توسط :مسئول سايت
دسته بندی :

هنرمندان | ماجراي جنجال سفر بازيگران به برزيل + عكس

[box type=”shadow” ]به گزارش عصرخبر، مارجرا از آن جا آغاز شد که در نشستی مطبوعاتی خبر از پروژه ای مطرح شد که علاوه بر ایجاد روحیه و انگیزه برای فوتبالیست های ایرانی و حمایت از تیم ملی ایران اقدامی متفاوت هنری صورت پذیرد . فعالیت هنری ای که از همان ابتدای کار با حاشیه های بسیار همراه شد.[/box]

آغاز ماجرا
«یار دوازدهم» عنوان پروژه ای بود که در نشست خبری اش در موسسه فرهنگی هنری هنرآوا برگزار شد؛ این نشست با حضور محمدحسین لطیفی(کارگردان)، سید جواد هاشمی(تهیه‌کننده)، سردار علی‌ محمدی و محمدرضا گلزار (بازیگر) برگزار شد.

اخبار,اخبارفرهنگی ,سفر هنرمندان به برزیل

سید جواد هاشمی در نشست گفت: برای اولین بار است که در تاریخ کشورمان به حمایت از تیم ملی در جام جهانی که مهمترین تورنمنت ورزشی جهان است از تیم هنرمندان پرداخته می‌شود.

آغاز اختلافات
لطیفی از همراهی گروه انصراف داد و سیدجواد هاشمی با هزینه شخصی جمعی از هنرمندان را با خود به برزیل برد. از شماره ابتدایی مسابقه‌ای هم که هاشمی و طالبی قول آن را داده بودند که به شبکه نمایش خانگی بیاید و قرار بود مجری احتمالی‌اش محمدرضا گلزار باشد هم خبری نشد.

در همین زمینه جوان نوشت: «هومن طالبی پس از انتشار خبر انصرافش از این پروژه گفت: سیدجواد هاشمی به عنوان تهیه‌کننده، به صورت صوری با ما قرارداد بست تا مجوز فیلمبرداری برای ۶ مستند و یک مسابقه ۵۲ قسمتی را از وزارت ارشاد برای ما دریافت کند. قراردادی رسمی هم با ما امضا کردند که در آن تمام حق و حقوق مستندها را به ما واگذار کردند.

او ادامه داد: هاشمی بعد از این کار خود را با هنرمندان همراه کرد و در انتهای کار زمانی که دوستان قرار بود به جام جهانی اعزام شوند با اعلام انصراف من، خودش همراه آژانس «تعطیلات رویایی» هنرمندان را به جام جهانی برد. در حالی که ورزشکاران و جانبازانی هم که قرار بود در این کاروان همراه هنرمندان باشند، برده نشدند. ما تا روز چهارشنبه با آقای هاشمی در تماس بودیم و مشکلی وجود نداشت اما یک بامداد پنجشنبه با همه بازیگران تماس می گیرند که برای دریافت مدارک خود به آژانس مراجعه کنید.

طالبی درباره انصراف جمع زیادی از هنرمندان از این پروژه توضیح داد: محمدرضا گلزار و محمدحسین لطیفی و تعدادی از هنرمندان از این پروژه به دلیل همین موضوع کناره‌گیری کردند اما تعدادی از هنرمندان هماهنگ با سیدجواد هاشمی با هزینه شخصی وی عازم برزیل شدند. آقای هاشمی قرار است هزینه‌های سفر هنرمندان را خود پرداخت کند و چکی به آژانس تعطیلات رویایی داده تا منزل خود را بفروشد و هزینه را پرداخت کند.

او با بیان اینکه سردار عزیزمحمدی هم به این اتفاقات معترض است، تصریح کرد: ایشان الان در کنار من هستند و به این اتفاقات اعتراض دارند. ما به زودی شکواییه خود را به مجمع صنفی تهیه‌کنندگان، حراست صدا و سیما، حراست ارشاد و سازمان میراث فرهنگی می‌دهیم چرا که حق و حقوق این پروژه طبق قرارداد تا ابد در اختیار ماست و آقای هاشمی حقی در این‌باره ندارد و مبلغ ۴۰ میلیون تومان از قرارداد ۲۹۰ میلیونی خود را هم دریافت کرده است.

سرمایه‌گذار اولیه «یار دوازدهم» افزود: سام درخشانی و کامران تفتی شب اعزام با من تماس گرفتند که با ما تماس گرفته شده چه کنیم؟ من هم گفتم شما از سفر لذت ببرید. ما که نمی‌توانیم مقابل سفر شما به برزیل بایستیم و در واقع ما اجازه پخش فیلم را نخواهیم داد چون این حق در اختیار ماست. من برای چند مراسمی که پیش از رفتن هنرمندان برگزار شد و مبلغی که به برخی هنرمندان از جمله محمدحسین لطیفی، سیدجواد هاشمی و … پرداخت کردم بالای یک میلیارد تومان از دست دادم. مستند ما بلاتکلیف خواهد ماند چون باید با حضور پیشکسوتان داوری و ورزشی ساخته می‌شد، نه اینکه عده‌ای هنرمند برای خوشگذرانی به برزیل بروند.»

