مطالعات نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از مردم ایران در سال‌های اخیر، آپارتمان‌نشین شده‌اند و میانگین مساحت این آپارتمان‌ها، حدود 80 متر مربع است. شاید در نگاه اول، زندگی در منازل کوچک، دشوار باشد؛

برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟

ولی اگر دکوراسیون خانه با ظرافت و هوشمندی انتخاب شود، قطعاً انرژی و فضای خانه، لذت‌بخش و دلپذیر می‌شود. یکی از ابزارهای مهم در دکوراسیون منزل، کاغذ دیواری است. این محصول، نقش اساسی و مهمی را در منازل کوچک ایفا می‌کند. در این مقاله تصمیم داریم به این سوال پاسخ دهیم که برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟

در صورتی که شما هم تصمیم دارید منزل خود را با کاغذ دیواری مناسب و هوشمندانه تزئین کنید و فضای کوچک منزل خود را زیبا و دوست‌داشتنی جلوه دهید، پیشنهاد می‌شود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. مطالعه این مطلب فقط ۵ دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت؛ اما با مطالعه آن، می‌توانید کاغذ دیواری منزل خود را دقیق و حرفه‌ای انتخاب کنید.

بزرگ و روشن جلوه دادن منازل کوچک؛ مهم‌ترین اصل برای انتخاب کاغذ دیواری

بسیاری از افراد این سوال را مطرح می‌کنند که برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در هنگام انتخاب و خرید کاغذ دیواری و پوستر دیواری برای منازل کوچک، باید سراغ مدل‌هایی بروید که منزل شما را کوچک و تیره جلوه ندهند و باعث شوند که منزل شما بزرگ و روشن، به چشم بیاید.

وقتی منزل شما بزرگ و روشن به نظر برسد، روحیه اهالی منزل و مهمانان هم بهتر می‌شود. ممکن است منازل کوچک روی حس و حال افراد، تأثیر منفی بگذارند؛ ولی اگر دکوراسیون منزل، هوشمندانه انتخاب شود، شاهد تاثیرگذاری مثبت دکوراسیون بر انرژی اهالی منزل خواهیم بود.

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان می دهد؟ رنگ‌های سرد و ملایم

یکی از نکاتی که در هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید به‌طور جدی مد نظر قرار دهیم، رنگ کاغذ دیواری است. برای منازل کوچک، رنگ‌های سرد مثل آبی، سبز، بنفش، فیروزه‌ای، لیمویی و سفید، بهترین گزینه هستند و باعث می‌شوند که فضای منزل، روشن و دلباز به نظر برسد.

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

مطالعات روان‌شناسی رنگ‌ها نشان می‌دهد که رنگ‌های سرد، به‌صورت ناخودآگاه به بیننده، حس آرامش، سکون، تازگی، طراوت و امنیت می‌دهند. یکی دیگر از مزایای رنگ سرد، شامل افرادی می‌شود که مبتلا به پرخوری هستند. استفاده از کاغذ دیواری یا رنگ آبی روی دیوار کنار میز غذاخوری، باعث جلوگیری از پرخوری و احساس سیری در افراد می‌شود.

ترکیب رنگ‌آمیزی و کاغذ دیواری؛ انتخابی حرفه‌ای برای خانه‌های مختلف

برخی از کارشناسان دکوراسیون داخلی بر این باور هستند که کاغذ دیواری باید سراسر دیوارهای منزل را پوشش دهد؛ این در حالی است که متخصصان و اساتید دکوراسیون، ترکیب رنگ‌آمیزی و کاغذ دیواری را هوشمندانه‌ترین گزینه قلمداد می‌کنند. بهتر است کاغذ دیواری را فقط برای دیوارهای مهم و شاخص منزل مثل دیوار پشت تلویزیون انتخاب کنید و سایر دیوارها را ترجیحا با رنگ روغن، رنگ‌آمیزی کنید.

یکی از نکات مهمی که برای ترکیب رنگ‌آمیزی و کاغذ دیواری باید مد نظر داشته باشید، این است که رنگ کاغذ دیواری باید تیره‌تر از رنگ دیوارها باشد تا بتواند تأثیر خودش را به بهترین شکل بگذارد. اگر رنگ کاغذ دیواری دیوار تأکیدی یا شاخص، با رنگ سایر دیوارها یکسان باشد، زیبایی و جذابیت کاغذ دیواری آن‌طور که باید و شاید، به چشم نخواهد آمد.

