9 روش استثنایی برای داشتن پوست و موی ایده آل

ما به شما میگوییم چگونه مشکلات پوست و موی خود را با آسانترین و ارزانترین راه حل کنید و تمام عیبهای کوچکی را که زیبایی شما را خراب میکنند کمرنگ کنید.

1. برای روشن کردن پوست چرب

با لوسیون هویج پوست را روشن کنید

اگر برای درمان آکنههایتان وقت چندانی برای مراجعه به پزشک ندارید توصیه میکنیم این لوسیون را بسازید تا شاید هم کمی آکنههایتان بهبود پیدا کند و هم رنگ صورتتان روشن شود. کافی است در یک شیشه، 4 برش کوچک هویج را با14 قاشق غذاخوری الکل سفید و6 قاشق غذاخوری سرکه و 2 قاشق غذاخوری جوششیرین و2 قاشق غذاخوری آبلیمو را با هم مخلوط کنید، بعد در شیشه را ببندید و شیشه را خوب تکان دهید. اجازه دهید مخلوط حدود یک روز باقی بماند، تا آماده شود. بعد هر روزبا گوش پاککن لوسیون را به صورتتان بمالید، البته حواستان باشد که این مخلوط کمی قوی است بنابراین اگر احساس کردید صورتتان بیش از حد حساس شدهاست،کمتر مصرف کنید.

2. برای آمادگی در برابر حساسیتها

پوست را در برابر التهابها قوی میکند

روزهای بهاری شروع انواع آلرژیها و التهابات پوستی است و چه خوب از قبل از شروع چنین التهاباتی، فکري به حال آنها کنید. تحقیقات علمی نشان میدهند استفاده از گلیسیرین میتواند از پوست در مقابل حساسیتها و التهابات محافظت کند. پژوهشی در سال 1998 انجام شد که در مجله بینالمللی پوست انتشار یافت، در این پژوهش پوست داوطلبان را در معرض مواد حساسیتزا و التهابزا قراردادند و بعد برای آنها گلیسیرین تجویز کردند. گلیسیرین توانست بیشتر تاثیرات منفی مواد التهابزا را از بین ببرد ،یعنی مقاومت پوست را بالا بردتا بتواند بهتر از خود محافظت کند. علاوه بر اینها، به بازسازی سلولهای پوستی هم کمک کرد.

3. برای روشن کردن سیاهی آرنج

ترکیبی از سفید کنندهها را بسازید

خیلی اوقات به دليل طرز نشستن و قرار دادن دستها و آرنج، پوست این قسمت تیره میشود و این تیرگی برای بسیاری از خانمها آزاردهنده است، زيرا دست آنها را کمی کثیف نشان میدهد به خصوص در این روزها خانمها دوست دارند همه چیز برق بزند و تمیز باشد. راهحلهای طبیعی وجود دارد که میتواند به شما کمک کند پوست این قسمت را روشن کنید کافی است آب یک لیمو را بگیرید و با مقدار کافی شکر مخلوط کنید تا مخلوط حالت خمیری پیدا کند، بعد این مخلوط را روزانه حدود 5 دقیقه روی آرنج ماساژ دهید. لیمو خاصیت رنگبری دارد و شکر هم سلولهای مرده سطح پوست را از بین میبرد. بعد از این کار، مخلوطی از گلیسیرین و گلاب تهیه کنید که کمی حالت کرمی داشته باشد و روی آرنجها بمالید، این کار تولید ملانین را کم میکند و رنگ قسمتهای تیره پوست را روشن میکند. در واقع هم گلاب و هم گلیسیرين بهعنوان رنگبرهای طبیعی شناخته میشوند که میتوانند پوستهای مرده و چربیها را هم بردارند.