اعتراضات و واکنش ها
به دنیال واکنش رسانه ها  و مردم در شبکه های اجتماعی و اعتراضاتی که مردم به این ماجرا داشتند، اولین فرد امین حیایی بود که واکنش نان داد و با لحن تندی گفت : « ما به عشق مردم در این مملکت با همه محدودیت‌هایش ماندیم و اگر بدانیم آن‌ها ما را نمی‌خواهند یک درصد هم اینجا نمی‌مانیم و می‌رویم و به کفاشی و خیاطی می‌پردازیم.

هدف ما از سفر به جام جهانی حمایت از تیم ملی بود. اما مردم دوست نداشتند که ما حمایتی از تیم ملی انجام دهیم به همین خاطر دیگر به این سفر نمی‌روم و از پای تلویزیون از تیم ملی حمایت خواهم کرد. البته برخی از دوستان دیگر با هزینه اسپانسر جدیدی که گرفته‌اند، به این سفر خواهند رفت اما من قطعا به برزیل نمی‌روم. »

اخبار,اخبارفرهنگی ,سفر هنرمندان به برزیل

دومین اعتراض را نیز قاسم خانی نویسنده طنز سینما و تلویزیون کرد که ادبیاتی تند داشت، وی در یکی از بندهای اعتراض خد نوشت: « بله، من مرتکب عمل شنیع شلوارک پوشیدن شدم. اصولا هر بار که به سفر خارج میرم و خصوصا در مناطق گرم مثل اینجا شلوارک میپوشم. جسارتا توی خونه هم همین کار رو میکنم. شاید باورتون نشه ولی توی استخر و دریا هم مایو میپوشم. با شرمندگی توی حموم حتی اون رو هم نمیپوشم … به هر حال نمیدونستم این موضوع تا این حد ارزش خبری داره که روزنامه هفت صبح که تنها روزنامه‌ای بود که تا الان میخریدم به عنوان تیتر یک عکسش رو روی جلد کار کنه. از همینجا اعلام میکنم که من عکس با شلوارک‌های دیگه و در مکان‌های دیگه هم دارم که آماده هستم هر وقت دوستان خبر مهم‌تری نداشتن و احتیاج به تیتر یک با ارزش داشتن در اختیارشون بذارم تا مردم استفاده کنن. خلاصه که اعتراف میکنم به عنوان یه شلوارک‌پوش اومدم اینجا تا یه عده شورت‌پوش رو تشویق کنم و براشون آرزوی موفقیت بکنم.»

اظهارات قاسم خانی که درونمایه طنز نیز داشت باه اعتقاد مردم در شبکه های اجتماعی با بی ادبی همراه بود و موجب رنجش خاطر بسیاری از کاربران رسانه و اعضای شبکه های اجتماعی و واکنش ایشان شد.

داستان اسپانسر جدید
مدیر تولید «یار دوازدهم» درباره «هومن طالبی» که از او به عنوان اسپانسر پروژه یاد شده بود و همچنین ارتباط این مجموعه مستند با اتحادیه مدیران باشگاه‌های فوتبال و عزیزالله محمدی، گفت: ایشان دیگر در پروژه حضور ندارند و الان آژانس مسافرتی “تعطیلات رویایی” و سرمایه‌گذار شخصی اسپانسر پروژه هستند. همچنین پروژه هیچ ارتباطی به اتحادیه باشگاه‌ها ندارد.

اخبار,اخبارفرهنگی ,سفر هنرمندان به برزیل

پس از سخنان مدیر تولید پروژه،، «شرفی» مدیر تور جام جهانی برزیل در «آژانس مسافرتی تعطیلات رویایی» که مجری تورهای جام جهانی فوتبال است، درباره سفر هنرمندان به برزیل گفته که «مدیرعامل مجموعه در جریان این قرارداد است و نمی‌تواند اطلاعات مفیدی در این‌زمینه بدهد اما او می‌گوید لیست هنرمندان اعزامی به برزیل، در لحظه آخر تغییراتی کرده که از چشم خبرنگاران دور مانده است: «16 نفر از هنرمندان روز گذشته وارد برزیل شدند که اسامی آن‌ها با یکی دو مورد تغییر اعلام شد».

مدیر تورهای جام‌جهانی این آژانس مسافرتی که از آن به عنوان اسپانسر پروژه «یار دوازدهم» نام برده می‌شود، درباره اینکه چرا «محمدحسین لطیفی» به عنوان کارگردان پروژه به این سفر نرفته است، گفته: «آقای لطیفی در آینده به هنرمندان ملحق می‌شوند. برنامه سفر ایشان دست خودشان است و تا الان چیزی از تاریخ سفر به ما اعلام نکرده‌اند».