دیوار کنار میز غذاخوری، یکی دیگر از دیوارهای مهم و شاخص منزل محسوب می‌شود که نصب کاغذ دیواری روی آن، جلوه و جلال خاصی به خانه می‌بخشد. در هنگام انتخاب نصاب کاغذ دیواری و نقاش ساختمان، حساسیت به خرج دهید و از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید؛ چون هر چقدر توانایی و تخصص این افراد بیشتر باشد، کار نهایی، زیباتر، باکیفیت‌تر و دلنشین‌تر خواهد بود. معمولاً فروشگاه‌های معتبر کاغذ دیواری، نصاب حرفه‌ای به مشتریان خود معرفی می‌کنند تا مشتریان از نصب درست کاغذ دیواری روی دیوارهای منزل خود لذت ببرند.

نورپردازی، یک فرصت بی‌نظیر است! از آن برای دلبازتر شدن منزل خود استفاده کنید

استفاده هوشمندانه از نور طبیعی و مصنوعی، فرصتی بی‌نظیر برای روشن و دلباز کردن منازل کوچک است. قبل از انتخاب دیوار برای نصب کاغذ دیواری، آرایش نور طبیعی و مصنوعی را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید نور طبیعی و مصنوعی منزل، کدام بخش‌ها را بیشتر نمایان می‌کند.

برخی از متخصصان دکوراسیون داخلی از کاغذ دیواری براق و شفاف برای منازل کوچک استفاده می‌کنند و نور مصنوعی روی این کاغذ دیواری‌ها می‌تابانند. کاغذ دیواری براق، نور را پخش می‌کند و باعث می‌شود که فضا بزرگ‌تر از چیزی که هست، به نظر برسد. استفاده از نور طبیعی منزل برای تاباندن روی کاغذ دیواری براق، گزینه هوشمندانه‌ای برای بزرگ‌تر و روشن‌تر شدن منزل در طول روز است.

معرفی 4 طرح کاغذ دیواری مناسب برای منازل کوچک

یکی از سوالات مهمی که بسیاری از افراد در هنگام خرید کاغذ دیواری مطرح می‌کنند، این است که کدام طرح‌های کاغذ دیواری برای منازل و خانه‌های کوچک، مناسب هستند؟ در ادامه این بخش از مقاله چهار طرح عالی کاغذ دیواری و پوستر دیواری مناسب برای منازل دارای مساحت پایین را بیان خواهیم کرد:

کاغذ دیواری سه بعدی؛ انتخابی حرفه‌ای برای منازل کوچک و بزرگ

کاغذ دیواری سه بعدی

یکی از بهترین مدل‌ها و طرح‌های کاغذ دیواری برای منازل مختلف خصوصاً منازل دارای مساحت کم، کاغذ دیواری سه ‌بعدی است. این کاغذ دیواری‌ها به خاطر عمقی که دارند، باعث می‌شوند که منزل شما، بزرگ‌تر و دلبازتر از ابعاد واقعی خودش به نظر برسد. کاغذ دیواری سه ‌بعدی، مدل‌ها و رنگ‌‌های مختلف و متنوعی را شامل می‌شود. برای انتخاب این نوع کاغذ دیواری، ابتدا رنگ پرده، مبلمان و فرش را مد نظر قرار دهید.

تیره بودن رنگ مبلمان، پرده‌ها و فرش‌ها باعث دلگیر و کوچک به نظر رسیدن منزل می‌شود؛ بنابراین سعی کنید برای منزل کوچک خود، وسایلی با رنگ روشن خریداری کنید. بهترین مدل کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی، پشت تلویزیون، اتاق خواب یا منازل کوچک، مدل‌های دارای رنگ روشن و طرح خلوت است. هر چه طرح کاغذ دیواری، شلوغ‌تر باشد، قاعدتاً منزل کوچک‌تر به نظر می‌رسد. اگر جنس کاغذ دیواری سه بعدی، کیفیت کافی را داشته باشد، تا سال‌های سال ماندگاری دارد و می‌توانید از جذابیت آن، لذت ببرید.

