اصول شيك پوشي و خوش لباسي براي زنان چاق

بخش اول: ایجاد یک کمد لباس غنی

۱. لباس زیرهایی با اندازه ی مناسب بپوشید. زیرپوشهای شما پایه ی ظاهرتان هستند و خیلی سخت است که بتوان با پوشیدن لباس زیر شل و ول که به اندازه ی کافی نگهدارندگی ندارد خوب به نظر رسید.

سینه بندی بخرید که اندازه تان باشد. یک سینه بند خوب نه تنها اندامتان را جمع و جور می‌کند، بلکه جوان تر هم نشانتان می دهد و در اجتناب از درد پشت هم موثر است. اگر مطمئن نیستید چه سایزی بپوشید برای پرو لباس به یک فروشگاه بزرگ بروید.

برای کم کردن قطر باسن و ران، لباس زیر لنگه دار و فاق بلندی از کتان محکم بپوشید.

مطمئن شوید که لباس زیرتان به اندازه ی کافی پوشاننده باشد. لباس زیر زیادی کوچک نخرید. اگر در مراکز خرید و فروشگاه های محلتان سایز مناسبتان را پیدا نکردید اینترنتی سفارش دهید.

 

۲. نکات مقدماتی تاکید یا پنهان کردن نقاط مشخص بدنتان را بدانید. رنگ، قد و الگویی که می‌پوشید می تواند نگاه دیگران را به اندام شما جذب یا از آن دفع کند. در این جا چند نمونه از مقدمات این کار را بخوانید:

رنگ های تیره پنهان، و رنگ های روشن برجسته می کنند پس اگر کمرتان را دوست دارید یک کمربند روشن روی یک لباس تیره بپوشید.اگر می خواهید پایین تنه نات را پنهان کنید شلوار تیره و بالاپوش روشن تر بپوشید.

نقش های بزرگ شما را درشت تر نشان می دهند و طرح های کوچک، کوچک تر.

از نوار یا روبان روی جاهایی که می خواهید کوچکتر جلوه کنند استفاده نکنید، آن ها برای تاکید روی یک ناحیه مناسبند.

4141

از پلرچه ی گیپور یا چیندار در نقاطی که می خواهید کوچک تر جلوه کنند استفاده کنید. مثلا ممکن است یک لباس شنای یک تکه با حاشیه های چیندار در بالای شکم ببینید.

رنگی هایی که به شما می آیند را بشناسید. یک رنگ براق می تواند به پوستتان درخشندگی دهد در حالی که یک رنگ نامناسب می تواند بی رنگ و رویتان کند.

 

۳. لباس های اندازه و بافتی که برازنده ی پایین تنه تان باشد بیابید. اگر اضافه وزن شما بیشتر در پاها و پهلوهاست (اندام گلابی شکل) به این نکات توجه بیشتری کنید:
از دامن ها و شلوار های مناسب اندازه تان استفاده کنید. از شلوار های دم پا گشاد و گشاد یکسره دوری کنید.

از پارچه های بی حالت دوری کنید، مثل دامن های بلند گشاد و پیراهن های یکسره و به جای آن لباسی با کمر تنگ تر پیدا کنید.

اگر دنبال دامن هستید، دامنی با کمر فیت و کمی گشاد در پایین گزینه ی خوبی ست. از دامن ماکسی دوری کنید.

حداقل یک شلوار جین خوش اندازه بخرید. جین تنگ یا راسته ی تیره عالی ست.

در پوشیدن ساق محتاط باشید. برای بعضی خانم ها یک لباس بلند و پیراهن با ساق ظاهری باریک اندام و مناسب ایجاد می کند. ولی اگر شما پهلو، ران یا پایین تنه ی درشتی دارید این ظاهر برایتان می تواند زننده باشد.

 

۴. لباسی برازنده ی بالاتنه تان بپوشید. بسته به شکل اندامتان این بخش می تواند آسان یا سخت باشد. اگر اضافه وزن شما در اطراف شکم و شانه هایتان است (اندام سیب شکل) این نکات کمکتان خواهد کرد:

تی شرت ها و پیراهن های حالت دار به راسته و بدون طرح ترجیح دارند. آن ها باید به اندازه ی طبیعی کمر و شانه های شما نزدیک باشند.

برای آقایان، لباس های فیت بپوشید. خصوصا توجه کنید گردن و کمر فیت باشند.