4. برای روشن کردن موها

در خانه رنگ طبیعی بسازید

بد نیست کمی در چهرهتان تنوع ایجاد کنید كه یکي از اين راهها کمی تغییر رنگ در موهاست؛ اگر نمیخواهید سراغ رنگهای شیمیایی بروید ما به شما یک راه کاملا بیضرر و ساده را ارائه میدهیم. شما میتوانید با دارچین موها را روشن کنید؛ برای این کار کافی است مقداری مساوی از پودر دارچین را با کاندیشنر(نرمکننده) مخلوط کنید و به تمام موهایتان بزنید؛ قبل از استفاده از این مخلوط موهایتان را آب بکشید و آب اضافه آنها را با حوله بگیرید. بسیار مهم است که به همه موهایتان به یک میزان از این مخلوط اضافه كنيد تا مبادا موها دورنگ شود. بهترین کار این است که قبل از استفاده از مخلوط، گره موها را با برس یا شانه باز کنید، بعد از زدن مخلوط بعد از چند دقیقه موها را شانه کنید و بعد با یک کلاه حمام آنها را بپوشانید. این مخلوط باید تمام شب روی سر شما باقی بماند و صبح آن را آب بکشید.

5. برای ازبین بردن خشکی زیر چشم

ماساژ با این کرم شما را جوان میکند

این روزها ممکن است پوست زیر چشمانتان بیشتر خشک شدهباشد و به دنبال راهحلی برای التیام خشکی این منطقه حساس باشید، زيرا پوست خشک و چروک خورده این قسمت میتواند حسابی سن شما را بیشتر نشان دهد، پس توصیه میکنیم 250 گرم لانولين خالص را در ظرفي ريخته و روي حرارت بخار آب قرار دهيد، بعد يك شيشه كوچك روغن بادام شيرين (روغن زيتون يا روغن كرچك)را كمكم به آن بيفزاييد. آنقدر بايد روغن اضافه شود كه مخلوط زياد رقيق نشود. اين كرم را هنگام ماساژ زير چشم و مواقع ديگر ميتوان استفاده كرد، زيرا بسيار تقويتكننده است و باعث رفع چين و چروكهاي حالتي ظريف ميشود.

6. برای کبودی زیر چشم

با سیبزمینی خستگیها را از بین ببرید

سیاهی زیر چشم هم میتواند حسابی چهره را خسته و فرسوده نشان دهد؛ اگر دچار چنین مشکلی هستید میتوانید با ساختن یک کرم خانگی تا حدی این تیرگیها را کمرنگ کنید؛ کافی است یک قاشق غذاخوری روغن زیتون با یک عدد سیبزمینی پخته شده کوچک (به صورت رنده و کاملا سرد) و 2 قاشق غذاخوری شیر مخلوط کنید و بعد به زیر چشمهایتان بمالید، بعد از نیم ساعت چشمان خود را با آب ولرم و صابون به آرامی بشویید. اگر چربیها از دور چشمتان پاک نشد، نگران نباشید. در شستوشوی بعدی حتما تمام چربیها از بین خواهد رفت.

7. برای سفید کردن دندانها

یک خمیر دندان سفیدکننده با برند خانگی

شما میتوانید با جوششیرین یک خمیردندان خانگی بسازید؛ اول باید 3 قسمت جوششیرین را با یک قسمت نمک مخلوط کنید، بعد به آن 3 قاشق چایخوری گلیسیرین اضافه کنید و برای خوشبو شدن نیز 10 تا 20 قطره از یک اسانس مورد علاقهتان را به آن بیفزایید (نعناع، دارچین یا…) سپس به مقدار کافی آب به آن اضافه کنید تا کاملا حالت خمیری شکل پیدا کند، شما میتوانید این خمیر دندان را در بطری کوچک نگهداری کنید از آنجا که جوش شيرين يك سفيدكننده دندان طبيعي است و این خمیر دندان حسابی دندانها را سفید كرده و از پوسیدگی آنها نیز جلوگیری میکند. اگر هم فرصت ندارید میتوانید براي سفيدتر شدن دندانهايتان مسواك تر خود را درون جوششيرين فرو ببريد و سپس با آن دندانهايتان را مسواك بزنيد. همچنين ميتوانيد روي خمير دندان اندكي جوششيرين بپاشيد و سپس دندانها را مسواك بزنيد.

 

 

منبع : انجمن عروسانه

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است