یکی از اولین سؤالی که ممکن است پزشک متخصص اطفال (دکتر ختنه) بعد از تولد فرزندتان بپرسد این است که آیا قصد دارید او را ختنه کنید. این یک عمل جراحی نسبتاً متداول است که پوست سر آلت تناسلی کودک برداشته می شود. معمولاً قبل از ترک بیمارستان ، 2 یا 3 روز پس از تولد انجام می شود.

عمل ختنه به مصر باستان باز می گردد. اعتقاد بر این بود که به مردان کمک می کند تا آن ناحیه را تمیز نگه دارند. البته این اعتقاد درست است، اما امروز ختنه عمدتا به دلایل مذهبی یا فرهنگی انجام می شود. در ایالات متحده آمریکا ، حدود 55٪ از نوزادان اندکی پس از تولد ختنه می شوند. برخی دیگر بعداً عمل جراحی را انجام می دهند ، اما برخی دیگر هرگز آن را انجام نمی دهند.

برای اینکه از بهداشت کلینیک ختنه نوزاد خود اطمینان کامل را داشته باشید ، باید به دکتر متخصص ختنه یا پزشکی که در این زمینه سابقه حرفه ای و دارای کلینیک ختنه  نوزادان باشد ، مراجعه کنید.

قابل ذکر است که دکتر کامبیز هرمان مقدم ، از مجرب ترین دکتر های متخصص ختنه در تهران هستند که با بیش از ده سال سابقه در امر ختنه اطفال فعالیت می کنند.

ضرورت انجام ختنه برای پسر ها
ضرورت انجام ختنه برای پسر ها

ضرورت انجام ختنه برای پسر ها

همانطور که پیش تر نیز بیان شد در حال حاضر ضرورت ختنه کردن پسر ها در بسیاری از جوامع حتی جوامع غیر اسلامی نیز به اثبات رسیده است. از جمله ضرورت های این کار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش 15 درصدی احتمال ابتلا به عفونت ادراری در کودکانی که ختنه می‌شوند نسبت به کودکاني كه ختنه نمي‌شوند.
  • نتایج تحقیقات پزشکاه متخصص حاکی از آن است که با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلي در سنين بالا به میزان چشم گیری کاهش میابد.
  • کاهش احتمال انتقال عفونت‌های مقاربتی که ممکن است بعد از ازدواج از طریق رابطه زناشويي ایجاد شود با انجام این جراحی ساده.
  • کاهش امکان انتقال ویروس ایدز از طریق ختنه کردن

ختنه در کرج

با توجه به اینکه مراجعه به یک دکتر ختنه متخصص و با تجربه در زمینه ختنه اطفال ، از مهم ترین موارد می باشد ، بنابراین باید توجه ویژه ای به آن داشت. کلینیک دکتر کامبیز هرمان مقدم دارای محیطی آرام و کاملا بهداشتی می باشد که نوزاد در حین عمل ختنه با دستگاه فیکساتور نیز دارای آرامش خواهد بود . ختنه نوزاد در مطب اقای دکتر مقدم بدون بیهوشی صورت می گیرد.

موضوع دیگری که لازم است به آن اشاره گردد این است که در شهر کرج ، با توجه به اینکه ممکن است تعداد مراکز و کلینیک های تخصصی اطفال کم باشد و پیدا کردن مطب خوب برای ختنه در کرج، کمی مشکل باشد ، از این رو امکان یافتن دکتر ختنه در کرج که متخصص باشد ، کمی سخت است.

لازم به ذکر است که با توجه به نزدیکی کرج به تهران و در نظر گرفتن سرعت رفت و آمد ، می توانید به جای ختنه در کرج و یافتن مطب دکتر ختنه در شهر کرج ، به کلینیک دکتر مقدم در یوسف اباد تهران مراجعه کنید تا خدمات مناسب را برای کودک دلبند خود دریافت کنید.

