تبليغات و بازاريابي | شباهت بسكتبال و مديريت كسب و كار

پیروزی و شکست در ورزش بسکتبال شباهت زیادی به رویارویی ما با چالشهای هرروزه در کسب‌کار و تیمهای کاری دارد. ورزش بسکتبال درسهای زیادی دارد که می‌توان در رهبری و مدیریت کسب‌وکار از آنها استفاده کرد:
یک تیم مستعد بسازید.
این به معنی اکتشاف و استخدام جوانان بااستعداد و به طور همزمان ایجاد تیمهای پایه برای حمایت از تیم اصلی می‌باشد. ما به طور مستمر به دنبال افراد پرشور و همفکری هستیم که در ارزشها با ما مشترک باشند و گونه‌ای از مهارت حل‌مسئله خلاق که ما سازمان بهتر بسازد، برای ما فراهم آورند.
دید کاملی به زمین داشته باشید.
بهترین بازیکنان بسکتبال دید کاملی به زمین بازی دارند. آنها نه تنها مسیر پیش‌روی خود را می‌بینند، بلکه در گرماگرم بازی کل زمین را تحت نظر دارند. برای رهبران در یک کسب‌وکار این مهمترین نکته است.
lebron_playerfilegallery2
از بکارگیری یک ترکیب همیشگی و ثابت اجتناب کنید.
در بسکتبال، بازیکنان سناریوهای مختلف را از مربی خود دریافت می‌کنند و بر اساس آن تفکرات مربی را در زمین پیاده‌سازی می‌کنند. ممکن است در جریان بازی یک بازیکن در سناریوی خاصی نقش اول باشد اما در یک سناریوی دیگر نقشی حمایتی برای بازیکنان دیگر داشته باشد. این برای کسب‌وکارها نیز صدق می‌کند. مطمئناً، ما با برنامه‌ای که فکر می‌کنیم درست است شروع می‌کنیم، اما رشد بلندمدت مستلزم انعطاف‌پذیری و ریسک‌پذیری می‌باشد. به عبارت ساده‌تر اداره‌ی یک کسب‌وکار در بلندمدت جسارت می‌خواهد.

روزانه تمرین کنید.
تمرین چیزی نیست که شما وقتی خوب هستید انجام می‌دهید، بلکه چیزی است که باعث می‌شود شما خوب شوید. تمرین به معنای آموزش، تکرار، و تلاش مداوم برای رسیدن به سطوح بالاتر می‌باشد، و گاهی اوقات شخصیتی که در اثر تمرین ساخته می‌شود چیزی است که یک بازیکن را فوق‌العاده می‌سازد.
تمرین باید در ذات فرهنگ سازمان باشد، افراد باید مهارتهای ارتباطی و مهارتهای ارائه خود را تمرین کنند. این مهارتها زمانی که رقابت تنگاتنگ می‌شود به سازمانها فرصت پیشتاز بودن را می‌دهد.

به رهبران خود گوش دهید.
داشتن استعداد ممکن است باعث برنده شدن در بازی شود، اما آنچه باعث قهرمانی می‌شود، رهبری خوب است. ما باید بیاموزیم که به مربیان خود اعتماد کنیم، حتی زمانی که به طور کامل تصمیمات آنها را درک نکنیم. مربیان از طریق ترکیبی از الهام و بازخورد صادقانه، بهترین را از افراد خود می‌سازند. تیمها باید به مربیان خود ایمان داشته باشند و به تجربه و  هوشمندی آنان در موقعیتهای دشوار اعتماد کنند.
در کسب‌وکار نیز مانند بسکتبال برنده شدن مستلزم کار گروهی، شور و شوق، و تمرکز می‌باشد. همه افراد تیم، از جوانان تازه استخدام‌شده تا بازیکنان باتجربه، باید به طور یکسان برای بازی آماده باشند.

منبع : درگی

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.

میانگین آراء / 5. تعداد:

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است