طرز تهیه تارت گلابی و بادام

مواد لازم برای خمیر تارت :

آرد  100گرم

پودر بادام  25 گرم

کره   60 گرم

آب   3 قاشق سوپ خوری

مواد لازم برای وسط تارت :
گلابی ( به صورت کمپوت )  400 گرم

کره  50 گرم

پودر قند  50 گرم

تخم مرغ  2 عدد

پودر بادام  100 گرم

پودر کاکائو 2 قاشق سوپخوری

مواد لازم برای سس شکلات :
پودر قند  50 گرم
عسل  3 قاشق سوپخوری
آب  100 میلی لیتر
شکلات قهوه ای   175 گرم
کره   2 قاشق سوپخوری یا 25 گرم

طرز تهیه خمیر تارت :
یک قالب گرد با قطر 20 سانتیمتر را چرب کنید. آنگاه آرد را در یک کاسه الک کرده و با پودر بادام  ( هر قاشق سوپ خوری پودر بادام ، 5 گرم می باشد ) مخلوط کنید. سپس با نوک انگشتان کره را با آرد مخلوط کنید تا آرد به صورت گلوله گلوله در آید.

اکنون به حد کافی آب اضافه کنید تا خمیر نرمی به دست آید. بعد از آماده شدن خمیر، آن را به مدت 10 دقیقه داخل یک کیسه پلاستیکی در فریزر بگذارید. خمیر را در کف ظرف تارت پهن کنید و با چنگال آن را سوراخ کرده و در یخچال بگذارید. این خمیر باید تا زمانی که مواد داخل آن آماده می شود، در جای سرد بماند.

طرز تهیه مواد وسط تارت :
گلابی های کمپوت شده را در صافی ریخته تا آب اضافی آنها گرفته شود.  کره  و پودرقند را با همزن برقی هم بزنید تا پوک شود. بعد تخم مرغ  ها را یکی یکی اضافه کنید و هم بزنید. سپس پودر کاکائو  و پودر بادام  را اضافه کنید. بعد از این که مواد داخل تارت آماده شد، روی خمیر پهن شده در قالب بریزید و گلابی ها را روی آن بچینید. سپس در فر200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا مواد داخل تارت نیز پف کند. پس از سرد شدن، پودر قند را روی آن بپاشید.

طرز تهیه سس شکلات :
پودر قند را با عسل  و آب در ظرفی فلزی مخلوط کرده و روی حرارت ملایم هم بزنید تا پودر قند حل شود. آن گاه به مدت 1 دقیقه بجوشانید و سپس از روی حرارت بردارید. حالا شکلات  و کره را اضافه کرده و هم بزنید تا ش کلات  ذوب شود. این سس را همراه با تارت سرو کنید.

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است