تبلت | مینی تبلت ها وارد بازار میشوند؟

اوایل این هفته مایکروسافت ، ویندوز 8 همراه با آفیس خود را به شرکای سازنده، با تخفیف قابل توجهی (قیمت هر نسخه 30 دلار ) به جای 120 دلار ویندوز 8 ارایه می دهد.
البته من نمی گویم که مایکروسافت آتش به مال خود زده است چرا که اعتقاد دارم فروش 8/Windows RT برای نسخه خانگی آن بوده است.

وال استریت ژورنال به نقل از فردی که نامش ذکر نشده نوشت: مایکروسافت 30 دلار در ازای هر نسخه برای کاربرانش برای استفاده در رایانه های شخصی و تبلتها (با صفحه نمایش در اندازه های مختلف) در نظر گرفته است.
اما می توان اینطور قلمداد کرد که 30 دلارتنها برای مینی تبلت هایی با صفحه نمایش کوچکتر از 10.8 اینچ است که انتظار می رود تا پایان امسال به دست کاربران برسد.
اگر 30 دلار فقط برای صفحه نمایش کوچکتر باشد، در مورد مایکروسافت اذعان این واقعیت اجتناب ناپذیر است که تمایل دارد دستگاه هایی با صفحه نمایش کوچکتر از رایانه های شخصی با صفحه نمایش بزرگتر، ارزان تر باشد.

گفتنی است در ویندوز قبلی که مایکروسافت مجبور شد 120 دلار برای هر نسخه تعیین کند,قیمت می توانست تا 200 و 300 دلار نیز تعیین شود اما امروز در مورد عصر به اصطلاح بعد از پی سی منطقی نیست.
در ویندوز 7، مایکروسافت قیمتهایش را برای هر نسخه کاهش داد که دلیل اش این بود که در آن زمان جلوی پیش افتادن لینوکس را بگیرد. به موازات آن این اقدام مایکروسافت نیز در شکستن قیمت OEM ها در ویندوز 8 و مینی تبلتها را می توان با هدف خنثی کردن سیستم های آندرویدی تعبیر کرد.
به احتمال دیگر، همانطور که Paul Thurrott در SuperSite اقرار کرد که 30 دلاری که در مورد آن صحبت شد به نقل از وال استریت ژورنال,ممکن است قیمت پیشنهادی مایکروسافت برای مینی تبلتهایی باشد که برای ویندوز RT ساخته شده است (و نه8) به همراه آفیس 2013 RT.
کمتر و کمتر شدن OEM ها ,علاقه مندان به ویندوز RT را بیشتر می کند و ممکن است افرادی با درآمد پایین تر به فکر استفاده از ویندوز RT بیفتند.
صرف نظر از اینکه چگونه قیمت ویندوزOEM 8 مایکروسافت تغییر می کند ,بسیار هیجان زده هستم که ببینم ویندوز8 مینی تبلتها چه شکلی هستند. آیا OEM ها باز هم سیر نزولی خواهند داشت؟ آیا از نت بوکهای لمسی کمی ارزانتر خواهند بود؟ ؟ یا این مینی ویندوز 8 تبلت در حدود 500 دلار و یا به عبارت دیگر، در حدود همان قیمت RT مایکروسافت خواهد بود؟ (و امیدوارم از لحاظ کیفیت دستگاه نیز شبیه RT باشد)؟
فراموش نکنید که فروش نت بوک بود که ویندوز مایکروسافت را سرپا نگه داشت. حتی تقاضای کامپیوتر های شخصی نیز کمتر شده است.. در حالی که مایکروسافت بدون شک ترجیح می دهد سازندگان PC را مجبور کند تا آنجا که بازار اجازه می دهد , یک نسخه از ویندوز را بفروشند. فروش یک دستگاه ویندوز 8 در واقع فروش یک نسخه از ویندوز8 است.
 

 

khabaronline.ir

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.

میانگین آراء / 5. تعداد:

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است