ژاکت یا کت بلند بپوشید و اندازه های کوتاه را انتخاب نکنید.

اگر ساعدتان را دوست دارید آستین سه ربع بپوشید. اگر دستهایتان را دوست ندارید آستین بلند یا آستین کوتاه بپوشید- انتهای آستین ها در میانه ی ساعد ها در این مورد برازنده نخواهد بود.

اگر شلوار تنگ یا ساق می پوشید یک تونیک کمی آزاد را امتحان کنید. پوشیدن بالاپوشی که فیت تنتان نباشد تا زمانی که پایین تنه تان مناسب و خوش اندازه باشد ایرادی ندارد.

پیراهن دکمه دار باید کاملا روی سینه و شکم فیت باشد. به این معنا که پارچه در محل دکمه ها کشیده نشود. اگر این طور باشد لباس فیت شما نیست.

 

۵. تزئینات! تزئینات زیبا و غیرعادی نه تنها کمد لباس هایتان را متنوع تر بلکه زیادی یا کمی وزنتان را هم پنهان می کنند.

خانم های درشت اندام بهتر می توانند از جواهرات بزرگ و خیره کننده ای استفاده کنند که برای خانم های ریز اندام زیادی بنظر می‌رسند. گوشواره ها یا آویز کوچک ممکن است برای شما اصلاً به چشم نیاید.

یک کیف دستی بزرگ می تواند شما را کوچک تر نشان دهد، و همچنین در کنار شما زیادی کوچک به نظر نمی رسد.

یک یا دو تا النگوی درشت می تواند یک مچ تپل را ظریف نشان دهد. گوشواره های آویزی بلند گردن را باریک تر نشان می دهند.

پوتین های خوب، مثلا به سبک سوار کارها، می تواند ساق هایتان را باریک و ظریف تر نشان دهد. یک جفت پوتین خوب پوشیدن دامن یا شلوار را دلپذیر می کند.

 

11141

اگر شما پا و مچ پای سنگینی دارید از پوشیدن پاپوش ظریف و شل اجتناب کنید. این کار ظاهری ایجاد می کند چنان که انگار شما در حال افتادن یا فرو رفتن در زمین هستید. در حالی که کفش لژ دار هرچقدر پاهای درشتی داشته باشید برایتان فوق العاده خواهد بود.

 

بخش دوم: قبل از اینکه به خرید بروید

۱. در چهارچوب فکری درست قرار بگیرید. چند تغییر ذهنی کوچک می تواند تغییر ظاهری زیادی در شما ایجاد کند و بهتر از همه اینکه کاملا هم مجانی ست. اعتماد به نفستان را در این موارد بهبود دهید:

. به برچسب سایز توجه نکنید. سایز لباس ها می توانند شدیدا دلبخواهی باشند و در بین طراح ها استانداردی وجود ندارد. روی یک سایز خاص تمرکز نکنید و بعد از اینکه لباسی بزرگتر از آن سایز اندازه‌تان می شود ناراحت نشوید. روی پیدا کردن لباسی که اندازه تان می‌شود تمرکز کنید. حتی اگر کمک می‌کند همه‌ی اتیکت‌های سایز را از لباس‌هایتان ببرید.

. برای رسیدن به خودتان وقت . شما شایسته‌ی توجه به خودتان هستید و لیاقت این را دارید که بهترین احساس را داشته باشید. هر روز وقتی را برای آراستن خودتان تعیین کنید و این برنامه را زیر پا نگذارید. گفتن اینکه چون من اضافه وزن دارم پس اشکالی ندارد ظاهری شلخته هم داشته باشم بدترین تصمیمی است که می‌توانید بگیرید. به پوست، مو، ناخن های دست و پا، موهای بدن و آرایش (دلخواه) توجه کنید.

. بدنتان را همین طور که امروز هست بپذیرید. ممکن است هدف بلند مدتی برای تغییر وضع بدنتان داشته باشید ولی حتما این هدف یک شبه اتفاق نمی‌افتد. به جای وسواس به خرج دادن سر فیزیک بدنتان، قدر ظاهر امروزیتان را بدانید. به یاد داشته باشید شما فقط یک بدن دارید، پس با آن مهربان باشید!

