چگونه بهترین و مناسب ترین سینه بند را انتخاب کنیم؟

بر طبق آمار ، حدود ۸۰% خانم ها از سینه بند هایی با اندازه های نامناسب استفاده میکنند.از آنجایی که پوشیدن اندازه ی نامناسب سینه بند در طولانی مدت باعث آسیب به بافت پ س ت ا ن شده و یکی از علل سرطان پ س ت ا ن میباشد ، اگر شما از نحوه ی صحیح انتخاب سایز مناسب برای خود آگاهی کافی ندارید با ما همراه باشید تا به بهترین اندازه برای خود دست یابید.
به یاد داشته باشید که بهترین همراه شما در این زمینه آینه می باشد.در اینجا ما به ۱۴ نشانه ی سایز نادرست سینه بند اشاره میکنیم.
قبل از شروع دانستن این نکته ضروری است که همیشه در زمان خرید و انتخاب سینه بند ، از گره ی اول (که گشادتر می باشد) استفاده کنید و معیار ها را با آن بسنجید چرا که با گذشت زمان و در اثر شستشو و پوشیدن مداوم باعث کشش در بافت پارچه ی سینه بند شده و از گره ی دوم (که تنگ تر است) در آینده استفاده نمایید.

نشانه های نادرست بودن اندازه ی بند پشتی سینه بند

۱)بندهای پشتی سینه بند به پشت شما فشار می آورند

اگر بندهای پشتی سینه بند شما به درون بدنتان فرو می روند و باعث ظاهر شدن توده های چربی برجسته میشوند و یا علامت قرمز رنگ بر روی پوست شما بر جا میگذارند،این سینه بند برای شما بسیار تنگ است و شما باید اندازه ی بند را بزرگتر کنید.

۲)می توانید بندهای پشتی سینه بند را بیش از ۵ سانتیمتر از پشتتان دور کنید

در صورتی که بندهای پشتی سینه بند را بکشید و این فاصله (فاصله بند تا پشت بدن) بیش از ۵ سانتیمتر شود سینه بند شما خیلی شل است و باید بند را جمع تر کنید.

۳)بندهای سینه بند به شانه هایتان فشار می آورند

شاید این مسئله سخت ترین بخش برای درک اندازه مناسب سینه بند باشد.بندهای پشتی سینه بند مسئول تحمل ۸۰% پشتیبانی از سینه های شما هستند و بندهای شانه ای تنها ۲۰% این مسئولیت را برعهده دارند.اگر بندهای شانه ای به درون شانه هایتان فرو میروند ، فشار زیادی بر بندهای شانه ای قرار گرفته اند و این نشان دهنده ی شل بودن بند پشتی سینه بند می باشد که باید تنگ تر شود و در واقع باید بین این دو بند تناسب ۸۰ به ۲۰ برقرار باشد.

۴)بند پشتی سینه بند در موازات زمین نیست

در صورتی که بند پشتی سینه بند موازی با زمین نیست و حالت انحنا به خود گرفته است باید درست شود و موازی زمین قرار بگیرد.

۵)دو انگشت فاصله

در صورتی که بیش از دو انگشت بین بند پشتی سینه بند و بدن شما فاصله وجود داشته باشد نیاز به تنگتر کردن بند دارید تا فقط دو انگشت فاصله وجود داشته باشد و اگر فاصله کمتر از دو انگشت است باید گشادتر شود.

۶)بند پشتی به صورت مسطح پشت شما قرار نمیگیرد

وقتی سینه بند را میپوشید اگر بین بند پشتی و پشت شما فاصله باشد باید بند را تنگ تر کنید.گرچه بندهای پشتی سینه بند مهمترین بخش عملکردی سینه بند ها هست ولی به این نکته هم باید توجه کنید که هرچه اندازه بند را کوچک تر یا بزرگتر کنید باید اقدامی برعکس آن را برای اندازه ی گودی سینه بند انجام دهید تا تناسب کلی سینه بند مناسب باشد.

