9 روش که پف زیر چشم را برطرف میکند

آیا بخاطر چشمهایتان احساس پیری و خستگی میکنید؟ آیا احساس سرزندگی و هوشیاری وقتی چشمهایتان بخاطر پفهای زیر پلکتان، خسته و پژمرده به نظر میرسد، برایتان سخت است؟ اینها نشانههای استرس و خستگی هستند.

به همین منظور نکاتی برایتان آوردهایم که به شما برای برطرف کردن پُف زیر چشمهایتان کمک میکند تا جوانی و شادابی به صورتتان برگردد.

۱. سیبزمینی: یک سیبزمینی خام را (بعد از اینکه چند دقیقهای آن را در یخچال خنک کردید) دو تکه کنید و بعد چشمهایتان را بسته و هر تکه را روی یکی از چشمهایتان قرار دهید. طوری سیبزمینیها را روی چشمهایتان بگذارید که نواحی پفکرده زیر چشمتان را هم در بر بگیرد و بگذارید که ۲۰-۱۵ دقیقه آنجا بمانند. بعد از این مدت خواهید دید که پف زیر چشمهایتان کمتر میشوند.

۲. شیر: اگر پفکردگی زیر چشمهایتان بسیار زیاد است، این راهکار را باید همیشه دنبال کنید. دو تکه پنبه را در شیر خیس کرده و روی پلکهایتان بگذارید و بگذارید ۳۰-۲۰ دقیقه آنجا بماند. این به چشمهایتان برای حفظ آب کمک میکند و همچنین خنکشان میکند.

۳. روغن: در یک کاسه کمی آب خنک ریخته و چند قطره روغن ویتامین E به آن اضافه کرده و خوب مخلوطشان کنید. دو تکه پنبه را در این مخلوط خیس کرده و برای ۲۰ دقیقه روی چشمهایتان بگذارید. این کار به برطرف کردن تورم دور چشمهایتان کمک میکند.

۴. خیار: خیار داروی طبیعی بسیار عالی برای خلاص شدن از پف زیر چشم است. دو تکه خیار خنک و تازه برداشته و برای ۲۵ دقیقه روی چشمهایتان بگذارید. با خنکی فوقالعاده خیار روی چشمهایتان حسابی ریلکس کنید و چُرتی بزنید. این کار به آرام کردن ذهنتان هم کمک میکند و خواص ضدالتهاب خیار پفکردگی بافتهای زیر چشم را هم کاهش میدهد.

۵. چایکیسهای خنک: اگر عجله دارید، میتوانید از چای کیسهای استفاده کنید. دو عدد چای کیسهای را برداشته و در آب خنک خیس کنید و بگذارید کمی در یخچال بمانند. سپس به مدت ۳۰-۲۵ دقیقه آنها را روی چشمانتان بگذارید. دراز بکشید و کمی استراحت کنید. سپس چشمها و صورتتان را با آب خنک بشویید و پوستتان را خشک کنید.

۶. آب یخ و قاشق: پف زیر چشمها را میتوانید با کمک یک لیوان آب یخ و چهار قاشق استیل کاهش دهید. قاشقها را در آب یخ خنک کنید و بعد روی هر چشمتان یکی از آنها را قرار دهید. مدام قاشقها را تعویض کرده و دوباره برای خنک شدن در آب یخ بیندازید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا احساس کنید کمی از پفکردگی از بین رفته است.

۷. سفیده تخممرغ: چند عدد سفید تخممرغ را هم زده و با استفاده از برس مخصوص دور چشمهایتان بزنید. این کار باعث میشود ناحیه دور چشمهایتان کشیدهتر شده و کمتر پفکرده به نظر برسد. بگذارید سفیده تخممرغ ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد صورتتان را با آب خنک بشویید.

۸. چای سبز کیسهای: بگذارید چای سبزهای کیسهای که در آب خنک خیس شدهاند ۱۵-۱۰ دقیقه روی چشمهایتان بمانند. خواص طبیعی این چایهای گیاهی موجب برگرداندن پف زیر چشمها به حالت طبیعی خود میشود.

۹. آبرسانی بدن: تا جاییکه میتوانید آب بنوشید. بله، نوشیدن آب پف زیر چشمها را کاهش میدهد. پس هر زمان که احساس کردید زیر چشمهایتان پف کرده است، یک لیوان آب بنوشید

 

 

منبع : انجمن عروسانه

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است