۲. با اعتماد به نفس لباس بپوشید. هرچه که می پوشید یادتان باشد شما آن را می پوشید نه برعکس! اگر مشکل اعتماد به نفس دارید این موارد را امتحان کنید:

. لباس های گشاد نخرید. لباس هایی که زیادی بزرگند انگار که دارند در پوشاندن بدنتان به شما لطف می‌کنند، ولی در واقع انتقال دهنده‌ی کمبود اعتماد به نفس شما هستند. در عوض لباسی اندازه‌ی تنتان بخرید و روی رنگ‌ها، طرح‌ها و تزئینات برای رد کردن نگاه از روی ایرادهای فیزیک بدنتان تکیه کنید (در ادامه بیشتر در این مورد می‌خوانید)

. وضعیت اندامی خوب را تمرین کنید. نحوه‌ی راه رفتنتان در ظاهر لباستان کاملا تاثیر گذار است. چانه تان را بالا نگه دارید، شانه‌ها به عقب، ستون فقرات صاف و مفاصل ران در مرکزیت پاها. وقتی راه می روید به این سو و آن سو حرکت نکنید و پاهایتان را زیاد از سطح زمین جدا نکنید. در عوض راه رفتن خرامان ملکه‌های زیبایی را تمرین کنید، این باعث می‌شود بدنتان بالا و پایین نپرد. این کار را می توانید با ترفند قدیمی قرار دادن کتاب روی سر تمرین کنید.

. فشن قرار است به شما احساس خوبی بدهد. لباس ها قرار نیست شما را از خودتان برنجانند. قرار است برای شما راحتی، پوشش، عفت و ظرافت طبع به همراه داشته باشند. اگر این کار را نمی‌کنند، پس برای شما مناسب نیستند.

۳. اندازه‌های خود را بدانید. اندازه گرفتن دور کمر خودتان شاید بدترین کابوس شما باشد ولی اگر می‌خواهید خوش پوش باشید باید سایزتان را بدانید. سعی کنید خودتان را از این وضع دور کنید و بدانید که این‌ها تنها عدد هایی قرارداری هستند و اندازه‌های شما به عنوان یک شخص نیستند.

. یک نوار اندازه گیری (متر) نرم بخرید که بتوانید حلقه‌ای بپیچیدش، همانی که خیاط‌ها از آن استفاده می‌کنند. یا اگر پول کافی نداربد در یک خیاطی بخواهید که اندازه‌هایتان را بگیرند.

. اندازه‌های گردن، سینه، زیر سینه، کمر، باسن و ران‌هایتان را بگیرید.

. اندازه هایتان را یادداشت کنید. این اطلاعات را در هنگام خرید همراه داشته باشید، تا بدانید دقیقا چه می‌خواهید.

۴. یک خیاط خوب پیدا کنید. گاهی یک سایز استاندارد فیت تن شما نمی‌شود. شاید مثلا سینه‌ی پهن یا کمر لاغری داشته باشید و به همین خاطر لباس‌هایی که اندازه‌ی سینه‌تان باشد برای کمرتان گشاد است. به جای پوشیدن لباس هایی که به تنتان برازنده نیست آن‌ها را پیش یک خیاط حرفه‌ای ببرید تا فیت تنتان بکندشان.

make-up-glasses-480x320

بخش سوم: خرید لباس

خرید را به یک تجربه‌ی مثبت تبدیل کنید. اگر از خرید بدتان می آید چون مجبور می شوید روی سایزتان تمرکز کنید، سعی کنید آن را به یک اتفاق سرگرم کننده تغییر بدهید. یک دوست سرزنده همراهتان ببرید، یا با روحیه ای بروید که هیچ چیز نتواند حالتان را ناخوش کند.

فروشنده ها را کسانی ببینید که به لباس شما اهمیت می دهند و خوشحال می‌شوند کمک کنند تا شما بهترین ظاهر را پیدا کنید. اگر کسی برخلاف این رفتار کرد پیش فروشنده‌ی بعدی بروید.

روی کیفیت بیش از کمیت متمرکز شوید. به جای خریدن تعدادی لباس‌های شلخته که برازنده‌ی شما نیستند، روی چند مورد خوش ساخت که دوستشان دارید و ماندگار هم خواهند بود سرمایه گذاری کنید.

تنها قفسه‌های پاکسازی آخر فصل را نگردید. حراج خوب است، اگر چیزی با قیمت خوبی دیدید بخرید ولی بر روی حراجی‌ها متمرکز نشوید.

