میکرونیدلینگ یکی از خدمات پرطرفدار پوستی می باشد که امروزه افراد زیادی خواهان انجام آن هستند. زیرا طی انجام میکرونیدلینگ، پوست به خوبی درمان می شود و نواقص پوستی برطرف می شوند. به همین علت کلاس های آموزش میکرونیدلینگ هم بسیار پررونق هستند و هنرجویان زیادی تمایل دارند که در کلاس آموزش میکرونیدلینگ شرکت کنند.

یک هنرجو با شرکت در دوره آموزش میکرونیدلینگ می‌ تواند خدمات مربوط به میکرونیدلینگ را در سالن های زیبایی مختلف و یا در کلینیک های زیبایی به صورت کاملا حرفه‌ ای انجام دهد و این نکته باعث می‌ شود که فرد با گذراندن یک دوره میکرونیدلینگ بتواند شغل و درآمد خود را داشته باشد و به فردی موفق تبدیل شود.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به خدمات پوستی علاقه دارید و فکر می کنید که می توانید در این زمینه مفید واقع شوید، می توانید در آموزشگاه سودابه بیطرفان دوره میکرونیدلینگ را پشت سر بگذارید.

دوره آموزش میکرونیدلینگ به صورت تخصصی + 8 نکته طلایی
دوره آموزش میکرونیدلینگ به صورت تخصصی + 8 نکته طلایی

آموزش تخصصی میکرونیدلینگ:

در دوره تخصصی میکرونیدلینگ آموزش کار با این دستگاه، به هنرجو ها داده می شود. البته این آموزش به صورت مرحله به مرحله و به ترتیب انجام می شود.

اما به طور کلی طی انجام میکرونیدلینگ دستگاهی با سوزنهای ریز، روی سطح پوست صورت کشیده می شود که ممکن است خونریزی خفیف (خونریزی ته سنجاقی) ایجاد کند. این کار، تحریک پوست، کلاژن سازی و جوان سازی پوست را در پی خواهد داشت. هنرجو در روند آموزش میکرونیدلینگ می آموزد که با این روش، هرگونه جای جوش، جای زخم و لک را روی پوست از بین ببرد.

در روند آموزش تخصصی میکرونیدلینگ هنرجو به خوبی یاد می گیرد که با کمترین عوارض ممکن، نواقص پوستی را برطرف کند و عملکرد میکرونیدلینگ را بدون مشکل به سرانجام برساند. در نتیجه، انتخاب یک آموزشگاه مناسب می توانید در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.

مراحل آموزش میکرونیدلینگ:

مراحل آموزش میکرونیدلینگ باید به ترتیب انجام شود تا فرد بتواند به طور کامل این دوره را پشت سر بگذارد. به همین علت باید بر اساس سرفصل ها این آموزش پیش برود. سرفصل هایی که در آموزش تخصصی میکرونیدلینگ آموزش داده می شوند شامل موارد زیر می باشند:

 • بررسی آناتومی پوست
 • شناخت بیماری های رایج پوستی
 • آشنایی با اصول بهداشتی و مراقبتی کار با تجهیزات پزشکی پوست
 • آشنایی با ماهیت میکرونیدلینگ و کاربردهای آن
 • آشنایی با عوارض بعد از میکرونیدلینگ
 • معرفی کوکتل های مختلف درمانی
 • یادگیری از بین بردن انواع لک و جای زخم آموزش جوانسازی پوست
 • آموزش مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ و توصیه های دارویی قبل و بعد از میکرونیدلینگ
 • بررسی تفاوت میکرونیدلینگ و مزوتراپی
 • شناخت انواع مختلف میکرونیدلینگ (ترکیبی، خشک، مزونیدلینگ)

تمام این موارد، در دوره آموزش میکرونیدلینگ در سالن سودابه بیطرفان آموزش داده می شوند. بدین ترتیب بعد از اتمام دوره، فرد می تواند تجربه ی بسیار موفقی داشته باشد و از یک هنرجو به یک فرد کاملا متخصص تبدیل شود.

