فتوای آیت الله نوری همدانی و سبحانی درباره دریافت یارانه

آیت الله نوری همدانی در پاسخ به استفتای جمعی از مقلدان گفت: کسانی که احتیاج ندارند یارانه نگیرند .

بنا به اعلام دفتر آیت الله نوری همدانی متن استفتاء و پاسخ آن به این شرح است: با توجه به تاکید دولت برای انصراف مردم از دریافت یارانه ، آیا دریافت یارانه نقدی برای کسانی که دارای تمکن مالی بوده و نیازمند به استفاده از این مبلغ نیستند جایز است ؟

آیت الله نوری همدانی در پاسخ اعلام کرد : این قبیل اموال که در تحت اختیار دولت محترم قرار دارد بیت المال است و لازم است که مسئولین محترم حکومت اسلامی بیت المال را در راه تامین احتیاجات ملت مصروف نمایند.

احتیاجات باید دسته بندی شود و اولویت بندی ها بر اساس الاهم فالاهم مورد توجه کامل قرار بگیرد و با توفیق خدواند مصروف شود و از این راه خدمت رسانی انجام بگیرد .
بنابر این چون معیار و ملاک صرف بیت المال در راه تامین نیازمندی هاست لذا کسانی که احتیاج ندارند نباید بگیرند .

آیت الله سبحانی: دریافت یارانه برای متمکنان جایز نیست

آیت الله سبحانی تاکید کرد : کسانی که درآمد لازم دارند گرفتن یارانه جایز نیست .

آیت الله سبحانی امروز در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر در خصوص ثبت نام مردم در مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها افزود : اصولاً وجوه یارانه بیت المال است و بیت المال مال کسانی است که استحقاق آن را داشته باشند .

آیت الله سبحانی گفت : فقرا و کسانی که درآمدشان کم است مسلماً برای آنها گرفتن یارانه حلال است و اما کسانی که به مقدار شأن خود درآمد دارند مسلماً شرایط دریافت یارانه را ندارند و گرفتن یارانه برای اینها جایز نیست .

آیت الله سبحانی افزود : من فکر می کنم بیش از نیمی از مردم ( غیر از طبقه کارگر در روستاها ) به اندازه ای که شأن آنها است تمکن دارند و به یارانه نیاز ندارند ، لذا باید احتیاط کنند و به مقداری که لازم است بگیرند و آنهایی که لازم نیست به دیگران واگذار کنند .

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است