چقدر بايد درآمد داشته باشيد تا احساس رضايت كنيد؟

اگر یک میلیارد تومان داشتید با آن چه می‌کردید؟ آیا به کاری که الان می‌کنید ادامه می‌دادید؟

سود بانکی این پول ماهیانه ۱۶ میلیون تومان است. اگر ماهیانه ۱۶ میلیون تومان درآمد از یک سرمایه گذاری که نیاز به هیچ تلاشی از سوی شما ندارد داشتید، چه می‌کردید؟

حقیقت این است که انسان تا در موقعیت واقعی قرار نگیرد، نمی‌داند که تصمیم‌اش چگونه است و همه‌ی ما می‌دانیم که تصمیم‌گیری چه کار سختی است. اما من به عنوان نویسنده‌ی این مطالب و شمایی که حتما توجهتان به این مطلب جلب شده و در حال خواندن آن هستید، همگی به دنبال گونه‌ای از موفقیت مالی هستیم. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که با چقدر درآمد اضافه احساس موفقیت مالی می‌کنید؟ با یک میلیون تومان در افزایش حقوق ماهیانه؟ پنج میلیون تومان؟ چقدر؟ چه تعریفی را می‌توان برای این موضوع ارائه نمود؟

کشف حقیقت درآمد ماهیانه امروز ما نسبت به چند سال گذشته رشد زیادی داشته است و البته این موضوع شاید به دلیل تورم افسار گسیحته‌ی مملکت ماست که افزایش حقوق ۲۵ درصدی نیز به چشم نمی‌آید. ولی منظور این است که با کسب تجربه، سابقه و یا ارتقای شغلی، درآمد ما افزایش داشته است. با این درآمد چقدر احساس موفقیت مالی کرده‌ایم؟ هیچ. رابطه‌ای مستقیم بین درآمد و سطح انتظارات و استاندارد زندگی یک انسان منطقی وجود دارد. (غیر منطقی آن است که فردی با درآمد یک میلیون، با قرض و وام و بدهی بخواهد یک زندگی متناسب با ۵ میلیون تومان درآمد را برای خود بسازد) با افزایش درآمد به هر دلیل، خرید لوازم لوکس‌تر، خودرو بهتر، خانه‌ی بزرگتر و …. در دستور کار قرار می‌گیرد و این پیشرفتها برای همه لذت بخش است. اما همانطور که پیش از این در مطلب تردمیل لذت نوشته‌‌ام، لذت به سرعت برای همه عادی می‌شود و میل به داشتن بیشتر کماکان به حیات خود ادامه می‌دهد، با این تفاوت که اکنون به دنبال بزرگترها، لوکس‌ترها، گران‌ترها می‌گردیم و البته که این ذهنیت، “دام خطرناک بیشترو بهتر” را برایمان گسترده‌تر می‌کند.
دلیل نوشتن این مطلب این است که نمی‌دانیم با چه میزان درآمدی و یا با چه میزان دارایی می‌توانیم احساس خوشبختی کنیم و همیشه قله‌ی دیگری برای فتح کردن نمایان می‌شود.

و اما پاسخ اگر با همین درآمدی که دارید، شاد نیستید، به احتمال زیاد با هیچ درآمدی این حس را تجربه نخواهید کرد. شادی، موفقیت، ثروت و یا هر اسمی را که بر روی زندگی ایدال خود می‌گذارید تنها به این شیوه به دست می‌آید: قدردان داشته‌های خود باشید، مواهب بزرگی که درون و اطراف شماست. باور کنید یا نه، حرف بالا یک شعار، جمله قصار و دستورالعمل نیست، این را از صمیم قلب نوشته‌ام و پس از فراز و فرودهای مختلف زندگی به این نتیجه رسیده‌ام.

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است