چسب همه كاره همانطور که از نامش پیداست می تواند به هر چیزی بچسبد. این چسب در اصل یک چسب مایع است و اغلب در تيوپ هايی با سايز مختلف تولید و عرضه می شود. استفاده از آن بسیار آسان است و این چسبندگی بسیار موثری دارد،به همين دليل این محصول به یکی از بهترین و پرفروش ترین چسب های موجود در بازار تبدیل شده است.

چسب همه کاره چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

این چسب استحکام خوبی دارد و برای مصارف خانگی و صنعتی کاربرد فراوانی دارد و احتمالا همه ما حداقل یک بار برای چسباندن یا تعمیر وسایل خود از چسب همه كاره استفاده کرده ایم.

ویژگی های چسب همه كاره

یکی از ویژگی های شگفت انگیز این چسب سرعت خشک شدن سریع آن است. سطوح صاف و هموار تا سطوح ناسازگار را به خوبی ميتوان با این چسب چسباند. برای مثال می توانید از این چسب روی شیشه، کاغذ، مقوا، چینی، چرم، لاستیک، پارچه و … استفاده کنید و نگران آسیب دیدن سطوح مورد نظر خود نباشید. حتی اگر بوی این چسب خوشایند یا نامطبوع باشد بهتر است از تنفس مستقیم و طولانی مدت آن خودداری کنید زیرا بویی که حاوی مواد شیمیایی زیادی است برای ریه ها و مجاری تنفسی مضر و خطرناك است. این چسب حاوی حلال است و می توان آزادانه از آن استفاده کرد. تراکم این چسب از چسب قطره ای بیشتر است پس باید مراقب ميزان استفاده از آن بود.
از این چسب می توان برای اتصال انواع مواد استفاده کرد. چسب های همه كاره به دلیل کاربرد سریع و آسان خود شناخته شده اند، این مزیت محصول مورد نظر را از سایر چسب ها متمایز می کند.
قیمت آن در مقایسه با عملکرد گسترده آن در خانه و صنعت که آن را به یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین ها در بین مردم تبدیل کرده است، مناسب است.

استفاده از چسب همه كاره

از این چسب موثر و محکم می توان برای چسباندن انواع قطعات مختلف چوبی و چرمی، پارچه، کاغذ و مقوا و … استفاده کرد. بدنه چسب به دلیل خاصیت ارتجاعی قابل فشرده شدن است که هیچ آسیبی به بدنه وارد نمی کند و مایع چسب را آزاد نمی کند. با استفاده از این چسب می توانید بسیاری از قطعات شکسته را تعمیر و متصل کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.
چسب همه كاره به طور گسترده توسط دانش آموزان مدارس برای انواع كاردستی، ساخت ماكت و طراحي استفاده می شود، اما باید به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از این محصول مانند هر محصول دیگری، نکات ایمنی را رعایت کنید.
از چسب های همه كاره می توان برای اتصال اجسام یا مواد مختلف و ایجاد ثبات استفاده کرد، بنابراین به طور کلی چسب های همه كاره برای همه خانوارها مفید است.
چسباندن قطعات پازل به هم یکی دیگر از کاربردهای جالب این چسب است، زیرا استفاده از این چسب روی کاغذ و مقوا نتایج خوب و رضایت بخشی را به همراه دارد.

ویژگی های چسب همه كاره

عوامل موثر در قيمت چسب همه كاره

عوامل بسيار زيادی بر ميزان قيمت چسب همه كاره تاثير دارند كه باعث افزايش يا كاهش قيمت آن ميشوند كه ما در ادامه اين مقاله به برخی از مهمترين اين عوامل اشاره می كنيم:

كيفيت و كارايي مواد به كار رفته در ساخت محصول، نام تجاری توليد كننده چسب، ،وضعيت عرضه و تقاضای محصول در بازار، اندازه و وزن

نحوه استفاده از چسب همه كاره

مانند سایر چسب ها، هنگام استفاده از چسب همه كاره نیز باید به یاد داشته باشید که سطح آسیب دیده باید خشک و عاری از گرد و غبار و چربی و هر گونه كثيفي باشد. چسب را به طور يكسان روی هر دو سطح بمالید و بعد از چند دقیقه آن را به هم بچسبانید و تحت فشار قرار دهید.

نکاتی در مورد استفاده از چسب همه كاره

در صورت تماس با پوست و چشم بلافاصله با آب بشویید. این چسب به راحتی از روی دست یا لباس جدا می شود و در صورت تماس با پوست هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند و در شرایط خاص تنها می تواند باعث ایجاد حساسیت جزئی شود.
قبل از استفاده از چسب همه كاره برای چسباندن سطوح مختلف به هم، بهتر است مقدار کمی از آن را روی آن جسم آزمايش کنید و در صورت عدم مشاهده عکس العمل از چسب همه كاره برای چسباندن آنها به هم استفاده کنید.
چسب همه كاره باید از برخورد مستقيم با شعله و گرماي شديد محافظت شود.به دور از نور و حرارت مستقیم، در ظرف دربسته، در جای خشک و خنک می توان این چسب را به مدت یک سال نگهداری کرد.

برندهای معروف و معتبر چسب همه كاره

اکثر ما برای خريد چسب همه كاره برند رازی که به بازار عرضه می شود را به خوبي ميشناسيم ، اما علاوه بر این برند مورد اعتماد، برندهای دیگری نیز در تولید و توزیع چسب همه كاره فعالیت دارند. به عنوان مثال برندهایی مانند غفاری و اصیل،كاسپين .