گياهان دارويي | درمان نفخ شكم نوزاد شيرخوار با استفاده از دمنوش

 نفخ معده,درمان نفخ معده, رازیانه,خواص  رازیانه

می‌توانید مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید و جلوی گریه و بی‌قراری‌های ناشی از نفخ را در او بگیرید.

«شیرخوار یک ساله‌ای دارم که مدام نفخ می‌کند. خودم هم زیاد نفخ می‌کنم. به‌همین دلیل مداوم نبات می‌خورم. شنیده‌ام که دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می‌کند. آیا این باور درست است؟ می‌توانم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟

در طب سنتی، اعتقاد بر این است که گیاه رازیانه می‌تواند برای کاهش نفخ موثر باشد. این گیاه، خشک‌کننده رطوبت، تقویت‌کننده معده،‌ بازکننده انسداد مجاری سینه، کبد، طحال، کلیه‌ها و مثانه هم محسوب می‌شود. رازیانه می‌تواند باعث تسکین دردهای ناشی از سردی هم بشود. ضمن اینکه مصرف دمنوش این گیاه برای شما که نوزاد شیرخوار دارید، بسیار مناسب است زیرا رازیانه، افزایش‌دهنده شیر هم است. بهتر است بدانید که جوشانده تخم رازیانه با گل گاوزبان برای رفع تپش قلب و جوشانده آن با انجیر برای رفع تنگی‌نفس و سرفه مفید است. می‌توانید شیره این گیاه را برای کاهش نفخ و درد، به شکم نوزاد بمالید.

دمنوش یک قاشق چای‌خوری رازیانه با زیره سبز نکوبیده در یک استکان آب جوش هم تاحد مطلوبی مشکل نفخ را حل خواهد کرد. می‌توانید مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید و جلوی گریه و بی‌قراری‌های ناشی از نفخ را در او بگیرید. البته بهتر است برای بررسی بیشتر به متخصص گوارش مراجعه کنید تا مشکلتان هرچه سریع‌تر تشخیص داده و درمان شود.

دکتر مریم مقیمی، متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران

 

منبع:aftabir.com

 

 

كليد واژه ها :  مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید شیرخوار یک ساله‌ای دارم که مدام نفخ می‌کند دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می‌کند می‌توانم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟ گیاه رازیانه می‌تواند برای کاهش نفخ موثر باشد مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید شیرخوار یک ساله‌ای دارم که مدام نفخ می‌کند دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می‌کند می‌توانم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟ گیاه رازیانه می‌تواند برای کاهش نفخ موثر باشد مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید شیرخوار یک ساله‌ای دارم که مدام نفخ می‌کند دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می‌کند می‌توانم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟ گیاه رازیانه می‌تواند برای کاهش نفخ موثر باشد

اشتراک در تاپیک
اطلاع رسانی از
0 نظرات
Inline Feedbacks
نمایش همه کامت ها
0
در مورد این موضوع کامنت بزار :)x