فکر نکنم مردی در جهان باشد که دلش نخواهد آلتش چند سانتی بلندتر باشد! “این را دکتر مایکل اولیری می‌گوید که استاد جراح اورولوژی در دانشگاه پزشکی هاروارد و متخصص اورولوژی بیمارستان بوستون است.

بعد از گذشت یک قرن از تلاش برای یافتن راه‌های مشکوک و دیوانه‌وار برای بزرگ کردن آلت، هنوز خیلی کاری از دست کسی ساخته نیست. گرچه میلیون‌ها راه ازجمله قرص، کرم، تمرینات کششی بی‌رحمانه و دردناک، دستگاه‌های مختلف وحشتناک و اعمال جراحی پیش روی شماست؛ اما تقریباً هیچ‌کدامش خاصیتی ندارد و اگر به‌صورت موضعی راهی عرضه کند دارای عوارض جانبی جدی است. چقدر جدی؟ خب در مواردی آلت بزرگ‌شده شما دیگر امکان نعوظ ندارد!

دکتر اولیری می‌گوید باور کنید اگر من راه مؤثری برای بزرگ کردن آلت می‌شناختم الآن میلیاردر بودم! ولی فعلاً راهی بلد نیستم، هیچ‌کس بلد نیست!

 

penis-enlargement-products

 

 

یکی از باورهای غلط ناشی از پورنوگرافی، باور به داشتن آلت‌های بزرگ است. بیایید مرحله‌به‌مرحله واقعیت را بر اساس گفته‌های متخصصان بررسی کنیم.

 

  • یک آلت مردانه باید چقدر بزرگ باشد؟

یک آلت در حالت نعوظ طولی حدود ۱۲ تا ۱۵ سانتیمتر دارد. البته این ابعاد متوسط است و ممکن است در بعضی افراد کمی بیشتر یا کمتر باشد. بر اثر بیماری‌های خاص هورمونی یا سرطان پروستات طول آلت به کمتر از ۸ سانتیمتر می‌رسد. مطالعات نشان می‌دهد که اکثر مردانی که به دنبال بزرگ کردن آلت خودشان هستند در محدوده نرمال قرار دارند و فقط فکر می‌کنند آلت کوچکی دارند، حال‌آنکه این‌طور نیست. علت آن دیدگاه خودشان است که از زاویه بدی به آلت خودشان می‌نگرند یا تحت اثر روانی چنین تصوری دارند.

 

  • چه روشی به شما برای بزرگ شدن آلت کمک می‌کند؟

وزن کم کنید! این روش خیلی مطمئن و سالم است و معمولاً نگاه شما را عوض می‌کند. دکتر جنیفر برمان متخصص اورولوژی از بورلی‌هیلز معتقد است اکثر مردانی که فکر می‌کنند آلت کوچکی دارند کسانی هستند که اضافه‌وزن دارند. کاهش وزن در ناحیه شکم و زیر شکم کمک می‌کند بخشی که زیر چربی دفن شده بیرون آمده و نگاه خودشان و دیگران به ماجرا تغییر می‌کند.

 

  • آیا روش‌های دیگر (قرص، کرم و پماد، دستگاه‌های مختلف) سودمند هستند؟

پمپ‌های وکیومی: کار خاصی نمی‌کنند و فقط اثر چنددقیقه‌ای دارند. در نهایت نیز به بافت‌ها آسیب جدی می‌زنند.

کشش با وزن: کشش و ورزش باعث افزایش طول آلت نمی‌شود چرا که عضله نیست. دکتر اولیری می‌گوید “اگر موضوع خیلی برایتان مهم است و حاضرید برای بزرگ شدنش هر کاری بکنید و در این راه وزنه‌های سنگین به آلت‌تان آویزان کنید، ممکن است ظرف شش ماه حدود یک سانتیمتر نتیجه بگیرید که البته به قیمت پارگی بافت و خونریزی داخلی و دیگر مشکلات است”

قرص، مکمل دارویی، پمادها، کرم‌ها: دکتر جنیفر برمان می‌گوید اثربخشی هیچ‌کدام آنها ثابت نشده و البته عوارض جانبی جدی دارند. به بیان بهتر همه آنها مزخرف محض هستند.

 

  • آیا جراحی برای بزرگ کردن آلت تناسلی سودمند است؟

بله، جراحی می‌تواند نتیجه دهد. البته نیاز است که توصیه‌ها و هشدارهایی را در نظر داشته باشید. دقت کنید که این‌گونه جراحی‌ها فقط باید تحت نظر متخصص انجام شود.

 

هشدارها: هیچ مطالعه مشخص و یا هیچ تحقیق کاملی وجود ندارد که اینگونه جراحی‌ها را تایید کند. عوارض جانبی این جراحی‌ها آنقدر جدی هسن که ممکن است همان آلت معمولی را هم از دست داده یا غیرقابل استفاده کنید. عوارض جراحی می‌تواند شامل عفونت جدی، آسیب عصبی، کاهش جدی حساسیت و لذت، اشکال در نعوظ، زخم‌های جدی، کج شدن و فرو رفتگی، ناصافی و درد جدی باشد. آخرین مطالعه انجام شده بر روی ۴۲ مرد اروپایی نشان می‌دهد که تنها ۳۵ درصد آنها از عمل جراحی راضی بودند.

 

  • وقتی از سایز آلت راضی نیستید راه حل چیست؟

۱.اطلاعات کافی کسب کنید. احتمال اینکه اشتباه کنید و سایز معمول یا حتی مناسبی داشته باشید خیلی زیاد است.

۲.با روانشناس مشورت کنید. شاید مشکل شما در زناشویی موارد دیگری باشد و نه سایز آلت.

۳.باید بدانید که به شدت تحت تأثیر رسانه و پورنوگرافی هستید. دکتر برمان می‌گوید “هدف اصلی تبلیغات بزرگ کردن آلت تناسلی مردانی هستند که فکر می‌کنند تمام قدرت آن‌ها در شلوارشان است! ”

۴.یان کرنرمی‌گوید “آلت بزرگ می‌تواند مشکل جدی در رابطه جنسی ایجاد کند چراکه قریب به‌اتفاق زنان انسان‌های معمولی هستند و زناشویی با یک آلت بزرگ می‌تواند به‌شدت برایشان دردناک باشد. وقتی شما عاشق بوده و تا حدی کارتان را در اتاق‌خواب بلد باشید سایز چندان نقشی بازی نمی‌کند. اینکه چطور از دست و مغز و زبان و چیزهای دیگر استفاده کنید آن‌قدر مهم است که نقش سایز آلت تقریباً قابل چشم‌پوشی است”

 

منابع: وبسایت WebMD Feature