هزینه ی ختنه کردن
هزینه ی ختنه کردن

هزینه ی ختنه کردن
آنچه در خصوص آشنایی با ختنه کردن فرزند پسر لازم بود گفته شد و امید واریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم. همانطور که گفته شد یکی از سوالات مهم والدین در خصوص هزینه ی ختنه کردن است. در ادامه با توجه به پورتال ارائه شده توسط برخی بیمارستان ها و نظرات ارائه شده توسط والدین به بررسی هزینه ی ختنه کردن خواهیم پرداخت.

هزینه ی ختنه کردن در مطب

هزینه ی ختنه کردن با توجه به مطب پزشک محترم متخصص ختنه، بعد از مشاوره به والدین نوزاد اعلام می شود.

برای اطلاع از هزینه ختنه در مطب دکتر هرمان مقدم ، با شماره زیر تماس بگیرید.

تماس با ما 02188213218

در ادامه به یکی از موضوعاتی که ممکن است برای برخی از افراد ایجاد شود و لازم باشد که آنها اطلاعات کافی در اینباره کسب کنند، کاشت ایمپلنت دندان به جای دندان های از دست رفته و اطلاع از بهترین نوع آن است.

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و چه زمانی استفاده می شود؟

ایمپلنت دندان به جای دندان های از دست رفته قرار می گیرد. این جایگزین دندان های از دست رفته از سه بخش تشکیل شده اند:

تاج: قسمتی که مانند دندان است و معمولا از مواد سرامیکی ساخته شده است ، تاج ایمپلنت به گونه ای طراحی شده است که مانند دندان طبیعی می باشد.

اتصال دهنده یا اباتمنت: گاهی اوقات به عنوان “abutment” شناخته می شود ، اتصال دهنده برای اطمینان از قرار گرفتن قسمت تاج روی پایه ایمپلنت خود استفاده می شود ، و اغلب به شکل شش ضلعی یا هشت ضلعی است.

پایه ایمپلنت: یک پیچ تیتانیومی است که با استخوان طبیعی ترکیب می شود تا یک پایه ایمن و پایدار فراهم کند. پایه ی ایمپلنت مانند دندان طبیعی عمل می کند.

دکتر ایمپلنت دندان تهران یوسف آباد

مرکز دندان پزشکی دکتر مناشه اف (دکتر لمینت دندان یوسف آباد تهران) به عنوان کلینیک ایمپلنت دندان یوسف آباد، لمینت دندان یوسف آباد و طرح لبخند در یوسف آباد تهران فعالیت می نماید.

خانم دکتر مناشه اف ، دکتر ایمپلنت دندان یوسف آباد

فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟
فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

فرآیند کاشت ایمپلنت دندان چگونه است؟

عمل کاشت دندان نیاز به عمل جراحی دهان دارد . در حین عمل ، متخصص ایمپلنت دندان ، سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد کرده و پایه ی ایمپلنت را به دقت در استخوان پیچ می کند. سپس لثه روی کاشت گذاشته می شود و تا بهبودی جای زخم زمان داده می شود.

پس از آنکه پایه ایمپلنت به اندازه کافی بهبود یافت ، یک عمل جراحی دوم لازم است تا کانکتور یا اتصال دهنده (اباتمنت) در قسمت بالای پایه ی کاشت قرار گیرد. در آخر ، تاج در بالای  اتصال دهنده (اباتمنت) قرار می گیرد. این تاج با مواد مخصوص دندان و یک پیچ کوچک به اباتمنت وصل می شود.

توجه داشته باشید که این روش در مورد ایمپلنت دندان در یک روز متفاوت می باشد. از ایمپلنت فوری به دلیل مسائل زیبایی ، معمولا برای ایمپلنت دندان های جلو استفاده می شود. پس از اتمام فرایند کاشت ایمپلنت دندان،  متخصص ایمپلنت شما احتمالاً رژیم غذایی شامل غذاهای نرم و سالم را برای یک دوره زمانی توصیه می کند.

خانم دکتر مناشه اف ، دکتر ایمپلنت دندان یوسف آباد

تلفن تماس : 02188213218