننده استفاده نمایید.

لایه بردار پوست و مرطوب کننده‌ی بدن

۱ عدد موز رسیده

۴ عدد توت فرنگی‌ بزرگ

۲ عدد قاشق غذاخوری‌ روغن زی‌تون فوق بکر

نصف فنجان شکر

موز و توت فرنگی‌‌ها را باهم در کاسه‌ای‌ له کنید تا خمیر صاف و یکدستی‌ بدست آید، سپس روغن زیتون و شکر را به آن اضافه کنید. تمام مواد را به خوبی‌ باهم مخلوط کی‌د تا غلظت یکسانی‌ بدست بیاید. در حمام، مخلوط را با حرکات دایره‌ای به تمام بدنتان بمای‌د و ۳ دقیقه صبر کنید.

پوستتان را با آب گرم بشویید، به آهستگی‌ پوستتان را خشک کنید و سپس از مرطوب کننده‌ی‌ معمولتان استفاده نمایید.

ماسک روشن کننده

نصف موز رسیده

یک چهارم فنجان آرد جو دوسر

موز را له کنید تا زماینکه نرم و یکدست شود و آن‌را با آرد جوی دوسر مخلوط کنید. صورتتان را بشویید و مخلوط را روی‌ پوستتان بگذارید، گذارید که مخلوط به چشمتان و یا اطراف آن مالیده شود، و سپس اجازه دهید مخلوط ۱۰ دقیقه روی‌ صورتتان بماند. سپس با آب گرم بشویید و از تونر و مرطوب کننده‌ی‌ معمولتان استفاده نمایید.

نکته: قبل از استفاده از ماسک، کمی از آن را بر روی پوستتان امتحان کنید و مطمئن شوید پوستتان به آن حساسیت نداشته باشد. این کار را برای هر محصول آرایشی جدیدی که می‌گیرید انجام دهید

منبع : سرخاب سفيداب

http://sorkhabsefidab.com/skin/diy-banana-beauty-recipes/

 

 

كليد واژه ها :  نرم کننده‌ و هیدراته کننده‌ی مو با موز موز و آواکادو را در کاسه‌ای‌ ریخته و له کنید لایه بردار پوست و مرطوب کننده‌ی بدن با موز ماسك موز ماسك موز وعسل طرز تهيه ماسك موز ماسك موز براي مو ماسك موز براي مو ماسك موز براي صورت نرم کننده‌ و هیدراته کننده‌ی مو با موز موز و آواکادو را در کاسه‌ای‌ ریخته و له کنید لایه بردار پوست و مرطوب کننده‌ی بدن با موز ماسك موز ماسك موز وعسل طرز تهيه ماسك موز ماسك موز براي مو ماسك موز براي مو ماسك موز براي صورت نرم کننده‌ و هیدراته کننده‌ی مو با موز موز و آواکادو را در کاسه‌ای‌ ریخته و له کنید لایه بردار پوست و مرطوب کننده‌ی بدن با موز ماسك موز ماسك موز وعسل طرز تهيه ماسك موز ماسك موز براي مو ماسك موز براي مو ماسك موز براي صورت

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است