قبول دارید یکی از اعصاب خورد کن ترین! تبلیغاتی که انجام می‌شود، زمانی است که در حال استراحت هستید، برای مثال 8 صبح یا 4 بعد از ظهر، ناگهان تلفن خانه زنگ خورده و با استرس از خواب پریده و هنگامی که تلفن را بر می‌دارید، صدای ضبط شده ای شروع به تبلیغ مثلا برای شرکت ارائه دهنده اینترنت می‌کند، به شخصه که با کوبیدن گوشی تلفن، به ادامه خواب می‌پردازم ولی به اشخاصی فکر کنید که بیمار یا نوزادی در خانه دارند که تازه به خواب رفته است.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ معرفی کانال های اصلی بازاریابی دیجیتال

اگر آن شرکت های محترم به جای تمرکز روی زنگ زدن به ملت، بتوانند در اینترنت برای خود نام و نشانی دست و پا کنند، دیگر نه احتمالا ناسزا خواهند شنید و هم می‌توانند افراد بسیار بیشتری را جذب کنند. در این مقاله سعی داریم با دیجیتال مارکتینگ آشنا شویم و سپس خصوصیات بهترین شرکت های دیجیتال مارکتینگ را بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

با فراگیر شدن استفاده از اینترنت، بازاریابی های سنتی نیز جای خود را به بازاریابی اینترنتی داده اند که علاوه بر تاثیر بسیار بیشتری که دارد، می‌تواند در وقت و هزینه نیز صرفه جویی کند. بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ، امروزه در تمامی کسب و کارهای بزرگی که می‌شناسید استفاده شده است و به عبارت دیگر، هر کسب و کاری که توانسته برای خود نام و اعتباری دریافت کند، به واسطه همین دیجیتال مارکتینگ بوده و هر کسب و کاری که تا قبل از فراگیری اینترنت دارای شهرتی بوده و امروز دیگر به دست فراموشی سپرده شده است، قطعا نتوانسته در بازاریابی اینترنتی موفق عمل کند.

خدمات دیجیتال مارکتینگ چیستند؟

شاید به اشتباه فکر کنید برای موفق بودن در دیجیتال مارکتینگ، تنها داشتن یک سایت کافی است اما دیجیتال مارکتینگ شامل خدمات گوناگونی می‌شود که اجرای با دقت هرکدام از آن ها، می‌تواند سبب شود کسب و کار شما چندین و چند قدم از رقبایتان پیشی بگیرد. در این قسمت قصد داریم تا شما را با خدمات دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

طراحی سایت

اولین قدم برای موفقیت در بازاریابی اینترنتی، داشتن یک سایت برای کسب و کارتان است. سایت به شما کمک می‌کند بتوانید تمام محصولات و خدمات خود را در معرض دید مشتریان قرار بدهید در صورتی که در یک مغازه معمولی، شما نهایت بتوانید 20 درصد کل محصولاتتان را در ویترین به نمایش بگذارید. از دیگر مزایای داشتن سایت، می‌توان به امکان فروش 24 ساعته، محدود نبودن فروش به یک محله یا حتی یک شهر و هزینه های بسیار پایین نسبت به اجاره مغازه اشاره کرد.

سئو

از دیگر خدمات دیجیتال مارکتینگ، سئو می‌باشد که در یک تعریف ساده، عبارت است از هر اقدامی برای سایت شما که کمک کند سایت شما هنگام سرچ یک کلمه به خصوص در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو، جزو لینک های برتر باشد که همین موضوع می‌تواند سبب شود کاربران با سایت شما آشنا شده و با خدمات و محصولات شما آشنا بشوند. در حقیقت، داشتن سایت بدون سئو، مانند این است که شما ماشینی بخرید اما هیچوقت بنزین نداشته باشید؛ شما تا هروقت که می‌خواهید می‌توانید در ماشین بمانید اما قطعا حرکتی نخواهید داشت. به عبارت دیگر، داشتن سایت، شرط لازم برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ است ولی به هیچ عنوان شرط کافی نیست. استراتژی داشتن در سئو یکی از ارکان موفقیت هر کسب و کاری خواهد بود.

سوشال مدیا

حضور در شبکه های اجتماعی، می‌تواند آنچنان اعتباری به کسب و کار شما ببخشد که شاید هیچ کار پر هزینه دیگری نتواند این اعتبار را به شما منتقل کند. با حضور در شبکه های اجتماعی شما می‌توانید افراد بسیار زیادی که شاید حتی هیچ آشنایی با محصولات شما ندارند را با کسب و کارتان آشنا کرده و خدمات خود را به آن ها معرفی کنید. از طرف دیگر، در شبکه های اجتماعی، مردم می‌توانند با شما تعامل بسیار بالایی داشته باشند و با شما احساس صمیمیت و راحتی کنند که خود این موضوع از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و قطعا نام شما را در ذهن مردم حک خواهد کرد.

عکاسی حرفه ای باعث می‌شود که کاربران عکس محصولات شما را به اشتراک بگذارند

عکاسی

حضور در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام بدون عکاسی مناسب؟ آن هم در زمانی که حتی کسانی که از خوراکی خوردن خود عکس می‌گذارند هم اینکار را با کیفیت بسیار بالا انجام می‌دهند. در واقع موفقیت در شبکه های اجتماعی بدون عکاسی حرفه ای، مثل این می‌باشد که قرمه سبزی را بدون سبزی درست کنید!! از طرف دیگر، عکاسی حرفه ای باعث می‌شود که کاربران عکس محصولات شما را به اشتراک بگذارند و طیف بیشتری از کاربران شبکه های اجتماعی با شما آشنا بشوند. عکاسی مخصوصا برای محصولات فیزیکی که دارید و نشان دادن جزئیات و جذابیت های آن از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است، ضروری به نظر می‌رسد.

بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران

بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران

آژانس دیجیتال مارکتینگ، شرکتی است که تمام خدمات مربوط به بازاریابی اینترنتی که در این مقاله هم با آن آشنا شدید را ارائه می‌دهد. برای انتخاب بهترین آژانس دیجیتال مارکتینگ، توصیه می‌کنیم عجله را کنار بگذارید و با دقت، تمامی نکات مهم را بررسی کنید. مهمترین ویژگی آژانس های دیجیتال مارکتینگ، نمونه کارهای آن هاست که می‌تواند تفاوت ها را رقم بزند. نمونه کار در این حوزه آنقدر حائز اهمیت است که اگر نمونه کار های یک شرکت قوی باشد، با خیال راحت می‌توانید به آن اعتماد کنید و با خیال آسوده به فکر پیشرفت کسب و کارتان باشید. از دیگر موارد مهم در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ، داشتن قرارداد کامل، قیمت منطقی با توجه به ویژگی ها و داشتن صداقت و تعهد است. آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف، به واسطه همکاری با برندهای معتبر ایرانی مانند شیرآلات KWC، گروه کارخانجات پاکسان، بانک پاسارگاد و غیره، توانسته روز به روز تجربه و افتخارات خود را بیشتر کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را دیجیتال مارکتینگ و خدماتی که دارد آشنا کنیم. دیجیتال مارکتینگ شیرین است و شک نداشته باشید با ورود به این حوزه، می‌توانید خود را برای پیروزی در یک رقابت بزرگ آماده کنید. البته به شرطی که بتوانید آژانس دیجیتال مارکتینگ مناسب را پیدا کنید، در غیر این صورت، نه تنها خبری از پیروزی و افزایش فروش و سودآوری نخواهد بود، بلکه شک نداشته باشید که قطعا هزینه و وقت زیادی را از دست خواهید داد.