پوستر دیواری سه بعدی طبیعت؛ یادآور طراوت، شادابی و انرژی مثبت

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کاغذ دیواری که در چند سال اخیر، توجه بسیاری از خانواده‌ها را جلب کرده، پوستر دیواری طبیعت است. این محصول، تازگی، طراولت و شادابی طبیعت را برای منازل کوچک و آپارتمانی به ارمغان می‌‌آورد. عمق زیبای موجود در پوستر دیواری طبیعت، باعث می‌شود که منازل کوچک، بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد.

مطالعات روان‌شناختی که در سال‌های گذشته انجام شده است، نشان می‌دهد که نگاه کردن به تصاویر طبیعت، می‌تواند باعث شادابی، نشاط و طراوت ذهن شود؛ بنابراین با استفاده از پوستر دیواری طبیعت می‌توانید با یک تیر، دو نشان بزنید: نشان اول، دلباز کردن خانه و نشان دوم، شادابی و طراوت ذهنی اهالی منزل است.

کاغذ دیواری پذیرایی؛ تکنیکی تخصصی برای دلبازتر شدن منزل

کاغذ دیواری پذیرایی

اگر این سوال برای شما نیز وجود دارد چه کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک است؟ کاغذ دیواری پذیرایی، یکی از بهترین پاسخ‌هایی است که می‌توان برای این پرسش، مطرح کرد. تنوع بالای کاغذ دیواری پذیرایی به‌گونه‌ای است که کلیه علایق و سلایق را پوشش می‌دهد و با محیط‌ها و منازل  بزرگ و کوچک سازگار می‌شود. طرح‌های کاغذ دیواری پذیرایی، به‌گونه‌ای است که پیشنهاد می‌شود از این طرح‌ها برای دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

از بین طرح‌های موجود کاغذ دیواری پذیرایی، سراغ طرح‌های ساده و دارای رنگ روشن بروید. این طرح‌ها، میزان روشنایی منزل شما را افزایش می‌دهند و باعث ایجاد یک حس خوب در بیننده می‌شوند. به‌عنوان مثال طرح‌های برگ، پتینه، شعر ایرانی و گل، مدل‌های مناسبی برای منازل زیبا و کوچک هستند.

کاغذ دیواری داماسک؛ مورد تأیید متخصصان حرفه‌ای دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری داماسک

بسیاری از پژوهشگران و کارشناسان دکوراسیون داخلی، کاغذ دیواری داماسک را بهترین و هوشمندانه‌ترین گزینه برای منازل کوچک می‌دانند و بر این باور هستند که زیبایی، سادگی و جذابیت نهفته در مدل داماسک، منزل را زیبا، دلپذیر و چشم‌نواز می‌کند.

کاغذ دیواری داماسک جدید با قیمت، شامل طرح‌های کلاسیک و مدرن است و با سلایق مختلف سازگاری دارد. سادگی موجود در کاغذ دیواری داماسک باعث می‌شود که منزل شما بزرگ‌تر به نظر برسد. البته توجه داشته باشید که طرح‌های دارای رنگ روشن را برای منازل کوچک خریداری کنید.

با خرید کاغذ دیواری مناسب، زیبایی و شادابی را برای منزل خود به ارمغان بیاورید

در دنیای کنونی، زیبایی به یکی از مؤلفه‌های اصلی و اساسی منازل و محیط‌های کاری و اداری تبدیل شده است. در واقع افراد به زیبایی، خیلی بیشتر از گذشته اهمیت می‌دهند و تمایل دارند که همواره در محیطی چشم‌نواز، زیبا و  متناسب قرار بگیرند. یکی از روش‌های زیبایی بخشیدن به منازل و محیط‌های کاری و اداری، استفاده از کاغذ دیواری زیباست. انتخاب هوشمندانه کاغذ دیواری و سپس نصب حرفه‌ای آن، باعث تحولی عمیق و جذاب در زیبایی منزل می‌شود؛ بنابراین در هنگام خرید کاغذ دیواری، حتما با افراد خبره مشورت کنید تا خرید درست و آگاهانه را رقم بزنید.

در این مقاله تلاش کردیم به این سوال پاسخ دهیم که برای خانه کوچک چه کاغذ دیواری مناسب است. همچنین مهم‌ترین نکات برای خرید کاغذ دیواری برای خانه‌ها و محیط‌های کوچک را بیان کردیم.