دانستنيها | نوشابه ،دوغ ،ماءالشعير.كداميك خطرناك تر است؟

حمید عبدی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران،گفت:در همه شرایط آب بهترین نوشیدنی است افرادی که چاق هستند دوغ نباید بنوشند زیرا دوغ کالری  بالایی دارد اما اگر فرد در وزن نرمال است و چربی خون و بیماری های قلبی عروقی ندارد می تواند از دوغ استفاده نماید دوغ به خاطر نمکی دارد در بیماران پرفشاری خون و بیمارانی که چربی خون دارند باید با احتیاط مصرف شود.

 
وی افزود: نوشابه های گاز دار هیچ خاصیتی ندارند، موجب دیر هضمی غذا در درازمدت میشوند و قند بسیار بالایی دارند ذکر شده است که در یک نوشابه 300 سی سی 20 حبه قند وجود دارد به دلیل فسفر بالا شیرینی‌اش را نشان نمی‌دهد و سبب چاقی می شود.

عبدی تصریح کرد: نوشابه‌های گازدار برای بیماران دیابتی بسیار مضر است و در این بیماران موجب دریافت کالری اضافی، بالا رفتن قند خون، پر ادراری و تشدید تشنگی می گردد.

عبدی اظهار داشت: ماء‌الشعیری نوشیدنی مناسبی است به شرطی که کم مصرف شود چون قند بسیار بالایی دارد برای اینکه خوشمزه شود آن را  گازدار می کنند و از طعم دهنده های مصنوعی و مواد افزودنی غیر مفید در آن استفاده می شود و به دلیل قند بالا برای بیماران دیابتی مضر است.

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: تتنها نوشیدنی که هیچ عارضه‌ای ندارد آب است اما باید به اندازه مصرف شود کسانی که بیماری‌های مفصلی دارند، در سن رشد هستند و خانم‌های باردار باید بین 6 تا 8 لیوان آب در روز میل نمایند تا آب بدنشان تامین گردد و در تابستان باید آب بیشتری مصرف  نمود.

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است