اگر نگاهی به تبلیغات رسانه‌ها در چند سال اخیر بیندازید، متوجه می‌شوید که روز به روز بر تعداد تبلیغاتی که افراد را به سوی داشتن اندامی ایده‌ال سوق می‌دهند، افزوده می‌شود.

چطور با رژیم غذایی مناسب برای لاغری، کاهش وزن داشته باشیم؟
چطور با رژیم غذایی مناسب برای لاغری، کاهش وزن داشته باشیم؟

ظاهرا هیچکس از وزن و اندام خود راضی نیست و همه می‌خواهند با کاهش یا افزایش وزن، ظاهر بهتری برای خود بسازند. جدا از مقوله زیبایی که در این مقاله مورد بحث ما نیست، تناسب اندام یکی از شاخص‌های اصلی سلامتی به حساب می‌آید؛ یعنی فاصله‌گرفتن از وزن نرمال می‌تواند سلامتی انسان را با مخاطراتی مواجه کند. اگر می‌خواهید با بهترین روش برای افزایش وزن و لاغری آشنا شوید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

اولین راه: هم افزایش وزن و هم لاغری با دکتر متخصص لاغری

کار را باید به دست کاردان سپرد! این ضرب‌المثل آن‌چه را که می‌خواهیم به شما بگوییم در یک جمله بیان می‌کند. برای کاهش یا افزایش وزن روش‌های زیادی وجود دارد؛ اما بهترین و منطقی‌ترین روش موجود این است که از دکتر تغذیه آنلاین، یک دکتر متخصص لاغری آنلاین یا حضوری کمک بگیرید. رژیم‌گرفتن بدون راهنمایی تخصصی یا تحت نظر افراد غیرمتخصص علاوه بر این که شما را به هدف‌تان نمی‌رساند، بلکه چالش‌های زیادی برای سلامتی ایجاد خواهد کرد. از سوی دیگر، تغییر وزن غیراصولی ناپایدار است و پس از مدت زمانی کوتاه، فرد احتمالا به وزن قبلی خود بازمی‌گردد.

یک متخصص تغذیه، آموزش دیده است تا افراد را بر اساس شاخص‌های ژنتیکی، وضعیت بدنی و سلامتی، داروهای مصرفی و… بررسی و برای هر فرد، مناسب‌ترین برنامه تغذیه و سبک زندگی را تعریف کند. سپس افراد را به صورت دوره‌ای تحت نظر می‌گیرد و تغییرات وزن و سایز آن‌ها را ثبت می‌کند. با ایجاد این تغییرات، یک متخصص تغذیه می‌تواند رژیم غذایی افراد را به تدریج اصلاح کند و پس از رسیدن به وزن ایده‌آل، اقدام به تنظیم برنامه برای تثبیت وزن فرد کند.

مصرف قرص مولتی ویتامین و لاغری!

برای کاهش وزن لازم است که شما مقدار غذای مصرفی خود را با میزان فعالیت روزانه خود در یک تناسب قرار دهید تا آن‌چه که می‌خورید به صورت چربی در بدن ذخیره نشود. این فرآیند معمولا با کاهش انرژی دریافتی روزانه و افزایش سوخت‌وساز بدن همراه است. یک متخصص تغذیه تمام این موارد را در نظر می‌گیرد و تلاش می‌کند تا رژیم غذایی شما، مواد مورد نیاز بدن‌تان را تامین کند. با این حال ممکن است برخی افراد به دلیل کاهش مصرف مواد غذایی، دچار کمی کمبود در برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی شوند. این‌جاست که نقش مولتی ویتامین‌ها در رژیم‌های لاغری و کاهش وزن آشکار می‌شود. (البته مولتی ویتامین نیز باید زیر نظر دکتر مصرف شود)

