موبایل | ترفندی برای اطمینان از حذف اطلاعات از دستگاه اندرویدی

اگرچه دستگاه‌های اندرویدی دارای ابزاری هستند که همه اطلاعات دستگاه از قبیل تنظیمات رایانامه را حذف می‌کند، اما این ابزار برای حذف همیشگی اطلاعات کارساز نخواهد بود و اطلاعات پاک‌شده با روش‌هایی قابل بازیابی می‌باشند. 

محققان آزمایشگاه امنیتی Avast گزارش داده‌اند که گزینه‌ی بازگردانی به حالت کارخانه یا «Factory Reset» که به صورت پیش‌فرض در این دستگاه‌ها تعبیه شده است، روش مناسبی برای حذف اطلاعات کاربر از دستگاه نیست.Avast و سایر شرکت‌های امنیتی ابزار‌های رایگان و یا حتی غیررایگان حذف اطلاعات برای دستگاه‌های اندروید ارائه کرده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد که می‌توان با طی کردن چند گام بیش‌تر، اطلاعات دستگاه را به درستی حذف کرد.

گام اول: رمز‌گذاری اطلاعات  
قبل از شروع به پاک کردن اطلاعات دستگاه بهتر است آن‌ها را رمز‌گذاری کنید تا حتی در صورت بازیابی، اطلاعات برای سایرین غیرقابل استفاده باشد و برای رمز‌گشایی یک کلید محرمانه نیاز باشد.  برای رمز‌گذاری دستگاه اندرویدی خود، وارد تنظیمات دستگاه شوید، سپس بخش Security یا امنیت را انتخاب کنید و گزینه‌ی رمز‌گذاری تلفن همراه یا Encrypt phone را انتخاب کنید.

گام دوم: بازگردانی به حالت کارخانه
مراحل بازگردانی به تنظیمات کارخانه را یک بار دیگر انجام دهید، برای این‌کار از بخش تنظیمات گزینه‌ی Backup & Reset را انتخاب کنید و سپس بازگردانی به تنظیمات کارخانه را اجرا کنید.

گام سوم: بارگذاری داده‌های بی‌مصرف
معمولاً گام‌های اول و دوم برای اکثر افراد کافی است، اما اگر قصد دارید لایه‌های حفاظتی بیش‌تری برای اطلاعات شخصی خود ایجاد کنید، حافظه‌ی تلفن همراه خود را پس از این‌که گام‌های اول و دوم را پر کردید با داده‌های جعلی مانند تصاویر، فیلم‌ها و البته دفتر‌چه‌تلفن جعلی پر کنید.

گام چهارم: مجدداً بازگردانی به حالت کارخانه
مجدداً وارد تنظیمات شوید و مراحل بازگردانی به تنظیمات کارخانه را انجام دهید.حتی اگر باز هم احساس می‌کنید اطلاعات حساسی دارید که ممکن است بازیابی شوند، گام‌های ۱ تا ۴ را چندین بار تکرار کنید.

 

cyberpolice.ir

 

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.

میانگین آراء / 5. تعداد:

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است