بهداشت پوست | طرز تهیه ماسک طبیعی برای درمان جوش صورت

برای بهبود جوش هایی که به جوش غرور جوانی معروف هستند، کارهای زیادی می توان انجام داد که یکی از بهترین راه های درمانی آن، استفاده از انواع ماسک است. ماسک جوانه گندم، ماسک نشاسته، ماسک پیاز و ماسک سفیده تخم مرغ از جمله ماسک های عالی برای بهبود جوش های غرور جوانی به شمار می آیند. در ادامه به طرز تهیه و استفاده از این ماسک ها خواهیم پرداخت:
۱- ماسک پیاز:

بهداشت پوست | طرز تهیه ماسک طبیعی برای درمان جوش صورت
یک عدد پیاز متوسط را رنده کرده و از صافی رد کنید. سپس با پنبه آن را بر روی پوست خود بمالید. باقی مانده پیازها را با یک قاشق مرباخوری عسل مخلوط کنید. در این زمان حتما آب پیازی که از اول بر پوست خود مالیده اید، خشک شده است. اکنون این ماسکی را که تهیه کرده اید را به آرامی بر روی تمام پوست خود البته بجز دور چشم ، پخش نمایید. بعد از ۱۵ دقیقه می توانید پوستتان را با آب سرد بشویید.
۲- ماسک سفیده تخم مرغ:
یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق عرق نعنا مخلوط کرده و خوب آنها را بهم بزنید. سپس این ماسک را به حالت ماساژ و به آرامی با حرکت دورانی بر روی پوست بمالید. زمانی که از این ماسک استفاده می کنید، به هیچ عنوان نباید صحبت کنید تا کاملا خشک و جذب گردد. بنابراین، زمانی که سفیده تخم مرغ بر روی پوستتان است، پوست خود را کاملا بی حرکت نگه دارید تا چین و چروک به وجود نیاید. پس از ۱۵ دقیقه می توانید پوست خود را با آب سرد بشویید.
۳- ماسک نشاسته
برای تهیه این ماسک، ۱ قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چایخوری سرخالی نشاسته مخلوط نمایید و به آرامی و با حرکت دورانی آن را روی تمام پوست خود بمالید. پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با آب ولرم پوستتان را شستشو دهید، توجه داشته باشید هنگامی که این ماسک روی پوست است از خندیدن و هرگونه حرکت پوست خود بپرهیزید زیرا پوستتان دچار چین و چروک می شود.
۴- ماسک جوانه گندم:
برای تهیه این ماسک یک قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق چایخوری سر پر آرد جوانه گندم یا آرد نان سنگگ مخلوط کنید و آرام آرام و یکنواخت به روی پوستتان بمالید و اجازه دهید تا روی پوستتان کاملا خشک شود. پس از ۲۰ دقیقه می توانید صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک را می توانید هفته ای ۲ تا ۳ بار بر روی پوست خود استفاده نمایید.

 

 

منبع : مه شو

mahsho.com

 

 

ماسک برای صورت جوش دار ماسک برای صورت جوش دار ماسک صورت برای جای جوش ماسک مناسب برای جوش صورت ماسک جوش صورت ماسک خانگی برای جوش صورت بهترین ماسک برای از بین بردن جوش صورت ماسک صورت جوش دار ماسک جوش صورت ماسک ضد جوش صورت ماسک صورت جوش دار ماسک طبیعی برای جوش صورت ماسک صورت برای جای جوش ماسک برای صورت جوش دار ماسک برای صورت