شما با مصرف روزانه قرص مولتی ویتامین مینرال می‌توانید علاوه بر تامین املاح و مواد مغذی مورد نیاز بدن خود، به تسریع روند لاغری هم تا حدی کمک کنید. البته نباید انتظار معجزه داشته باشید و تصور کنید که با مصرف این قرص‌ها خودبه‌خود لاغر خواهید شد. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف این مکمل‌ها در کنار برنامه غذایی مناسب و فعالیت بدنی کافی می‌تواند به روند کاهش وزن افراد کمک کند. حتما می‌خواهید بدانید این اتفاق چگونه روی می‌دهد!؟

بدن ما یک سیستم پیچیده است و زمانی به خوبی کار می‌کند که همه چیز در آن هماهنگ و متناسب باشد. زمانی که شما دچار کمبود املاح و ویتامین‌ها هستید، بخشی از فرآیندهای بدن شما تحت تاثیر این کمبود قرار می‌گیرد؛ مثلا ممکن است سوخت‌وساز بدن کند شود یا فرآیند جذب نامناسب باشد. زمانی که همه عملکردهای بدن به درستی انجام شود، تناسب اندام و رسیدن به وزن ایده‌آل هم آسان‌تر خواهد بود. پس مصرف مولتی ویتامین‌ها به همراه رژیم غذایی مناسب راهی برای حفظ سلامتی، بهبود عملکرد اندام‌ها و دست‌یابی آسان‌تر و سریع‌تر به هدف یعنی لاغری است.

ویژگی‌های یک متخصص لاغری (تغذیه) خوب

یک متخصص لاغری خوب کسی است که صرفا به دنبال کاهش وزن مراجعین خود به هر طریقی نباشد! بلکه بخواهد یک سبک زندگی سالم را به افراد معرفی کند تا بتوانند کاهش وزنی پایدار و سالم را تجربه کنند. یک متخصص لاغری خوب باید:

  • نیازهای مراجعین خود را به خوبی درک و بررسی کند
  • وضعیت سلامتی افراد را با دقت مورد ارزیابی قرار دهد
  • برنامه‌ای منحصربه‌فرد برای هر یک از بیماران تنظیم کند
  • همه توضیحات و نکات لازم را به صورت شفاف در اختیار مراجعین خود قرار دهد
  • به صورت دوره‌ای روند کاهش وزن افراد را بررسی و ثبت کند
  • انگیزه‌های خوبی برای ادامه فرآیند کاهش وزن برای بیماران خود در نظر بگیرد
  • مشوق خوبی برای مراجعین خود باشد
  • مشکلاتی که در طول دوره برای افراد ایجاد می‌شود را به خوبی تشخیص دهد و اقدامات لازم را برای رفع آن‌ها انجام دهد

کلام پایانی

ویژگی‌های یک متخصص لاغری (تغذیه) خوب
ویژگی‌های یک متخصص لاغری (تغذیه) خوب

کاهش و افزایش وزن شاید ظاهرا کار پیچیده‌ای به نظر نرسد. برخی افراد تصور می‌کنند تنها با کم یا زیادکردن حجم غذای مصرفی خود می‌توانند به راحتی چند کیلو وزن اضافه یا کم کنند! اما واقعیت این است که این کار یک فرآیند بسیار پیچیده و تخصصی است که به دانش کافی نیاز دارد. آن‌چه که یک متخصص تغذیه در طول سال‌ها می‌آموزد، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم بدون آسیب‌زدن به بدن خود، به اندام متناسب برسیم و یک سبک زندگی سالم را برای همیشه پیش بگیریم.

شاید تصور کنید که دسترسی به یک متخصص تغذیه خوب کار سختی است؛ اما خوب است بدانید که از طریق سامانه خدمات پزشکی حال، شما به مجموعه‌ای از پزشکان به صورت آنلاین دسترسی خواهید داشت. اگر به دنبال یک متخصص تغذیه آنلاین خوب هستید و وقت کافی برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی ندارید، می‌توانید از این طریق با هر دکتر آنلاین که مد نظرتان است گفت‌و‌گو کنید و بهترین نتیجه را بگیرید.