اینطور فکر کنید: چند وسیله‌ی خوش کیفیت که به شما احساس خوبی می‌دهد و سه چهار سال دوام می آورد بهتر از ۱۰ یا ۱۵ وسیله ایست که در قفسه‌های پاکسازی فروشگاه‌ها پیدا کرده اید و زود کهنه می‌شوند و به شما احساسی کمتر از آنچه هستید می‌دهند!

لباس های مناسب سنتان بخرید (بیشتر در مورد خانم ها). این یک راهنمایی خوب است: اگر کسی ۲۰ سال از شما جوان تر یا ۲۰ سال از شما پیر تر هم در همین بخش فروشگاه خرید می کند پس به جای دیگری بروید.

نمی خواهید زیادی جوان به نظر برسید، انگار که دارید زیادی تلاش می کنید! ولی همچنین نمی خواهید لباس هایی بخرید که شما را پیر می کنند. اگر مطمئن نیستید به مشتری های دیگر نگاه کنید، آیا آن‌ها همسن شما هستند؟

به خرید های احتمالی تان از زوایای مختلف نگاه کنید. در مقابل آینه ی اتاق پرو بنشینید. بسیاری از خانم هایی که اضافه وزن دارند متوجه نیستند که لباسی که در حالت ایستاده خوب به نظر می آید ممکن است در حالت نشسته فاجعه باشد! دامنتان بالا می رود و رانتان را قلنبه نشان می دهد؟

آیا بدون پیچ خوردن و کشیده شدن آستینتان می توانید برای دوستی در آن طرف اتاق دست تکان دهید؟ اگر کمترین احتمالی وجود دارد که ممکن است در این لباس راحت نباشید جایگزین دیگری پیدا کنید: هیچ چیز بدتر از ترس از این نیست که با هر حرکت ناگهانی ممکن است درز لباستان پاره شود!

راهنمایی ها

– قدرت تلقین را نادیده نگیرید. گاهی خانمی را می بینید که مسحور گردنبند آنتیک، کیف دستی شیک، دامن دست دوخت و آرایش برازنده اش می شوید، این احتمالا پیش از آن است که متوجه شوید سایز او احتمالا ۱۸ است. اگر وقتی از خانه خارج می شوید فکر کنید رویایی به چشم می آیید، احتمالا دیگران هم همین فکر را خواهند کرد.

– آراسته باشید. یک خانم سایز ۲۰ که بوی خوش می دهد، یک مانیکور دوست داشتنی دارد، با ظرافت می نشیند و موهایی دلبرانه و براق دارد همیشه در مقابل یک دختر لاغر که نیاز به دوش گرفتن دارد برنده است.

– چیزهایی که زیادی تنگتان هستند نپوشید. آزمایشی انجام شد که در آن دو خانم کنار هم ایستادند، یکی لباسی اندازه ی خودش و دیگری لباسی تنگ پوشیده بود. ۹۷٪ از خانم ها تصور کردند که خانمی که لباس تنگ تر پوشیده از آن یکی سایز بالاتر است. نه تنها پوشیدن لباس های تنگ باعث بیرون زدن اعضای بدنتان می شود، بلکه خم شدن، نشستن و حتی راه رفتن را هم سخت می کند.

– موی بلند کمک خوبی ست. سایز شما را متعادل می کند. خانم های درشت با موهای کوتاه پسرانه ممکن است “کله نخودی” به نظر بیایند! موهای فر تا روی شانه احتمالا بهترین گزینه است ولی هر مدل پر پشتی مکمل خوبی برای شانه های پر و تپل یا سینه های درشت است.

– یک مدل پیراهن لفافه دار را امتحان کنید، روی شلوار ممکن است به شما بیاید.

– خیاطی یاد بگیرید!دوختن یک دامن تا پایین ران که روی کمر اندازه باشد و کم کم گشاد شود برای اندام گلابی شکل و دامن باریک تا روی زانو برای اندام سیب شکل آسان ترین کار دنیاست، و دوختنش حتی با دست تنها کار یک بعد از ظهر است. آن وقت یک لباس فیت دارید که هیچ کس دیگر ندارد.

همیشه به یاد داشته باشید که لباس های زیادی تنگ یا کوچک نپوشید. آن ها شما را درشت تر از آنچه هستید نشان می دهند. ولی در عین حال لباس های زیادی گشاد هم نپوشید.

منبع : sorkhabsefidab

نظر (نظرات) در مورد : اصول شيك پوشي و خوش لباسي براي زنان چاق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.