سایز نادرست سینه بند

نشانه های نادرست بودن اندازه ی گودی
(گودی سینه بند بخشی است که سینه ها درون آنها قرار میگیرند)

۷)دوخت زیر گودی

گودی سینه بند باید تمام سینه را در بر بگیرد و دوخت زیر گودی باید بر روی قفسه سینه قرار بگیرد و اگر این دوخت بر روی بافت سینه قرار بگیرد به معنی کوچک بودن گودی سینه بند است.

۸)سیخونک زدن در ناحیه بازو

اگر دوخت زیر سینه بند در ناحیه نزدیک بازو به شما فشار میاورد و باعث احساس ضربه به بازوهای شما میشود ، اندازه ی گودی سینه بند کوچک است و باید سایز بزرگتری انتخاب کنید.

۹)همسطح نبودن دوخت زیرین

اگر دوخت زیر گودی سینه بند بر روی قفسه سینه شما به صورت همسطح قرار نمیگرید ، این بار نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید.

۱۰)چروک شدن گودی

اگر از سینه بند های پارچه ای (غیر ابری) استفاده میکنید و قسمت بالایی سینه بند بخشی بیشتر از سینه های شما را میپوشانند این سینه بند برای شما بزرگ است و باید سایز گودی را کوچکتر انتخاب کنید.

۱۱)برجسته شدن بافت سینه

در صورتی که سینه هایتان به صورت برجسته از بالا و اطراف سینه بند بیرون میزند نیز سایز کوچکی را انتخاب کرده اید.بازهم تاکید میکنیم که اندازه ی گودی باید تمام بافت پ س ت ا ن را دربرگیرد و تنگ یا گشاد نباشد.

۱۲)محل اتصال دو گودی سینه بند

اگر بین پارچه ی بین دو گودی سینه بند و بدنتان میتوانید انگشتتان را قرار دهید،سایز گودی را باید بزرگتر انتخاب کنید!چرا که کوچک بودن اندازه ی گودی باعث کشیده شدن محل اتصال دو گودی شده و آن را از بدن شما دورتر میکند.
هنگام انتخاب سینه بند مناسب همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بسیار کمی از خانم ها هستند که سینه هایشان دقیقا به یک اندازه اند بنابر این همیشه اندازه ی گودی سینه بند را با سینه ی بزرگتر تنظیم کنید.ثانیا یکی از راه های کمکی برای اینکه بدانید سایز مناسبی را انتخاب کرده اید پوشیدن یک تی شرت تنگ می باشد.اینکار شما را قادر میسازد انتخاب مناسب تری داشته باشید و ایرادها را بهتر ببینید.

نشانه هایی که بندهای شانه ای درست تنظیم نشده اند

۱۳)بندها از روی شانه سر میخورند

اگر بندها از روی شانه هایتان سر میخورند بسیار شل هستند.اگر قابلیت تنظیم دارند کشش آنها را بیشتر کنید.

۱۴)فاصله دو انگشت

نباید فاصله ای بیشتر از دو انگشت بین بندهای شانه ای و شانه هایتان وجود داشته باشد.

در نهایت یادآور میشویم که حتما سینه بندی با سایز مناسب انتخاب کنید.بسیاری از دختران جوان برای بزرگتر نشان دادن سینه ها و یا کوچک نشان دادنشان از سایز های بزرگتر و یا کوچکتر استفاده میکنند که این کار در طولانی مدت میتواند باعث افتادگی سینه ها و بد فرم شدن آنها و حتی اشکال در غدد شیردهی میشود و آسیبهای جبران ناپذیری را برای شما ایجاد میکند.

در صورتی که از سینه بند های ابری استفاده میکنید تاجای ممکن در منزل آنها را کنار بگذارید،این نوع سینه بند ها به دلیل قوامی که دارند از تبادل هوا در دو طرف سینه بند جلوگیری میکنند و به بافت سینه آسیب می رسانند.

همچنین به یاد داشته باشید پوشیدن سینه بند در هنگام خواب شب میتواند تا ۷۰% شانس ابتلا به سرطان سینه را در شما افزایش دهد.

 

منبع :عصر علم

پیشنهاد میشود بخوانید
نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است