از سوی دیگر از آنجا که سردار عزیز محمدی (رییس اتحادیه مدیران باشگاه‌های فوتبال) به عنوان «حامی معنوی» پروژه، اعلام کرده بود که شرط کرده‌ که تعدادی از ورزشکاران در این برنامه حضور داشته باشند و ترتیب تعداد ورزشکاران و هنرمندان 60 و 40 نفر خواهد بود، خبرنگار ایسنا موضوع اعزام ورزشکاران در کنار هنرمندان را از شرفی پرس‌وجو کرد و وی پاسخ داد: «این قرار برای قبل بود که آقای هومن طالبی اسپانسر پروژه بودند. ایشان کلا قراردادشان را اجرا نکردند و هیچ هزینه‌ای ندادند. برای همین آن قرارداد و اعزام ورزشکاران کلا منتفی شد. ما تنها قرار است هنرمندان را به پروژه اعزام کنیم».

منت تولید یک مستند در بخش خصوصی به پای برنامه فرهنگی برای تیم ملی
آن‌طور که مشخص شده است، پروژه یار دوازدهم صرفا یک مجموعه مستند 22 قسمتی برای شبکه نمایش خانگی است که در حاشیه بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ساخته می‌شود.

از آنجا که اسپانسری پروژه به یک آژانس مسافرتی سپرده شده است، به نظر می‌رسد این مجموعه مستند رویکرد تبلیغی برای این موسسه و ارائه خدماتش و یا نهایتا رویکردی مربوط به تورهای گردشگری دارد.

ضمن آنکه سیدجواد هاشمی به عنوان تهیه‌کننده این پروژه در یک نشست خبری گفته بود که «بحث‌هایی صورت گرفت تا گروهی از هنرمندان در کنار تیم اصلی فوتبال به عنوان یار دوازدهم حضور داشته باشند و از نظر تبلیغی ذهن مردم را معطوف به یاری و حمایت از تیم ملی کنند تا انرژی مثبتی برای نتیجه گرفتن تیم فوتبال منتقل شود». البته هیچ وقت مشخص نشد که هنرمندان چگونه قرار است از نظر تبلیغی کاری کنند که انرژی مثبتی به بازیکنان تیم ملی منتقل شود!

اخبار,اخبارفرهنگی ,سفر هنرمندان به برزیل

یا سردار عزیز محمدی (رییس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال) هم که گفته‌ بود حامی معنوی پروژه است، شرط کرده بود که تعدادی از ورزشکاران در این برنامه حضور داشته باشند اما حالا نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه هنرمندان و بازیگران درجه یکی هم که قرار بود در کنار تیم ملی قرار بگیرند، به دلایل مختلف از جمله درگیری در پروژه‌های مختلف و همچنین شاید بازتاب منفی این پروژه در اذهان عامه جامعه به دلیل وضعیت اقتصادی‌ای که طبقه متوسط و ضعیف درگیر آن‌ هستند، یک به یک انصراف دادند.

به این حال به نظر می رسد، عنوان «هنرمندان حامی تیم ملی فوتبال» روی این پروژه، صرفا یک حرکت تبلیغاتی برای اسپانسر قبلی و اسپانسر جدید پروژه است چون این موضوع که 16 نفر از بازیگران و هنرمندان به استادیوم چند ده‌هزار نفری بروند و در کنار چندهزارنفر ایرانی‌ دیگر تیم ملی را تشویق کنند، به هیچ وجه مهم نیست. طبیعتا همان چندهزار نفر به خوبی از پس حمایت از تیم ملی بر خواهند آمد و 16 نفر کمتر یا بیشتر تاثیری در این شدت یا قوت این تشویق ندارد.

اخبار,اخبارفرهنگی ,سفر هنرمندان به برزیل

گفتنی است، رضا یزدانی، حسام نواب‌صفوی، پژمان جمشیدی، سیاوش خیرابی، فاطمه گودرزی، مهراب قاسم‌خانی، سیدجواد هاشمی، محسن تنابنده، لیندا کیانی، نرگس محمدی، کامران تفتی، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، یوسف طاهریان، سحر زکریا، بابک اردلان و مهدی پاکدل هنرمندانی هستند که برای حمایت از تیم ملی به برزیل سفر کرده‌اند و نیوشا ضیغمی، لاله اسکندری، بابک حمیدیان، امیرحسین رستمی، حمید گودرزی، پژمان بازغی، امین حیایی، آشا محرابی رویا تیموریان و مسعود رایگان افرادی بودند که از سفر به برزیل انصراف دادند.
اخبار فرهنگی – عصرخبر

تاریخ بروزرسانی : 18-06-2014
شاید دوست داشته باشید
نظر ارسالی شما بعد از تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود نکته : این بخش مربوط به نظرات در مورد (هنرمندان | ماجراي جنجال سفر بازيگران به برزيل + عكس) می باشد !!! لطفا فقط در همین مورد نظر ارسال فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خرید لایک ایرانی اینستاگرام از طریق سایت مای ممبر ارائه دهنده لایک واقعی ایرانی اینستا

بهترین قیمت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک را با اقساط بلند مدت ، ضمانت ویژه و متخصص ایمپلنت دندان تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

زنبیل آنلاین مثل یک ویترین پر زرق و برق است که خرید اینترنتی را برای شما آسان کرده است

در سامانه رزرو اینترنتی الی گشت، امکان خرید بلیط هواپیما و تور کیش از تهران و همچنین رزرو اتاق در تمامی هتل های کیش فراهم شده است

ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.