افرادی که چشم های حساسی دارند، بهتر است دقت بیشتری در انتخاب محصول آرایشی خود داشته باشند.چرا که انتخاب نادرست در این مورد می تواند منجر به آب ریزش و قرمزی چشم ها شود.

 

آرایش چشم، یکی از زیباترین بخش های آرایشی خانم ها محسوب می شود.حال اگر فردی از لنز استفاده می کند یا چشمان حساسی دارد، باید از این بخش صرف نظر نماید؟

متاسفانه چشم های حساس، بیشتر مستعد تورم، قرمزی، آب ریزش، خارش و پوسته پوسته شدن هستند و در برخی موارد، حتی ممکن است فرد دچارعفونت های چشمی شود.

بنابراین برای جلوگیری از چنین عوارضی، لازم است این افراد با دقت بیشتری محصولات آرایشی خود را انتخاب نمایند.

آرايش و زيبايي | اگر چشماني حساس داريد ،درهنگام آرايش به اين نكات توجه نماييد

 سایه چشم

در مورد سایه چشم، به جای نوع پودری آن، از سایه هایی با پایه ژلی یا کرمی استفاده کنید.سایه های پودری ممکن است با ورود به داخل چشم، موجب عفونت های چشمی شوند.

از سایه های شیمر و اکلیلی پرهیز کنید و به محض ورود سایه به داخل چشم ها، سریعا چشم ها را با آب سرد شستشو دهید.

خط چشم

در عوض خط چشم های مایع، نوع وکس کرمی آن را انتخاب کنید.خط چشم هاي مایع، حاوی لاتکس هستند که ممکن است با ورورد به داخل چشم، موجب درد و قرمزی چشم ها شود.اما در هنگام استفاده از خط چشم های وکسی، مطمئن هستید که از گوشه داخلی چشم به داخل نفوذ نکرده و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

در ضمن ، وقتی از مداد چشم استفاده می کنید، همیشه نوک مداد را تراشیده نگه دارید تا با فشار کمتری آن را پشت چشم بکشید و به این ترتیب از چشم ها محافظت خواهد شد.

ریمل

ریمل، از ابزار بسیار مهم آرایشی است که معمولا هیچ آرایشی بدون آن تکمیل نخواهد شد.در انتخاب ریمل برای چشم های حساس، از ریمل های ضد حساسیت و حجم دهنده استفاده کنید.

از ریمل های بلند کننده ای که حاوی میکروفایبر هستند، پرهیز کنید، چرا که می توانند با ورود به داخل چشم، موجب درد و تورم چشم ها شوند.

سعی کنید کمتر از ریمل های ضد آب استفاده کنید.زیرا پاک کردن آن کمی دشوار بوده و ممکن است باعث آسیب به چشم ها شود.

در ضمن برای جلوگیری از رشد باکتری ها و عوارض بعدی آن، افرادی که چشم های حساسی دارند، لازم است که هر دو ماه ریمل خود را تجدید نمایند.

و بالاخره نکته بسیار مهم در مورد ریمل ها که بهتر است توجه خاصی به آن داشته باشید این است که برس ریمل را زیاد وارد و خارج ریمل نکنید، زیرا اینکار، با ورود هوا به داخل ریمل، موجب ورود باکتری ها به مواد ریمل و صدمه به چشم ها خواهد شد.

پاک کننده چشم

پیشنهاد می کنیم از پاک کننده هایی که خاص چشم های حساس فرموله شده اند، استفاده نمایید.این پاک کننده ها بدون هیچ گونه تحریک، خارش یا خشکی، آرایش چشم ها را به خوبی پاک می کنند.

آرايش و زيبايي | اگر چشماني حساس داريد ،درهنگام آرايش به اين نكات توجه نماييد

نکات مهم

در خرید لوازم آرایشی، محصولاتی را انتخاب کنید که علاوه بر معتبر و استاندارد بودن، برچسب ضد آلرژی یا ضد آکنه هم داشته باشند. اینگونه محصولات ، مورد تائید بوده و مانع از تحریک خواهند شد.

تمام محصولات آرایشی استاندارد، حاوی مواد نگهدارنده ای هستند که مانع از رشد باکتری ها می شوند.اما به هر حال، با گذشت زمان و در صورتیکه در محصولات آرایشی به خوبی بسته نشده باشد، باکتری ها به داخل مواد نفوذ کرده و تکثیر می بابند و همین امر، ممکن است منجر به التهاب قرنیه و حتی ورم ملتحمه چشم شود.

بهترین راه حل این است که محصولات آرایشی قدیمی را هر ۳ تا ۴ ماه تعویض کرده و در آنها را به خوبی ببندید.

در ضمن، آنهایی را انتخاب کنید که فاقد عطر و بو باشند.چرا که حساسیت برخی افراد به رایحه ای خاص، ممکن است موجب واکنش آلرژیک شود.

فراموش نکنید که قبل از خرید محصولات آرایشی، برچسب آنرا به دقت مطالعه نمایید.محصولات حاوی نیکل و لانولین می توانند موجب خارش، قرمزی و پوسته پوسته شدن چشم ها شود.

مراقب چشم های زیبای خود باشید.

 

mahsho.com

 

كليد واژه ها :  افرادی که چشم های حساسی دارند، آرایش چشم، یکی از زیباترین بخش های آرایشی خانم ها تورم، قرمزی، آب ریزش، خارش و پوسته پوسته شدن در مورد سایه چشم، به جای نوع پودری آن از سایه های شیمر و اکلیلی پرهیز کنید خط چشم هاي مایع، حاوی لاتکس هستند وقتی از مداد چشم استفاده می کنید، از ریمل های ضد حساسیت و حجم دهنده استفاده کنید افرادی که چشم های حساسی دارند، آرایش چشم، یکی از زیباترین بخش های آرایشی خانم ها تورم، قرمزی، آب ریزش، خارش و پوسته پوسته شدن در مورد سایه چشم، به جای نوع پودری آن از سایه های شیمر و اکلیلی پرهیز کنید خط چشم هاي مایع، حاوی لاتکس هستند وقتی از مداد چشم استفاده می کنید، از ریمل های ضد حساسیت و حجم دهنده استفاده کنید افرادی که چشم های حساسی دارند، آرایش چشم، یکی از زیباترین بخش های آرایشی خانم ها تورم، قرمزی، آب ریزش، خارش و پوسته پوسته شدن در مورد سایه چشم، به جای نوع پودری آن از سایه های شیمر و اکلیلی پرهیز کنید خط چشم هاي مایع، حاوی لاتکس هستند وقتی از مداد چشم استفاده می کنید، از ریمل های ضد حساسیت و حجم دهنده استفاده کنید