برخی از مهم ترین مواردی که در روند آموزش میکرونیدلینگ باید به آن توجه زیادی شود این است که هنرجو باید انواع پوست را به خوبی بشناسد تا بتواند بر همان اساس روند درمان را آغاز کند.

بعد از آن مربی با استفاده از قلم درماپن، روند میکرونیدلینگ را آغاز می‌ کند و هنرجو به خوبی روش کار با این دستگاه را خواهد آموخت.

سپس هنرجو باید روش رفع مشکلات و معضلات پوستی را با این قلم بیاموزد تا بتواند به درستی و برای هدف مشخصی از آن استفاده داشته باشد. در نهایت هم، نوبت به آموزش عملی می رسد که در این مرحله هنرجو باید آموزش هایی که دیده است را روی صورت یک مدل پیاده سازی کند تا مربی در رابطه با روند کار هنرجو نظر بدهد.

بهترین آموزشگاه برای کلاس آموزش میکرونیدلینگ:
بهترین آموزشگاه برای کلاس آموزش میکرونیدلینگ:

بهترین آموزشگاه برای کلاس آموزش میکرونیدلینگ:

اگر قصد شرکت در دوره میکرونیدلینگ را دارید اما هنوز نتوانستید یک آموزشگاه مناسب را پیدا کنید، باید آموزشگاه سودابه بیطرفان را به شما معرفی کنیم.

کلاس آموزش میکرونیدلینگ در این آموزشگاه زیر نظر سودابه بیطرفان دایر می شود و تمام هنرجویان و علاقمندان در این زمینه، می توانند در این کلاس ها ثبت نام کنند و از آموزش های لازم، بهره ببرند.

این که در چه آموزشگاهی مدرک خود را دریافت می کنید، بسیار حائز اهمیت است. به همین منظور انتخاب و مراجعه به یک آموزشگاه معتبر و باکیفیت مانند آموزشگاه سودابه بیطرفان می تواند بسیار مفید واقع شود.

تمام نکات و مباحث مربوط به میکرونیدلینگ در این آموزشگاه، بر اساس آموزش های روز ارائه می شوند و علاوه بر این، نکات و مباحث مربوط به کتاب میکرونیدلینگ هم در این آموزشگاه به طور کامل به هنرجو ها آموزش داده می شود. این کتاب حاوی نکات طلایی و هوشمندانه ای می باشد که یادگیری این نکات می تواند به هنرجو ها کمک زیادی کند. ناگفته نماند که تألیف این کتاب هم بر عهده سودابه بیطرفان بوده است و توانست که با تجربه و دانش بالای خود در این زمینه اطلاعات مفیدی را عرضه کند و به چاپ برساند.

نقش یک آموزشگاه خوب در موفقیت شما بعد از کسب مدرک، بسیار زیاد و قابل توجه است. در نتیجه باید حتما این نکته را جدی بگیرید و سعی کنید در امر انتخاب آموزشگاه سهل انگاری نداشته باشید.

اگر ساکن شهرستان هستید و در شهر شما یا شهر های اطراف، آموزشگاه معتبری برای کلاس آموزش میکرونیدلینگ وجود ندارد، پیشنهاد می کنیم که حتما به تهران مراجعه کنید و از خدمات آموزشگاه اسکین کر سودی بهره ببرید. البته این آموزشگاه، کلاس های غیرحضوری هم برگزار می کند تا بدین ترتیب علاقمندان غیر تهرانی بتوانند راحت و بدون محدودیت در دوره ها شرکت کنند.

مدرس دوره آموزش میکرونیدلینگ کیست؟

اگر دوره میکرونیدلینگ را در آموزشگاه سودابه بیطرفان پشت سر بگذارید، تحت نظر سودابه بیطرفان آموزش خواهید دید و می توانید از آموزش های پربار شخص ایشان بهره ی لازم را ببرید. سودابه بیطرفان دارای مدارک تخصصی در حوزه پاکسازی پوست و فیشال می باشد که ضمن داشتن 5 سال سابقه ی آموزش در این زمینه، دارای مدارک معتبر مختلفی مانند: مدرک پاکسازی پوست فنی و حرفه ای، مدرک پداگوژی فنی و حرفه ای، مدرک دستیار پزشکی پوست و مو و مدرک مدرس پوست و مو می باشد.

