6 راه حل برای درمان جوش های سر سیاه بینی

با وجود حکایتهای معروفی که درباره جوشهای سرسیاه روی بینی بر سر زبانها افتاده، وجود چنین جوشهایی به دلیل کثیفی پوست نیست.

در حقیقت شستن زیاد بینی و صورت، پوست بینی را چربتر و جوشهای سرسیاه را پدیدار میکند. معمولا برای رهایی از این جوشهای کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینهای است که به ذهن ما میرسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنههای خالی خواهید کرد.

اگر به این کار ادامه دهید، در نهایت به پوستتان آسیب میرسانید. در اینجا 6 راهحل ساده برای از بینبردن جوشهای سرسیاه روی بینی را بیان میکنیم:

1- در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاککننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینیتان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوستهپوسته شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.

2- برای صورت خود لوسیونهایی بخرید که حاوی اسیدسالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید، چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.

3- یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسهای را پر از آبجوش کنید. حولهای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت 5 دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.

4- در طول هفته، یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسبهای مخصوص از بین بردن جوشهای سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید و سپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار، باید بینی خود را خشک کنید. سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید. چسب باید برخی از سیاهیها و چرک جوشهای روی بینی را به خود جذب کرده باشد، به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوشها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

5- در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوبکننده بدون روغن به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش میدهند که این مساوی با کاهش جوشهای سرسیاه هم هست.

6- با پزشک خود مشاوره کنید و از او بخواهید کرم رتینویید غنی از ویتامین A برایتان تجویز کند. این داروها، اندازه روزنههای پوستی شما را کاهش میدهد و آنها را منقبض میکند. هنگام شب، قبل از خواب لوسیونهایی را که پیش از این به آنها اشاره شده، به صورت خشک و تمیزتان بزنید.

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوستتان را چربتر میکند.

 

 

منبع : انجمن عروسانه

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است