به گزارش روز نو، این فایل صوتی که توسط پلیس ترکیه شنود شده و در اختیار روزنامه‌های ملیت و هابرلر قرار گرفته به خاطر جنبه‌های غیراخلاقی آن مردم ایران و ترکیه را در بهت فرو برده و این سوال را برای همگان ایجاد کرده که چطور تاجر ایرانی برای اهداف تجاری اخلاقیات را به کثیف‌ترین شکل زیر پا گذاشته و به بدیهی‌ترین اصول اخلاقی متعهد نیست؟

از نظر مردم مسلمان این دو کشور همسایه که اتفاقا در حوزه فرهنگی و اخلاقی هم اشتراکات زیادی با هم دارند، پیشنهاد او به یک زن متاهل در حالی که خود او اعتراف به این موضوع می‌کند نهایت بی‌اخلاقی و موجب شرمساری بسیار است.

در اولین روزهای انتشار این فایل صوتی برخی مذهبی‌های جامعه ترکیه به شدت به این ماجرا اعتراض کرده و آن را یک فاجعه اخلاقی خواندند. از نظر آنها پولشویی و فساد اقتصادی تاجر ایرانی که میلیاردها دلار به اقتصاد کشورشان لطمه زده قابل تحمل‌تر از رسوایی اخلاقی مذکور بوده است.ebru1

مطابق آنچه رسانه‌های ترکیه در دو روز اخیر نوشته‌اند ظاهرا اقدام رضا ضراب مبنی بر تدارک ر *و *س *پ* ی ،همسرش ابرو را هم همانند دیگر مردم تحت تاثیر روانی قرار داده چرا که از آن روز به بعد دیگر او به دیدار همسرش در زندان نرفته است.

در اولین روزهای دستگیری رضا ضراب طی عملیات بزرگ پلیس و دادستان ترکیه در دسامبر 2013 ابرو گوندش با یک جیپ شیشه‌دودی و در حالی که چندین محافظ او را همراهی می‌کرد به زندان متریس استانبول رفت تا با همسرش دیدار کند.

او یک ساعت و نیم در زندان بود و با همسرش ملاقات داشت و مرتب برای دیدن او به زندان رفت و آمد می‌کرد.

ابرو گوندش حتی جلوی دوربین‌های تلویزیون از عشق بزرگ خود به رضا ضراب سخن گفت و گفت که با یک عشق بزرگ با او ازدواج کرده است. او جلوی دوربین برای همسر زندانی‌اش گریه کرد و از امیدهایش برای پایان این روزها گفت.ebru2

 

او در ابراز عشقش به رضا ضراب به قدری محکم و مصمم بود که حاضران به تشویق او پرداختند ولی کمتر از یک ماه از آن روز نگذشته او در کمال تعجب صدای همسرش را می‌شنود که برای مقامات پلیس دوبی ر* و *س* پ* ی تدارک می‌بیند و یکی از آن زنان بدک ا ر ه را برای خدمت ویژه به خود می‌خواهد؛ آن هم به هر شکل و با هر شرایطی، به گونه‌ای که حاضر است 500 دلار بیشتر پرداخت کند تا زن متاهل حاضر به قبول خواسته غیراخلاقی آنها شود.

رضا ضراب که همواره با اهدای هدایای گران‌قیمت به همسر هنرمندش جلوی دوربین‌ها باعث تعجب همگان می‌شد حالا به خاطر تدارک ر *و *س *پ *ی با صدایش که شاد و آمرانه است بهت همگان را برمی‌انگیزد.

رسانه‌های ترکیه حدس می‌زنند علت نرفتن ابرو گوندش به دیدار همسر ایرانی‌اش دلخوری شدید او از این ماجرا باشد. چرا که از دیدگاه آنها چیزی که بیش از هر چیزی قلب یک زن را به درد می‌آورد مسائل اخلاقی است. به‌ویژه اگر این مسئله در آن ابعاد بزرگ که رضا ضراب انجام داده، باشد و مدام این سوال را مطرح می‌کنند که آیا با افشای مکالمات غیراخلاقی رضا ضراب در حالیکه حتی به همسر خود نیز تعهد ندارد ابرو حاضر به زندگی به او خواهد بود؟

این سوال که آیا ابرو از ضراب جدا خواهد شد سوالی است که در اغلب رسانه‌ها مطرح می‌شود؛ کمااینکه به خاطر جنبه‌های غیراخلاقی آن در مورد هر فرد دیگری غیر از ابرو هم چنین سوال‌هایی پیش می‌آید.

البته این تمام ماجرا نیست. در همان روزهای اول دستگیری رضا ضراب به اتهام فساد مالی، کاربران اینترنتی ترکیه شعرهایی ساختند که خواننده مشهور را به خاطر تخلفات همسر ایرانی‌اش دستمایه طنز و نکوهش قرار می‌داد.ebru

یکی از این شعرها به این صورت بود:

یورو دلار ساییلدی / ابرو دوشوب باییلدی
گوزل اولکمین آدی / یولسوزلوکلا یاییلدی

ترجمه فارسی:
دلار و یورو را شمردند / ابرو (گوندش) افتاد و غش کرد
اسم کشور زیبایم / با ننگ فساد آغشته شد

در جوکی هم نوشتند: ابرو پس از چهل سال موفق شد یک شوهر پولدار پیدا کند، آن را هم دولت مصادره کرد.

برخی می‌گویند شاید ابرو گوندش دچار شوک شده. چرا که وقاحت و بی‌شرمی اخلاقی در مکالمات شنودشده همسرش به قدری بالاست که کمترین واکنش می‌تواند شوک باشد. آن هم از سوی کسی که جلوی دوربین‌ها با تحکم از عشق بزرگ به او سخن گفته است.

اخبار سیاسی – روز نو