این فرد، با وجود این تجربه ی ارزشمند و مدارک معتبر، قطعا می تواند آموزش های بسیار مفید و کاربردی را در حوزه آموزش تخصصی میکرونیدلینگ ارائه دهد.

نمی توان نقش یک مدرس با دانش و تجربه را در روند کلاس آموزش میکرونیدلینگ نادیده گرفت. زیرا وقتی یک مدرس، دانش و تجربه ی بالایی داشته باشد، می تواند نکات لازم و تجربیات خود را در اختیار هنرجو ها قرار دهد.

آموزش های آکادمیک و معمول، همه جا مشترک هستند، اما چیزی که یک آموزشگاه را از آموزشگاه دیگر متمایز می کند، میزان دانش و تجربه ی مدرس آموزشگاه می باشد.

برای مثال اگر شما در آموزشگاه سودابه بیطرفان اصول میکرونیدلینگ را می آموزید، می توانید از تجربیات این بانوی موفق هم بهره ببرید. علاوه بر این، مباحث مربوط به کتاب میکرونیدلینگ هم در این کلاس ها مطرح می شوند که این نکته، جزو نکات بسیار مثبت برای این آموزشگاه به حساب می آید.

این کتاب به تلاش سودابه بیطرفان نوشته شده است و دارای نکات با ارزشی می باشد که در هیچ منبعی به این نکات دست نخواهید یافت. پس باید بدانید مهم ترین مزیتی که تحت تعلیم خانم سودابه بیطرفان بودن دارد، همین کتاب میکرونیدلینگ می باشد که می تواند بعد از دریافت مدرک هم کارآمد باشد.

اهمیت میکرونیدلینگ و مراقبت از پوست
اهمیت میکرونیدلینگ و مراقبت از پوست

اهمیت میکرونیدلینگ و مراقبت از پوست:

میکرونیدلینگ یکی از روش‌ های درمانی پوست محسوب می شود که انجام آن نقش مهمی در زیبایی و سلامت پوست ایفا خواهد کرد. هنرجو ها نیز در آموزش مراقبت از پوست از این مزایا و نکات مثبت آگاه می شوند تا بتوانند مشاوره ی مفید و خوبی را در آینده به مراجعین خود ارائه دهند.

در حقیقت انجام میکرونیدلینگ اهمیت زیادی دارد زیرا باعث نکات مثبت زیادی می شود. که این نکات عبارتند از:

 • جوانسازی پوست
 • ترمیم بافت های آسیب دیده ی پوست
 • درمان لک، جای جوش و اسکار
 • سفت شدن پوست و بهبود حالت ارتجاعی پوست
 • کاهش دهنده ی خطوط روی پوست و چین چروک های مختلف
 • کاهش ترک های ریز پوستی
 • کوچک کننده ی منافذ باز پوست و کنترل سطح چربی پوست
 • از بین برنده ی سلول های مرده ی پوست

برای این که فرایند میکرونیدلینگ برای شما نتیجه بخش باشد، باید درمان را طی جلسات منظم و مداوم دنبال کنید. معمولا برای این درمان ۳ تا ۶ جلسه را در نظر میگیرند که تعداد جلسات به میزان نواقص پوستی بیمار ارتباط دارد.

برای اینکه بعد از میکرونیدلینگ بهترین نتیجه ی ممکن را دریافت کنید، بهتر است که تا ۴۸ ساعت به آرایش نپردازید و پوست صورت خود را آزاد نگه دارید. علاوه بر این، بعد از هر بار شستشو، سطح پوست را به آرامی و با ضربه های نرم و خفیف خشک کنید تا قسمت های ملتهب، دچار آسیب نشوند.

ممکن است بعد از میکرونیدلینگ دچار پوست انداختن شوید، دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید این پوسته ها را بکَنید. زیرا این کار یک اقدام التهابی و بسیار مضر برای پوست بعد از میکرونیدلینگ به حساب می آید که باید به طور کامل رعایت شود تا عوارض میکرونیدلینگ به حداقل برسد.